Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy menhelyi pl. német juhász,...

Egy menhelyi pl. német juhász, malinois vagy hasonló munkakutya keverék megfelelne munkára?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdem ezt az egész munkakutyás dolgot, a mostani blöki már túl idős hogy elkezdjem vele viszont venni sem szeretnék mert ha pl. nem megy nekem ez akkor egy jó munkakutyát pazarlok el. Szóval arra gondoltam hogy először egy keveréket fogadnék örökbe és vele kezdenék el dolgozni, megtanulni hogyan is működik ez az egész. Alkalmas erre egy menhelyi kutya?

2016. aug. 9. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van, amelyik alkalmas.

A menhelyen vidd ki sétálni a szimpatikus kutyát (többet is kivihetsz persze külön-külön).

Olyat érdemes választani, amelyik egyrészt energikus, másrészt keresi veled a kontaktust, figyel rád, játszik veled, ugrál rád, ha szólsz neki vagy kicsit rántasz a pórázon, reagál rá. Jó, ha kajás, jutalomfalatra is figyel, megy utána. A fajta(jelleg) mindegy, de nyilván egy közepes-nagyobb méretű kutyát érdemes keresned, és lehetőleg fiatalt.

Ne legyen félénk és/vagy agresszív. Vidám, pörgős, játékos, emberrel kapcsolatot felvevő kutya legyen.

A gondozók is tudnak segíteni a választásban.

2016. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ha nagy mázlid van, igen. pár éve láttam h valahova bekerült egy mali-staffi mix alom és csak 3 hónaposak voltak. ha kifogsz egy hasonlót, azzal 95% h lehet munka kutyázni.
2016. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. aug. 9. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nj fajtamentőknél sok kutya van. Tökéletesen ismerik melyik, milyen természetű.
2016. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A nj- fajtamentés nem ad külföldre kutyát... már kérdeztem őket. Nem Magyarországon lakok. Azért köszi
2016. aug. 9. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Javaslom, hogy vigyél magaddal a menhelyre egy tapasztalt munkakutyást, ő jobban tudja, mire kell figyelni.
2016. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont ilyen kutyát sikerült örökbefogadnom, most már öt éves és kiváló házőrző lett belőle. Barátságos, de idegent nem enged be, jelez, figyel, az utcán szépen sétál (néha húz). Kipróbáltuk az agilitit, az nem igazán ment neki (ugrik, mászik, de lassú). Sérülten került a menhelyre, meggyógyult, de azért a mozgásán ez látszik. (Elütötte egy autó pár hónapos korában). Éppen ezért ha menhelyit fogadsz örökbe, kérdezz rá az előéletére, jobb menhelyeken mindent elmondanak. Chipet kap (ha addig nem volt), iskoláztatják, beoltják, megfürdetik, úgy adják át. Ez az egyik legjobb: [link]
2016. aug. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos Magyarországi menhelyek nem jók bocsi. Azért köszi szépen :) Egyébként az hogy 16 éves vagyok gond? Mármint tudom hogy gyereknek nem adnak örökbe de felnőtt nélkül megnézni sem tudom a kutyákat? A menhelyre ahova menni készülök dolgoztam már, nem a legjobb menhely de az az egyetlen a környéken :( Az Óbecsei menhelyről hallottatok? A Noé állatotthonban van pár kutya aki innen származik. Nem biztos hogy a szüleim megengednék de én nagyon szeretnék egy munkakutyust. Minden esetre így is-úgy is el fogok menni szétnézni. Köszi a válaszokat.
2016. aug. 9. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!