Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanulhatnék meg nem...

Hogyan tanulhatnék meg nem félni a kutyáktól?

Figyelt kérdés

Valahogy kicsi koromban rámaradt az a reflex, hogy ha egy kutya fut felém felhúzom a lábam. Félek ha megnyal vagy ha rám ugrik, pedig tudom hogy semmi bajom nem lesz tőle, max a ruhám lesz kicsit piszkosabb :)

Alapvetően szeretem a kutyákat és szeretnék is majd tartani. Játszani is imádok velük,de sajnos ebben megakadályoz ez a reflex, nem tudok velük rendesen játszani.

Másik dolog, hogy van egy macskám, aki időnként ráharap a kezemre,és ettől is megijedek. Vagy például ha az ölembe ugrik attól is megijedek, hogy megkarmol, ezért mindig csak akkor jöhet az ölembe ha le van oda terítve valami. Tudom hogy az se fáj, ha a kismacska játszásból harapdál vagy karmolászik, de én megijedek tőle.

Hogy tudnám ezt a félelmemet elűzni?



2014. máj. 8. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Én azt próbálnám meg hogy szembe szállok a félelmemmel és azért is úgy csinálom és megpróbálom visszatartani a reflexet, egészen addig ameddig természetessé nem válik hogy nincs mitől félni.
2014. máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:

Akarat kérdése. Le lehet küzdeni minden félelmet.

A kérdést viszont részben nem értem: Ha félsz valamitől, azt hogy lehet szeretni? Én félek a kígyóktól és nem is szeretem őket. Főleg nem akarok itthonra egyet sem.

2014. máj. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátom is félt a kutyáktól, nekem pedig egy nagy testű fajtám volt. :) Elmúlt a félelme, mert látta, hogy mennyire kézben tudom tartani vékony lány létemre. Azóta nem tart a kutyáktól. Bár az is igaz, hogy az én kutyám nem ugrált fel és nem is nagyon törleszkedett másokhoz, hogy nyalogassa őket. Jófej kutya volt, hagyta magát simogatni és ez jó terápiának bizonyult. :) Mondjuk nem is kölyök volt már, amikor megismerkedtek egymással. Szerintem járj kutyás ismerőshöz, akinek jól nevelt kutyája van. Sajátnak meg valami kisebb termetű vagy nyugis fajtát javasolnék, ők biztos nem hozzák elő újra a félelmed és megtanulsz nyugodt lenni a kutyák közelében. Remélem sikerül legyőznöd a félelmed!
2014. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Második válaszoló: Ez a kérdés bennem is felmerült,hidd el. Mondom, valahogy kiskoromról ragadt rám,mert ugye a kisgyerekek többségben félnek a feléjük rohanó kutyától...nekünk meg nem volt kutyánk. És azért szeretem őket mégis, mert ha meglátok egyet úgy odamennék hozzá megdögönyözni és játszani vele, de ha felugrik akkor felkapom a lábam és felkiáltok.


Egyébként a nem ugrálós kutyákkal nincs bajom, de szeretném ha az ugrálósakat is rendesen simogathatnám és játszhatnék velük.

2014. máj. 8. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig féltem a kutyáktól, szinte rettegtem tőlük. Aztán egyszer a szomszéd kutyája, akit ugyan már ismertem, de alig mertem a közelébe kerülni, egyszer csak felugrott rám. És mivel élve maradtam :), és semmi félelmetes nem volt benne, azóta megszűnt a félelmem. Próbálj az öledbe venni kölyök kutyát, hátha rád is így hat.
2014. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
0%
A kisgyerekek nem félnek a kutyáktól. A szülők nevelik beléjük. Szerintem felejtsd el a kutyatartási ötletet.
2014. máj. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!