Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lenne a megfelelő táp...

Melyik lenne a megfelelő táp a kutyusomnak?

Figyelt kérdés
7 éves, jelenleg Carnilove tápot eszik, de a túl magas fehérjetartalom miatt váltani szeretnék. Orijennel volt már dolgom, nagyon szerettük, de nem tudom, hogy annak is a fehérjetartalmát illetően mi a helyzet. Alapból kevés vizet iszik a kutyám, szeretném megóvni a veséjét. Vannak olyan tápok, amikben kevesebb a hústartalom, de mégis gabonamentesek? Most az ár nem lényeg, írnátok tapasztalatokat? A válaszokat előre is köszönöm!
2017. aug. 23. 13:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyáltalán milyen a jó minőségű táp? Mennyi fehérjét tartalmazzon?
2017. aug. 23. 13:56
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében, ha az ár nem számít, akkor neked bármilyen gabonamentes, magas hústartalommal rendelkező táp megfelel, aminek nincs egekben a fehérjetartalma. Már, ha nincs allergiája a kutyának.

Az, hogy mennyi fehérjetartalommal rendelkezzen egy jó táp, nem meghatározott. Általánosságban elmondható, hogy sok kutya nem bírja a 32% fölötti fehérjetartalmat , attól az a táp még lehet jó. A mi kutyánk is ilyen, a Real Naturetől úgy ment a hasa, és annyiszor, hogy még tartani sem bírta 1 óránál tovább, mindig becsinált. (És a hasmenést élvezet takarítani, aztán meg 2 napig szellőztetni, hogy ne ájuljunk el) .

Szóval mi amikor tápot kerestünk, egy max 30% fehérjét tartalmazót szerettünk volna, szerencsére sok van.

A lényeg, hogy a fehérje ne növényi, hanem állati (hús) eredetű legyen. Prémium kategóriás tápoknál ez szinte mindig így van.


Szóval amik szerintem jók lehetnek nektek:

N&D új tápja, most jött csak ki:

[link]

N&D Pumpkinos tápok:

(Nem tudom mekkora kutya, most a medium/maxi tápokat linkelem, de van miniben is)

Tőkehal & narancs:

[link]

Vad & alma:

[link]

Bárány & áfonya:

[link]


Barking Heads:

Halas:

[link]

Csirkés:

[link]

Bárányos:

[link]

Ez a márka amúgy Amerikában nagyon kedvelt.


Brit Care:

Bárány & rizs:

[link]

Halas (kiállítási kutyáknak, de sima kedvenceknek is jó):

[link]

Lazac & burgonya:

[link]


Belcando:

Lazac:

[link]

Hal:

[link]

(Igen, ez 2 külön :D )


Timberwolfból lényegében bármelyik:

[link]


És végül Taste of the wildból is szinte bármelyik:

[link]


Mi egyébként Taste of the wilddal (pacific stream) etetünk, meg vagyunk elégedve vele, jó és kevés a kaki, a kutya szép tőle és szereti :) !


Remélem tudtam segíteni :) !

2017. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Maxitabi ***** válasza:
Én az előzőek mellett a wolfsblut tápjaiból ajánlanék nektek,igaz, elég sok krumpli van benne (bár olyan sokféle van, hogy nem néztem végig... (w.. .com)
2017. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Maxitabi ***** válasza:
Véletlenül elküldtem.. szóval ez is "vallás" kérdése-mármint a fehérje százalék.. A mi kutyánk közel 8 évig orijent evett és végtermék,szőrzet, stb ok volt. Váltottunk, mert autoimmun beteg lett a kuty.. biztos, ami biztos.Az orijen fehérjetartalma kb 38%, de ők azt mondják, hogy az tiszta állati (= jó) fehérje és kevés a szénhidrát a tápban.. Más vélemények szerint ne legyen több, mint 26% a fehérje.... Tehát különböznek a vélemények... dönts te!
2017. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!