Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy palotapincsim, és...

Van egy palotapincsim, és amikor ki nyitja valaki a kaput egyböl fut ki és el akkar menni. Minig mennem kell utána. Hogy lehetne megtanítani neki hogy ne szökjön el?

Figyelt kérdés
Montanába minden nap mennem kell utána.. Nem akkarom hogy el veszítsem mert sok kutya van ebben az utcában.

2017. aug. 26. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg a marad parancsot.
2017. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mielött mennél a kapuhoz leülteted és maradásra inted. Persze ha ezeket nem tudja, akkor irány a kutyaiskola.
2017. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Kapuszabályjal, letilthatósággal és a behívás stabil kialakításával. Vagyis az alap nevelésekkel és megfelelő foglalkozással. Eddig miért nem nevelted? Kutyasuli kellene, mert ha eddig nem ment a kutya nevelése, akkor egyedül eztán sem fog menni.
2017. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden nap van sétáltatva legalább 1 órát, ugye?
2017. aug. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Tanítsd meg sétálni
2017. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg kell tanítod neki, hogy a nyitott kapun sem mehet ki engedély nélkül, azaz csak akkor, ha rajta van a póráz és sétálni indultok.

A behívást, helyben maradást is meg kell tanítani. Ezek elég alap dolgok.

Kutyaiskolában segítenek, hogy neveld meg, ezt így nem lehet pár mondatban leírni. Kezdjetek el járni sulizni. Plusz legyen a kutya ivartalanítva, ha még nincs, ezenkívül sétáljatok sokat.

2017. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ugy csináltam hogy egy műanyagüvegbe kavicsokat tettem. Mikor átlépte a kapu vonalát megráztam mellette és megijedt vissza lépet kapta érte a kekszet. Utána virslit, játékot dobáltam ki és ráztam az üveget ha kilépet. A végén oda juttotunk hogy ha hívom sem jön ki. Aztán lett a póráz ha azzal lépet ki dicséret. Mostmás nem megy ki csak ha rajta van a póráz. Ezt eleinte naponta gyakoroljátok, később csak az ismétl3s miatt. Remélem tudtam segíteni. :)
2017. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!