Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar sétálni. Erőltessem?

Nem akar sétálni. Erőltessem?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos berni pásztorom. Amint rárakjuk a pórázt lecövekel. Lefekszik és nem mozdul, amíg nem kényszerítjük... Még csak orvoshoz vittük, (addig nem nagyon akartuk máshova, amíg nincsenek meg az oltásai) ő is mondta,hogy látszik rajta hogy nem lesz az a sétálós fajta. Ha már nem lesz olyan meleg, akkor arra gondoltam, hogy elvisszük autóval valahova, csak hogy szokja... Ennek van értelme? Utcára szerintem most így semmi értelme nem lenne menni, csak lefeküdne és várná, hogy vége legyen a "szenvedésnek". Akkor most hagyjam annyiban? Mindenhol azt olvasom, hogy mennyire nem jó az, ha nem viszik a kutyát sétálni... Viszont nálunk meg pont hogy ő nem akar menni. Akkor mit csináljak?

2017. aug. 27. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hozzá szoktattátok a pórázhoz és a nyakörvhöz? Gyakoroltatok vele az udvarban? vagy csak rácsaptátok a nyakörvet és be a mély vízbe? Jutalommal játékkal próbálkoztatok?. Amúgy ne kényszerítsétek de ne is hagyjátok annyiban.
2017. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Duenna ***** válasza:
100%
Azért nem sétál, mert fél. Amikor orvoshoz vittétek, akkor póráz volt rajta. Összekötötte magában, ha rárakjátok a pórázt, akkor mentek az orvoshoz, ami számára kellemetlen volt. Lassan kell rászoktatni arra, hogy nem minden esetben mentek vele orvoshoz, amikor rajta van a póráz. Nehéz lesz, de póráz nélkül egy ekkora kutyát nem lehet sétáltatni. Talán jobb lenne felkeresni egy közeletekben lévő kutyaiskolát, hogy mi a teendő ebben az esetben.
2017. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Hozzá kell szoktatni. Az egy kutyánál se működik, hogy csak rárakod a kölyökre a pórázt és jön melletted gyönyörűen. Meg kell neki tanítani. Muszáj lenne sétához szoktatni, és szocializálni, már csak azért is, mert ha bármi adódik (pl orvoshoz kell vinni), akkor hogy fogod később az 50 kilós kutyát akarata ellenére kivinni a kertből? Mit csinálsz vele az orvosnál, ha nem tudsz pórázt tenni rá?
2017. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A menete amúgy a következő: ráteszed a pórázt és hagyod játszani, labdázol vele, tanítgatod. Ha már felszabadult akkor is, ha rajta van a póráz, akkor megfogod a végét és jutalomfalattal csalogatod, egyenlőre csak a kertben. Ha arra megy, amerre szeretnéd, falat és dicséret. Ebben a stádiumban még semmilyen retorzió nem jár, ha valami nem megy, csak ha veled jön, jutalom. Később be lehet vezetni a fordulgatós módszert, hogy ne húzzon. Amikor a kertben már szépen sétál, el lehet kezdeni jutalomfalattal kicsalogatni a kertből, gyengéden, de határozottan és kint is eljátszani ugyanezt.
2017. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Duenna ***** válasza:
A 4-es nagyon jó módszert írt le, próbáld meg azt! Sok sikert!
2017. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 piriiiii ***** válasza:

Meg kell szoknia a pórázt. Ahogy egy lónak is meg kell szoknia, hogy zablát tesznek a szájába, nyerget a hátára. A kutya sem úgy születik, hogy automatikusan rajta van a nyakörv, póráz, hám, és kényelmes a számára.

Eleinte az én kutyám is félt, nem csak a póráz miatt, hanem az új környezet miatt is, ha vittem valahova. Félt a kocsiktól, minden zajtól, új volt neki. Finoman kell bánni vele, nem rángatni, húzni, mert akkor valóban nem fog menni sehova.

2017. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 4-es módszere tényleg működik. Igaz én nem jutifalaztoztattam csak dicsértem. De azt nagyon.
2017. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd, hanem szerettesd meg vele. Meg kell tapasztalnia, hogy a séta jó dolog. Sok kölyök fél eleinte, ő is, mert nem tudja, mi fog történni.

Az autós változat jó. Menjetek egy nyugis helyre, ahol jöhet a kutyus póráz nélkül is, mezőre, vízpartra. Lényeg, hogy legyen árnyék ebben a melegben, és a kora esti órákban menjetek. Elindultok, a kutyus menni fog utánatok.

Az is tök jó lenne, ha más kutyák közé vinnétek, erre amúgy is szüksége van. Persze jól nevelt, normális kutyák közé. Szocializálódik, és hamar meg fogja szeretne a sétákat, sőt alig fogja várni. :)

Állatorvos hülyeségeket beszél. Nincs olyan, hogy "nem sétálós fajta". Olyan van, amelyiket nem szoktatták hozzá, és fél, de ezen viszonylag könnyen lehet segíteni.

2017. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Próbálgattuk az udvarban is természetesen, de itthon is ugyanúgy viselkedik, mint bárhol máshol. Persze amint megmozdul rögtön dicsérem, meg jutalmazom. Csak hát ez egy lassú, nehézkés folyamat kezdete..:D

De akkor az a lényeg, hogy folytatom így tovább, aztán majd belejövünk. Köszönöm a segítséget :)

2017. aug. 27. 16:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, folytasd, ne hagyd abba az elején. Idő kell neki, amíg megszokja.
2017. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!