Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy éjszaka ne...

Mit tehetnék, hogy éjszaka ne ugasson a kutyám?

Figyelt kérdés
Kerti kutya, és éjszaka általában jár az utcánkban pár kóbor kutya, na meg rengeteg macska. Ő ezeket mind megugatja, jó házőrző lévén, viszont amikor már sokat ugat, jó hangosan, az nekünk is, meg a szomszédoknak is elég kellemetlen, mert nem tudunk aludni tőle. Volt olyan, hogy mimden alkalommal, amikor elkezdett ugatni, akkor rászóltunk, hogy nem, akkor abbahagyta, de utána ha nem is feltétlen aznap éjjel, de másnap megint folytatta. Hogyan tudnánk leszoktatni erről?

2017. aug. 27. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltatod, fárasztod, mozgatod a kutyát? A jól lefárasztott kutya általában nem ilyen élénk éjszaka, persze ha valami olyan van jelez, de semmiképp sem egész éjszaka fent van.
2017. aug. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Heti kétszer járunk kutyaiskolába, ott akkor játszik is másik kutyákkal, akkor teljesen elfárad látszólag, de mire hazaérünk kb. 1 óra és megint pörög. Most nyáron reggel-este egy-egy óra séta/futás erdőben, úgy hogy el van engedve. Amúgy meg szinte az egész napot kint töltjük, és közben nyilván mindig kap egy egy simit ilyesmit, ezenkívül még szoktam vele otthon gyakorolni, mármint pl. trükköket ilyesmit. És persze játszunk vele, rongyot húzunk, fogócskázunk, stb. Sokat van vele foglalkozva, nem hiszem, hogy ez lenne feltétlen a baj, hogy keveset foglalkozunk vele. Amúgy egy labrador, most kb. 15 hónapos, kan, de ivartalanítva volt már. Most készülünk BH vizsgára, tehát elvileg a neveltségével sincs gond.
2017. aug. 27. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Oh, hát ennyi foglalkozás mellett tényleg nem lehet ez a gond. Viszont ha kutyasuliba jártok akkor lehet meg kéne jegyezni az oktatónak ezt a problémát, hátha tud benne segíteni, valószínűleg az ugatás tiltása lesz a megoldás. Egy időben nekem is csinálta a kutyám hogy éjjel ugatott, úgy kezdődött hogy valamit hallhatott, kiment ugatni, és akkor állásban "ugatott a semmibe" végeláthatatlanul, nem hagyta abba. Ilyenkor volt hogy már nem bírtam én se és kimentem, határozottan megfogtam a grabancát rászólva hogy "nem", és beparancsoltam a házába. Ezt napokig kellett gyakorolni vele, de 1-2 hét alatt tökéletesen megértette mi a problémám és mit várok el tőle, így ma már csak ha hall valamit ugat egy-kettőt, majd abbahagyja és visszamegy aludni.
2017. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Napközben mennyit alszik/pihen? Az is simán közrejátszhat, ha átalussza a fél napot. Meg persze estére amikor már lehül az idő akkor neki is több kedve van élni mint napközben a fülledt melegben.

Esetleg még az lehetne megoldás, hogy éjszakára kennelbe (az amúgy sem árt ha van egy).

2017. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mjvel az ugatás önmegerősìtő viselkedés, így a sokkal több foglalkozás sem fogja megoldani. Kellene, persze, de nem fog leállni erről. Viszont le lehet tiltani. A rászólás sokat ezek szerint nem használ. De a vödör vizes megoldást ki lehet próbálni. Ahogy elkezd ugatni, rászólsz és megy a vödör víz. Majd újra és újra. Jellemzően a 3-4. vödör után megértik és tiszteletben tartják az új szabályt a kutyák.
2017. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, ki fogom próbálni őket! Napközben sajnos tényleg sokat pihen, de ezt meg is értem, hiszem ebben a melegben, ami itt van nálunk nekem sincs kedvem fel-alá rohangálni. Kennel az van, de ott is ugyanúgy ugat, csak akkor mivel nem szaladgálhat, a kennelben köröz közben fel-alá. Mindegy, valahogy akkor is meg fogom értetni vele remélem, hogy nem az ugatás az éjszakai program.
2017. aug. 27. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:
van ez a kutyasíp,vagy mi....ha ugat megfújad az irritálja őt és majd csak megtanulja,ha kicsit "szenvedteted" mikor a miénk csinálta,hátra mentem,megfogtam a nyakához közel a láncot,elne szaladjon és jól felképeltem,párszor meg kell csinálni és megtanulja...én tudom milyen rossz,amikor korán kelsz a melóhoz és a kutyád meg este duhajkodna...sok sikert!
2017. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!