Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta mennyibe...

Melyik kutyafajta mennyibe kerül? (tenyésztőtől)

Figyelt kérdés

Sajnos sehol sem látok árakat, holott szerintem felesleges titkolni. Aki kennelből akar venni, és nem szaporítótól, az pontosan tudja, hogy egy kölyök ára általában hatszámjegyű.


El tudnátok nekem mondani, hogy ti mennyi pénzt hagytatok a tenyésztőnél és milyen kutyafajtát vittetek haza? (Ha szeretnétek, leírhatjátok a kennel pontos nevét is, tapasztalatokat. Azt is örömmel olvasnám, hogy hogyan zajlott a vásárlás. Tehát mikor foglaltátok le a kutyát stb.)


Azért nem konkrét kutyafajtáról kérdezek, mert csak a távoli jövőben tervezek venni, addig szeretném "felmérni a piacot".



2017. aug. 25. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincsenek árak, mert ezek nem egységes. Adott párosítástól kezdve sok mindentől függenek, mondhatni egyediek.

Azért azt általánosságban el lehet mondani, hogy 100-200 ezer között mozog egy "átlagos" fajtatiszta kölyök ma Magyaro.-n, de bizonyos fajták ennél sokkal drágábbak is lehetnek. (Ritka fajták, kis alomszámú, nehezen tenyészthető fajták, császármetszéssel ellők stb.)

Nekem legutóbb 14 évvel ezelőtt volt fajtatiszta kutyám, pontosabban akkor vettem. Dobermann volt, és akkor 90 ezerbe került.

2017. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön egy kiállításon találkoztnk (épp nyaralni voltam egy nagyvárosban és ha már arra jártam gondoltam kinézek). Már volt egy ilyen fajta kutyám de ő nem volt vele, így leginkább csak ezt a fajtát kerestem. Ott találtam egy gyönyörű kutyát és elkezdtem beszélgetnia tenyésztővel, de ő nem tudott angolul, így végül a lányával beszélgettem és cseréltünk kontaktot. A nyaralás után még párszor beszéltem vele és végül foglaltam tőlük egy kölyköt. Ezek után rákérdeztem az árra amit megfelelőnek találtam és letettem a 100€ foglalót. Miután megszülettek a kölykök hetente küldött képeket, videót sőt még videóhívásban is mutatta őket. Bár eléggé bánom, de nem volt lehetőségem kimenni pár napra és megnézni őket így a képekkel, videókkal kellett beérnem. Ettől függetlenül engem rakott másodiknak a sorban a választással (ő volt az első, magának egy szukát megtartott).

Végül mivel nem uniós tagállamról van szó így egészen 4 hónapos koráig kellett várni a hazahozással. Ebben segített és mivel két testvére szerbiába és egy lengyelországba ment így együtt elhozták őket.


A vérvonala válltozatos, a törzskönyben megjelelölt összes felmenője Champion és rengeteg más címmel büszkélkedhet. A címek többségét Kanadában, Amerikában és Oroszországban szerezték


Foglaló: 100€.

Szállítás: 250€.

Vételár 1150€.


Összesen: 1500€.

Fajtát nem szeretnék írni de viszonyításnak a másik kutyámat aki szintén ilyen fajta 150 000 Ft-ért vettem Magyarországon.

Nála hasonlóan ment a folyamat. Itthon körbetelefonáltam a szimpatikus tenyésztőket és a fajtaklubbot. Ott megtudtam, hogy hol várható alom az elkövetkező 1-1.5 évben és azokkal beszéltem. Kettő volt szimpatikus, náluk voltam látogatóban is és végül letettem a foglalót az egyiknél. Még mielött elhoztunk 4 szer voltunk megnézni őket. Ő hobbi célra került hozzám, ivartalanítási kötelezettség nélkül de ivartalanítottuk.



Árakat azért nem szoktak kiírni mert rengeteg mindentől függ. Első körben mondjuk a párosítás.

Ahogy az első is írta, általában az itthoni árak 100 és 200 000 Ft között vannak ha nem egy különleges párosításról van szó vagy ritka fajáról.

Esetleg itt tudsz egy kicsit tájékozódni az árakkal kapcsolatban: [link] , de ezzel is vigyázni kell mert van kamu hirdetés is és akad szaporító is szép számmal. Inkább csak tájékoztató jelleggel nézném, mint kutya vásárlás céljából.

2017. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Border Colliem van, 150 000 volt. A vásárlás úgy zajlott, hogy ez év elején felvettem a kapcsolatot a tenyésztővel, egy ismerős ajánlására. 1-2 hónapig beszélgettünk, majd találkoztunk egy kenneltalálkozón ahol megkötöttük az előfoglalási izét. :D Májusban megszületett az alom, kétszer voltam kint, és harmadik találkozásnál hoztam haza. Megkötöttük a szerződést, kifizettem, és ennyi.
2017. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy képlékenyek az árak, de már az is jó, ha csak megközelítőleg tudom, hogy mire számítsak.


Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek :)

2017. aug. 25. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!