Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tanulhatnék kutyakommuniká...

Hol tanulhatnék kutyakommunikációt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Látom, sok értelmes ember van itt, tapasztaltak.

Szeretnék a helyi menhelyen önkénteskedni, mert nem igazán vannak szakértők ott. 20 éves vagyok, ideiglenes befogadó, vagyis eddig saját kutyán kívül 6 kutya volt nálam ideiglenesen.

Viszont a menhelyen vannak problémások is, akiken csak akkor segítenek, ha elviszik őket rehabilitációra. Én nem ismerem fel a kutyák jelzéseit jól, de szeretnék tanulni, viszont nyilván hülyeség belevágni tudás nélkül.

Tudnátok nekem olyan internetes oldalakat/letölthető könyveket mondani, ahol tanulhatnék? Nyilván gyakorlat teszi a mestert, de mielőtt belevágnék szeretnék tanulni.

3 fő probléma érdekelne, a félős viselkedés, a szeparációs szorongás és az agresszivitás. Jelenleg ezekből 13 kutya van, amelyik durvább, van, aki jópár hónapja be van ragadva :(


Előre is köszönöm :)


2017. aug. 27. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha 7 kutya után nem tudod értelmezni a kutyák jelzéseit, akkor semmilyen könyv vagy internetes oldal nem fog segíteni, ugyanis leginkább tapasztalat útján lehet tanulni. Vannak rehabos foglalkozások, ahova el lehet vinni a kutyát, vagy mivel amúgy a menhelyen élnék le az életüket, próbálj valamit kezdeni velük, aztán vagy sikerül vagy nem, az ő helyzetük már úgysem lesz rosszabb, legalább valaki foglalkozik velük addig is.
2017. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A problémás viselkedés jelzéseit nem tudom értelmezni. Például, hogy melyik agresszivitás jelenik meg a kutyán, a félelmi,a domináns, a területvédő, stb.

Nálam csak normális kutyák voltak,illetve kölykök, akiket megtanítottam az alap feladatokra, és szocializáltam.

De egy problémás viselkedést magamtól nem tudok felismerni, mit miért tesz, illetve hogyan lehet kizökkenteni, stb.

Vannak támadó kutyák, illetve amelyik ki sem jön az ólból, és azt szeretném megtanulni, rajtuk hogyan lehet segíteni

2017. aug. 27. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt könyvekből nem fogod tudni megtalnulni. Amit érdemes lenne, hogy egy pár hónapot rászánsz és eljársz egy olyan kutyaiskola foglalkozásaira, ahol van összeengedés, szocializáció és rehabilitáció. Mint külső megfigyelő veszel csak részt. Ezért pénzt sem szoktak elkérni.
2017. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!