Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig fog még éjszaka/hajnalb...

Meddig fog még éjszaka/hajnalban kelni? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
A lányom 10 hónapos lesz a napokban. Kb 5 hós kora óta alussza át az éjszaká úgy h kibírja szopizà nélkül hajnal 5ig akár fél6ig is. Azonban 1 hónapja van hogy hajnal 2-3körül megint kelt. Pedig már vacsira is kap vmi táplálóbbat. Vízzel hiába próbálom itatni azt elutasítja. Most megint jön a foga de eddig nem kellett olyankor sem neki enni. Napközben is eleget eszik sőt! Ha bevág egy rendes adag ételt akkor is követeli a cicit 1-1,5óra múlva. Jól fejlett gyerek amúgy, de nem kövér. A védőnő azt mondta menjen be az apja hozzá éjszaka. Most próbáltuk de nem igazán akart megnyugodni. Aztán én is próbáltam visszaaltatni de a végén ordítva kérte a cicit. A védőnő azt is mondta ha másképp nem megy sírni kell hagyni. Nem tudom kibírom-e meg hogy mennyire helyes (a védőnő is elég nehezen mondta ki ezt a megoldást) Ha sírni hagyom akkor meddig?!
2016. nov. 24. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha csak cicit kér akkor hagyd. Én nem szoktatnàm le róla. Főleg,hogy fogzik.

Nàlunk is ez van. 8hónapos,màr csak 1x kelt éjjel kb 4 hónapos koràtól. Most minden fognàl van hogy 2 órànként vagy hamarabb ébred. De kb félperc cici utàn alszik is vissza. Inkàbb megnyugtatja magàt,mint eszik.

Ha elmúlik a fogzàs,akkor hidd el vissza àll. Ha meg nem, akkor próbàlkozzatok. De akkor ha nem fàj semmilye, apa is meg fogja tudni nyugtatni.

2016. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 éves koráig kelt éjjel. Először cicizés miatt, aztán mikor nagyobb lett, pisilni vagy inni. Bár sosem sírt olyankor, csak felébredt egy pár percre, aztán visszaaludt.
2016. nov. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy van hogy 1-1,5órát vagyok fent vele! És már kezd kimerítő lenni. Mert cici után van hogy nem alszik vissza rögtön, vagy ha próbálom előtte altatni, de nem jön össze akkor meg azért vagyok fent sokáig. Eddig fogzásnál óránként kelt 4-5x de visszaadtam a cumit, ivott vagy bekentem az ínyét és aludt tovább.
2016. nov. 24. 09:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Jah és rendesen eszik nem nem csak komfortszopizás van!
2016. nov. 24. 09:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor tedd cicire, aztàn menjen be apa, ha nem alszik vissza. Nyugtassa meg és hagyja ott. Ha sìr újra akkor vàrjatok picit és ugyanez, bemegy, megnyugtatja, kijön, aztàn megint ha kell. Sajnos màshogy nem nagyon lehet.
2016. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom is ilyen volt. Ennyi idősen 1.5-2 órát volt fenn éjjel. Közénk vettem ilyenkor, ott aludt vissza, de akkor is sokára. Aztán egyszer csak elhagyta. Igaz, teljesen közénk szokott. Most kapott új ágyikót, sokat már hajnal 4-5-ig ott alszik, máskor pedig hamarabb felkel,közénk veszem és ott visszaalszik. Nem hagytam sírni. Azt érezte volt, hogy cserben hagyom...én neked sem javaslom, de ez az én véleményem! Nekünk simán belefért, hogy kb. egy évig teljesen köztünk aludt. Januárban lesz 2 és fél éves. Rengeteget éjszakáztam egy éves koráig, és harcoltam, hogy a kiságyában aludjon. Akármit csináltam, nem volt hajlandó huzamosabb ideig ott aludni. Egy éves korától aludt köztünk, és elmaradtak az éjszakai ébredések.

Most ő kérte, hogy az új kiságyában akar aludni, és úgy látom, menni is fog a dolog hosszú távon. És őszintén megmondom, nekem az első néhány éjjel annyira hiányzott, hogy nem alszik köztünk. :)

2016. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát köztünk biztos nem altatnám, mert a férjem nagyobb darab is és tuti ráfeküdne. Én nem mocorgok aludtam már több órát a gyerek mellett de az más. Hajnalban most az apja ment be. Igaz hevesen tiltakozott ellene nehezen is nyugtatta meg de így végül 5:45 körül kelt fel. Még így is rossz volt hallgatni a sírását hogy tudtam ott van az apjánál, nem akaron sírni hagyni, remélem az apázàs beválik és ha rájön hogy nem kap cicit akkor elhagyja a kelést.
2016. nov. 26. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!