Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A show vonalu és a munka...

A show vonalu és a munka vonalu német juhász között milyen külömbségek vannak?

Figyelt kérdés
Melyik hajlamosabb a diszpláziára?

2017. aug. 27. 03:26
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A küllem hajlamosabb rá értelem szerűen. Mivel nem használhatóságra, így nem egészségre tenyésztik, így a küllem hordoz több betegséget. Viszont munkavonalút kezdő kutyatartó és hobbi vagy családi kutyás ne akarjon tartani!
2017. aug. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt cáfolom, hogy a munkavonalú családi kutyának nem jó. Nekem az van, persze kell mozgatni, de egyáltalán nem vészes. Aki találkozik vele, mindenki csodálkozik, hogy milyen nyugodt, aztán ha előkerül a labda, teljesen megváltozik, felpörög. Onnantól nekem kell figyelni arra, hogy ne hajtsa magát túl, ne csináljon olyat, amitől megsérülhet. Persze úgy kell kiválasztani az alomból, hogy megmondod a tenyésztőnek, hogy családi kutyát akarsz. Akkor úgy ad kutyát.
2017. aug. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első, nagyot tévedsz.

Nagyon sok munkavonalú kutyát ismertem, amelyik dp-s lett. Még külföldi tenyészetekből is.Nem egy verseny célra vett kölyök sajnos házi kedvenc lett a 6-8 hónapos korban kiderülő dp miatt.

2017. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Sajnos a miénknek is 7 évesen időnként megfájdul a csípője. Szerencsére 1-2 nap alatt rendbejön, állatorvos nem is szükséges, de fel vagyunk készülve arra, hogy rosszabb lesz.
2017. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:32

Összekeverik az időskori meszesedést, kopást a veleszületett dp-vel. Ahogy az embernek, úgy a kutyáknak is kopnak az ízületei a korral.

A legtöbb kutyát meg sem röntgeneztetik, hogy milyen a csípője fiatalon. Ha már 1 évesen deformált, az még jobban fájni fog idősebb korban, mint a korral járó kopással élőké.

2017. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Igen, megszámlálhatatlanul sok IPO-s és szolgálati kutya van, amelyik dp- s és gerinces lesz. De azok olyan irdatlan nagy fizikai terhelésnek is vannak kitéve, hogy még a legkisebb hajlam esetében is ezek a betegségek előjönnek! Csak egy 1-es vizsgáig legalább 2000 alkalommal ugrik méteres akadályt és megy át az 1.80-as palánkon! Vagy 1000 alkalommal csapódik teljes sebességgel bátorságpróbán a karba! Gondoljátok el az mit tesz a gerincével, pláne a nyakcsigolyákkal! És ez még csak egy 1-es vizsgára készülés. Hát szerintetek hányszor kell ezeket megtennie egy versenykutyának, akivel mondjuk vb a cél?

Viszont szerintetek hány küllemnek lenne baja, ha ugyan ekkora terhelést kapnának? Valószínűleg mindnek. Csak velük nem dolgoznak, így a hajlam sokszor megmarad hajlamnak, ami viszont öröklődik. Az összes általam ismert küllem kutya pedeg, amelyikkel komolyabban dolgoznak.

2017. aug. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!