Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szőrű kutyának kullancs...

Hosszú szőrű kutyának kullancs ellen ki mit használ mostanság?

Figyelt kérdés

Egy skótjuhász kutyám van kullancs nyakörvet nem használhat ugye mert nem hatásos elvileg hosszú szőrűre, bravectot használt most 2x viszont nem nagyon tetszik, hogy még új és nem sok adat van arról, hogy hosszútávon milyen. Sok helyre viszem túrázni és hemzsegnek a kullancsoktól.


eddig csak régi kérdéseket láttam erről (2010), de lehet csak rosszul kerestem és azóta jöttek újabbak is.


Pl a másik beadós nextgard spektra

vagy a cseppentősök közül is jöhet vélemény


oda is írhatná aki használja ezeket hogy túrázik e vagy csak otthon van a kutyájával és sétáltatás miatt adja a kutyunak a kullancs elleni dolgokat.


Előre is köszi a választ annak aki ír.



2017. aug. 23. 14:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
mi bravecto tablettát használunk már 1 éve, erősen kullancs fertőzött területen lakunk. Ugyan találtnk a kutyában úgy havi rendszerességgel kullancsot de akkorra már halott volt. Mi meg vagyunk vele elégedve. Lehet amúgy kombinálva használni, elvileg a csepp elriasztja őket, a tablettának viszont csak úgy van hatása ha a kullancs belemegy a bőrébe.
2017. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Pont, hogy a nyakörvek hatásosak hosszú szőr esetén is. A cseppek csak ráragadnak a hosszú szőrre, nem tudnak felszívódni a bőrön keresztül, mert alig van szabad felület. A nyakörv viszont megfelelőre állítva hozzá ér a bőrhőz előbb-utóbb, ahogy mozog a kutya. Szomszédomnak csau-csauja van, ő Kiltixet használ.
2017. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Spektra mindkét kutyámnak. Napi 10-15km séta/futás erdős területen és hétvégente gyakran túrázunk. Élő kullancsot sosem találtunk benne és halottat is csak kettőt az elmúlt két évben.

Nekünk maximális bevállt.

2017. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Bravecto + Piretmixet használok egyszerre. Lekopogom, de amióta ezt kapják három éve, egyszer sem volt bennük kullancs.
2017. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1/2/3/4-es --Ha van kedvetek leírni a kutya fajtáját tök jó lenne :D

2-es --Áh értem majd akkor körbe kérdezősködök még ez ügyben én úgy tudtam nem jó hosszú szőrűnek a nyakörv, régebben még egy állatdoki mondta nekem hogy nem hatásos, de kitudja. :)


4-es --Ezt a kombót még nem hallotam :D majd lehet kipróbálom, a piret mix új nekem.


Elfelejtettem leírni, ha még válaszol valaki, hogy a kutya fajtáját leírhatná véleménye mellé, köszönöm.


Amúgy az a 2-3 év bravekto/spektra használat már valami

lehet nem kell akkor tartanom tőle annyira.


Köszi a válaszokat eddigiek :)

2017. aug. 23. 17:07
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#4 Husky

A Piretmix is szuper. Egy ideig használtuk mi is.

2017. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
NexGard Spectra tablettát kapnak. Ezt azért szeretem, mert nem csak a kullancs ellen védi őket, hanem a szív- és bőrférgességtől is. Viszont mielőtt ezt használnád, le kell szűrni a kutyát mikrofiláriára! Egy kutyám bőrférges, nála nem használhatom, őt Frontline-ozom és Strongholdot kap szúnyog ellen. Spániel keverékek, illetve van egy pumi keverékem. 13 évesek múltak, eddig egyszer lett az egyik babesiás, amikor elfelejtettem időben Frontline-ozni. 20 napot késtem vele. Nekem a Frontline is bevált, azért váltottam, hogy a szúnyog ellen is védjem őket. A permetrines dolgokat kerülöm, egyrészt a macskákra nagyon veszélyes, másrészt az egyik kutyám Advantix kezelés után nagyon rosszul lett. Szerencsére a Nexgardot mindegyik bírja, de azt is úgy kezdtem, hogy több részletre elosztva, több napon keresztül kapták meg az első adagot. Amikor láttam, hogy nincs gond, utána már egyben adtam be nekik. Erősen kullancsos területen élünk. A Frontline spray formában nem vált be, hosszú szőrű kutyán használtam és nem jól számoltam ki az adagolást, akkor lett babesiás egy olyan kutyám, aki már nem él. A csepegtetős forma azért jó, mert adva van az adag és nem szőrhossz függő, hanem testsúly. Mivel a bőrre kell cseppenteni a nyakon, beszívódik a bőr alá és belülről védi a kutyát. Csak a Frontline nem védi meg a szúnyogtól. Van olyan Frontline, ami permetrines, azaz szúnyog ellen is véd, de macskéra ugye halálos, és kutya is lehet érzékeny rá. A permetrin a szúnyog távoltartására szolgál, másféle szerek a vérbe jutott szúnyoglárvákat ölik meg. A Stronghold akkor nagyon jó, ha a kutya már mikrofilária fertőzött, mert fokozatosan öli meg a lárvákat a vérben. De még ekkor is érdemes óvatosan, először több részletben a kutyára tenni, az én bőrférges kutyám először 3 részletben kapta meg a Strongholdot 2 nap alatt, a következő hónapban már megkapta egyszerre. Aztán télen szünetet tartottam, de nem lett volna szabad, mert tavasszal amikor rákentem egyszerre az adagot, negyed órán belül sokkos, ájulásszerű állapotba került. A vérvétel nem talált nála a rosszullét után mikrofiláriát, de valószínűleg tele volt a vére és a hirtelen pusztulásuk okozta a sokkot. Csak utána ugye már nem lehet kimutatni. 1 hét alatt jött helyre, infúziózták több napon keresztül. Szerencsére a következő Stronghold kezeléstől már nem volt semmi baja. Mindenesetre a Nexgrad és Milbemax és társai sokkal brutálisabb mikrofilária pusztulást okoznak, ilyen értelemben hatásosabbak is, de bőrférgesség esetén inkább maradjon az ember a Strongholdnál, ha teljesen nem is pusztítja el a férgeket, olyan nagy galibát nem okoz, mint a szívféreg és a Stronghold miatt a vérben nem szaporodik tovább, a féreg pár év után meghal és így is meggyógyul a kutya.
2017. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Hosszú szőrű német juhász. A másik kutyám mali, így ő ebből a szempontból nem sokat számít.
2017. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A #6ban azt írtam, hogy a #4 vagyok, de közben a #3. Elnéztem, bocsi.
2017. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, hosszú szőrű akitám van.
2017. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!