Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lány kutyánál kangörcs? Mi ez?

Lány kutyánál kangörcs? Mi ez?

Figyelt kérdés

Fiatal lány kutya mag akarja hágni az ember lábát.

Miért csinálja? A falkában látta? vagy mi ez?



2017. aug. 26. 22:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
1%
Az én kutyám is szokta,amikor tüzel mindig megőrül kicsit:)
2017. aug. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem kangörcs, hanem vagy dominál, vagy frusztrált, pótcselekvés.

Mélyedj el kicsit jobban a kutyák viselkedésének megtanulásában.

2017. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

"Mélyedj el kicsit jobban a kutyák viselkedésének megtanulásában."


Szerintem ismerem jobban mint az embereket. kb. a 20. kutyám, csak eddig mindig kanok voltak, két befogadott kóbor lány kivételével.

Ők is próbálkoztak ilyen fiatalon, de mind kinőtték.


Szóval szerintem tedd félre a könyvet amiben ezt olvastad, és gyűjts gyakorlati tapasztalatokat.


Engem az érdekelne, hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót, mert lánykutyás ismerősöknél én még nem tapasztaltam ilyent.

2017. aug. 26. 23:06
 4/34 A kérdező kommentje:
Egyébként még a "dominálni próbál"-t még bele lehet magyarázni, de a frusztráltat ki tudom zárni 100%-ra.
2017. aug. 26. 23:07
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Dominál. Ennyi . Köze nincs a "kangörcshöz".

Mert éppen a környezetedben nem találkoztál ilyennel, azért még létezik.

2017. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%
Márpedig igaza van az előttem szólónak, ez dominálás és pótcselekvés, tiltani kell róla. Ugyanez van amikor más kutyával vagy kankutyával akarja csinálni ezt, akkor is ugyanúgy dominálni akarja a másik kutyát. Attól meg mert volt 20 kutyád nem tudhatsz mindent a kutyákról, ez amúgy is egy félelmetesen nagy szám, ha nem ideiglenes befogadó vagy menhelynél és ez mind a te kutyád volt akkor valami nem stimmel hogy ennyien eltávoztak már.
2017. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
98%

20. kutyám...

Remélem azért nem valamiféle fogyóeszközként tekintesz rájuk.

2017. aug. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%

"Szóval szerintem tedd félre a könyvet amiben ezt olvastad, és gyűjts gyakorlati tapasztalatokat." - fordítva ülsz a lovon. Nem én tettem fel egy elég egyértelmű kérdést. Ha meg ennyire értesz hozzá, akkor miért kérdezel?

Ez nem nemtől függ, hogy kan vagy szuka, és semmi köze a párzáshoz (avagy ahogy te írod: a kangörcshöz).

20 kutyád volt? Hány éves vagy? Csak mert egy kutya normális esetben legalább 10 évig él. Még ha öt kutyád volt egyszerre, akkor is soknak tűnik a 20.

2017. aug. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

"nem ideiglenes befogadó vagy menhelynél és ez mind a te kutyád volt akkor valami nem stimmel hogy ennyien eltávoztak már."


36 éve van kutyánk, tulajdonképpen ennyi ideje emlékszem rá, és általában 3-at tartottunk otthon. Ha 12 éves átlag életkorral számolok és nem történt volna 1-1 baleset a 80-as években, illetve valami suttyó nem mérgezi meg az egyiket, akkor is 9-et jelent.

Ezekkel már simán 10 felett vagyunk. Ehhez jön még az hogy korábbi hosszabb kapcsolatban a barátnő családjánál is a kutyák engem tekintettek gazdának, illetve az enyémként kezeltem, mert más nem törődött velük kellőképpen, akkor már közel vagyunk a 20-hoz. (egyébként csak hasszámot mondtam)

Szóval ez megint egy felületes beszólás, a tények ismerete nélkül. Nem mindenki panellakó, akkor valószínű nekem is lett volna 2-3, már ha egyáltalán lett volna.


A dominálást még belátom, mondjuk mint ahogy a kanoknak sem engedtem, neki sem engedem. Már elég ha mondom neki hogy "nem", abbahgyja.


Csak épp nem láttam még lánytól ilyent, és nem volt olyan kutyám ami 4 hónaposan jött el a 30 másik közül. Vagy felnőtten fogadtunk be, vagy 2 hónaposként kaptunk.

2017. aug. 26. 23:25
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok panellakó :) A 4. kutyám van most 40 évesen, előtte egyszerre volt 3 is.

Na mindegy, vitázni felesleges. Lényeg, hogy tiltsd ezt a viselkedést nála, neveld megfelelően és abbamarad.

2017. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!