Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Melyik lenne a megfelelő táp a kutyusomnak?

7 éves, jelenleg Carnilove tápot eszik, de a túl magas fehérjetartalom miatt váltani szeretnék. Orijennel volt már dolgom, nagyon szerettük, de nem tudom, hogy annak is a fehérjetartalmát illetően mi a helyzet. Alapból kevés vizet iszik a kutyám, szeretném megóvni a veséjét. Vannak olyan tápok, amikben kevesebb a hústartalom, de mégis gabonamentesek? Most az ár nem lényeg, írnátok tapasztalatokat? A válaszokat előre is köszönöm!

08-23 13:12  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
A kérdező kommentje:

Egyáltalán milyen a jó minőségű táp? Mennyi fehérjét tartalmazzon?

# 1/4Időpont 08-23 13:56 Privát üzenet
Lényegében, ha az ár nem számít, akkor neked bármilyen gabonamentes, magas hústartalommal rendelkező táp megfelel, aminek nincs egekben a fehérjetartalma. Már, ha nincs allergiája a kutyának.
Az, hogy mennyi fehérjetartalommal rendelkezzen egy jó táp, nem meghatározott. Általánosságban elmondható, hogy sok kutya nem bírja a 32% fölötti fehérjetartalmat , attól az a táp még lehet jó. A mi kutyánk is ilyen, a Real Naturetől úgy ment a hasa, és annyiszor, hogy még tartani sem bírta 1 óránál tovább, mindig becsinált. (És a hasmenést élvezet takarítani, aztán meg 2 napig szellőztetni, hogy ne ájuljunk el) .
Szóval mi amikor tápot kerestünk, egy max 30% fehérjét tartalmazót szerettünk volna, szerencsére sok van.
A lényeg, hogy a fehérje ne növényi, hanem állati (hús) eredetű legyen. Prémium kategóriás tápoknál ez szinte mindig így van.

Szóval amik szerintem jók lehetnek nektek:
N&D új tápja, most jött csak ki:
[link]
N&D Pumpkinos tápok:
(Nem tudom mekkora kutya, most a medium/maxi tápokat linkelem, de van miniben is)
Tőkehal & narancs:
[link]
Vad & alma:
[link]
Bárány & áfonya:
[link]

Barking Heads:
Halas:
[link]
Csirkés:
[link]
Bárányos:
[link]
Ez a márka amúgy Amerikában nagyon kedvelt.

Brit Care:
Bárány & rizs:
[link]
Halas (kiállítási kutyáknak, de sima kedvenceknek is jó):
[link]
Lazac & burgonya:
[link]

Belcando:
Lazac:
[link]
Hal:
[link]
(Igen, ez 2 külön :D )

Timberwolfból lényegében bármelyik:
[link]

És végül Taste of the wildból is szinte bármelyik:
[link]

Mi egyébként Taste of the wilddal (pacific stream) etetünk, meg vagyunk elégedve vele, jó és kevés a kaki, a kutya szép tőle és szereti :) !

Remélem tudtam segíteni :) !

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 08-23 15:15 Privát üzenet
Maxitabi nevű felhasználó válasza:

Én az előzőek mellett a wolfsblut tápjaiból ajánlanék nektek,igaz, elég sok krumpli van benne (bár olyan sokféle van, hogy nem néztem végig... (w.. .com)

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 08-23 18:27 Privát üzenet
Maxitabi nevű felhasználó válasza:

Véletlenül elküldtem.. szóval ez is "vallás" kérdése-mármint a fehérje százalék.. A mi kutyánk közel 8 évig orijent evett és végtermék,szőrzet, stb ok volt. Váltottunk, mert autoimmun beteg lett a kuty.. biztos, ami biztos.Az orijen fehérjetartalma kb 38%, de ők azt mondják, hogy az tiszta állati (= jó) fehérje és kevés a szénhidrát a tápban.. Más vélemények szerint ne legyen több, mint 26% a fehérje.... Tehát különböznek a vélemények... dönts te!

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 08-23 18:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen kutyafajták vannak a labradoron kivül, melyek hozzá hasonlóan szinte mindíg megfelelő első kutyák?
Egy 80x55cm méretű fekhely megfelelő egy beaglenek?
Ez megfelelő egy Golden retriever-nek? (Bővebben lent. )
Milyen táp lenne a legmegfelelőbb a kutyusomnak?
Kutyusomnak a bolha nyakörv ki kezdte a nyakát és szőr sincs rajta amíg nem tud ki jönni a doktor mit csináljunk vele?
Előfordulhat, hogy a kutyusomnak azért hullik nagyon a szőre mert tápot váltottam és az nem megfelelő neki?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu