Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi csúszás a 6 hónappal...

Kicsi csúszás a 6 hónappal későbbi oltással?

Figyelt kérdés
Februárban-Márciusban voltunk a kutyussal állatorvosnál, ekkor több oltást is kapott, arra emlékszem, hogy mondta az orvos, hogy akkor kapott veszettség elleni oltást is, amit 6 hónap múlva kell ismételni. Sajnos nem tudom hirtelen a dátumot pontosan, a kiskönyvét a költözködéskor úgy eltettem, hogy nem találom, de természetesen megkeresem, meg lesz az. Mire a héten ész bekaptam, a dokink már elment szabira, és jövőhéten is valameddig zárva lesznek. Így csak hétfőhöz egy hétre tudom vinni. Ha pár héttel megcsúszok, számíthatok valami büntetésre?
2017. aug. 26. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvost nem fogja érdekelni, viszont ha ezidő alatt megharap valakit a kutya akkor komoly büntetésre számíthatsz. Különben az oltások se annyi időre szólnak amég adják hanem legalább 2-3x több időre, viszont évente ismételni kell (vagy jelen esetben a kölyök kutyánál még 6 hónappal rá az elsőre).
2017. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bármelyik orvoshoz elmehetsz oltásért. Leolvassák a chipet, kiállítanak egy új oltási könyvet és beoltják a kutyádat.
2017. aug. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva a volt férjem intézte az oltásokat. Arra emlékszem, hogy az első 3 oltást a kutya megkapta a tenyésztőtől, utána pedig még 5 oltást az állatorvostól. 2x2 volt egy oldalon, meg egy külön oldalon, ezeket ő adta be, plusz az első 3 matricájá külön, mert azt nem ő adta be. Mivel én nem voltam ott, nem tudom pont mikor melyiket kapta. Az utolsó oltása volt márciusban valamikor amikor 2 kis matrica került be, de hogy pont mikor azt nem tudom. Akkor azt mondta a volt férjem, hogy egyenlőre ennyi kell...Most hiába kérdem, ő már erre nem emlékszik, hogy mit mondott az orvos, mikor kell vinni, én néztem utána hogy 6 hónap múlva...
2017. aug. 26. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:
1-2 hét csúszás nem számít. De egyszerűen be tudsz telefonálni a rendelőbe, és megkérdezni, hogy mikor esedékes pontosan, mert nem találod az oltásiját.
2017. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!