Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit használ kullancs...

Ki mit használ kullancs ellen? Észre vettétek, hogy a Foresto már nem az igazi?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 8 éves nagytestű kutyám. Régebben Scalibort használtuk, aztán áttértünk a Foresto-ra, de idén úgy vettem észre, hogy semmit nem ér! Szó szerint semmit! Régebben ha belement a kutyába a kullancs a Foresto mellet és megszívta magát, már döglött is meg, mindig mikor kiszedtem már döglött volt a kullancs. Idén nem így van!


Nem tudom mitévő legyek ..... Bravecto tudom, hogy jó, használtuk egyszer mikor mentünk a hegyekbe nyaralni, de májkárosító hatása miatt nem merem adni idős kutyusomnak.


Kinek mi vált be? Spot-onokat is használtunk régen, drágák és nem sokáig tart.


2017. jún. 5. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi használtunk killtixet be is vált de olyan erős szaga volt, hogy nem bírtam a kutyán. Utána a scaliborra tértünk át, szintén bevált, de ahogy bejött a foresto és a csapból is az folyt, így kipróbáltuk. Kullancs ellen nekünk bevállt, viszont ahogy hozzáért bokorhoz, ághoz egyből elengedte magát a nyakörv és elhagyta. Így visszafogunk térni a scaliborra mert drága mulatság elhagyni kétszer is egy igen drága nyakörvet.
2017. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Lehet màr nem az igazi a Forestó de a kullancsoknàl gyors a generáció váltàs ìgy kiszelktálódott sok egyed ami ellen hatott a Foresto akik megmaradtak generációról generációra immunisabbak a Forestora. Ilyen a természetes szelekció
2017. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első köszi a hozzászólást!


Második neked is köszi, erre amúgy én is gondoltam. Hogy nem a nyakörvvel van baj, hanem a kullancsok lettek immunisak rá.

2017. jún. 5. 15:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Első, a Foresto nekünk is lazul, nem hagyja el, de mindig észreveszem, hogy lazul. Ez is baj, mert akkor nem érintkezik a bőrrel.
2017. jún. 5. 15:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre, tökéletesen működik nekünk.
2017. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Hogy lazul ki a foresto? Fel nem foghatom! Én meg inkább alig tudom levenni, amikor viszem a kutyámat a tóra úszni, mert olyan szorosan fog. Nálunk is jól működök.
2017. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*működik*
2017. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Geránium kivonat cseppek hatnak ellenük , olcsó és tartós -
2017. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
6-os pedig fogd fel nyugodtan, ha egy kicsit utána olvasol akkor rájössz, hogy direkt úgy lett kifejlesztve ha valamibe kicsit is beleakad elengedi magát a nyakörv. Második forestot hagytuk el így, közben pedig nem gyöztem mindig szorosabbra állítani, de kilazult folyamatosan.
2017. jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tavaly tavasszal több kullancsot is kiszedtem a foresto mellett az egyik kutyámból. A másik kutyámnak pedig ultrahangos kullancsriasztója volt, ami tökéletesen működött, de egy kicsit kényelmetlen volt, hogy így mindig ugyanabba a hámba kellett lennie(nem egyszerű mindig átrakosgatni) meg nem nagyon szabadott eláznia(pedig végigússza a nyarat) és ugye csak kullancs ellen jó.

Aztán áttértünk a bravectora. Ez jelenleg is tökéletesen funkcionál :) Viszont tényleg gázos, hogy elviekben károsítja a májat... de más megoldást jelenleg nem igen látok

2017. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!