Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullmasztiff kutya nem harapna?

A bullmasztiff kutya nem harapna?

Figyelt kérdés

Mindig mikor megyek késő este haza a vonattól gyalog,engem sok kutya ugat,már csak azért is,mert késő este nem nagyon jár már ember az utcán arrafelé amerre járok,és szokatlan a kutyáknak biztos,hogy ember jár ott el olyankor,lehet tévedek de szerintem ezért.

Van egy ház és egy nagy sárga bulmasztiff kutya mindig felvonítva odarohan a kerítéshez és ugat. Tegnap nappal a gazdája megfenyegetett,hogy kiengedi egyszer rám,ha incselkedek a kutyájával. Hiába mondtam,hogy én nem incselkedek vele hanem másért ugathat,csak fenyegetőzött én pedig egy vállhúzással mentem tovább,jöttem haza megint ugatott.


Szerintetek,ha tényleg kiengedné rám a kutyáját,nem harapna meg? Mennyire kell félni?

A bullmasztiff kutyát nem olyannak ismerem.


Igen a rottweilerek,azok szerintem elharapnák a torkom de szerintem,ha kitőrne az utcára,lehet már nem bántana,mert minden kutya kerítésen belűl vad csak. Szerintem.


Szerintetek,ha ez a csávó kiengedné a bullmasztiffját rám,megharapna vagy nem?



2017. aug. 28. 18:41
 1/4 anonim válasza:

Talán próbáld megbeszélni még egyszer a gazdájával,ha akkor sem engedd azt is elmondhatod neki hogy ha kiengedi és megharap,rád támad a kutyája azzal komoly törvényeket sért meg és nagyon ráb*aszhat.Ha ez sem működik és tényleg tanácstalan vagy akkor vagy kerüld el azt a helyet vagy ha már más nincs legalább vigyél magaddal pl.egy gázspray-t ami ott van nálad mikor arra jársz,nem 100%os védelem de a kutya is meglepődne támadás közben ha kapna egy kicsit a pofájába.

Egyébként itt nem a kutya a hibás egyértelműen hanem az idióta gazdája.

2017. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni, függ az egyed vérmérsékletétől, hogy van nevelve stb. A fajta nem igazán lényeges ebből a szempontból, maximum annyiban, hogy a bullmasztiff is őrző védő kutya volt régen, tehát simán lehet benne agresszió. Jó lesz vigyázni. Ha megint fenyeget, vedd fel amit mond a telefonoddal és jelentsd fel.
2017. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azzal az emberrel nem lehet beszélni. Az olyan fajta.

Hallottam olyat,hogy egy srác csak lehülyézte egyszer és majdnem megverte érte,minthogy ha nézeteltérés van akkor azt meg kellene beszélni,nem egyből verekedni. Agresszív ember azt mondják.

És azért gondolom,mi van,ha kiengedi. Ez megtenné,kitelne tőle biztos vagyok benne.

2017. aug. 28. 21:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem fajta függő hanem egyed és nevelés függő. Ha a házam előtt lennél és kifutna a rotim valószínű összenyaldosná az arcod és hozzná a labdáját ha batyám előtt lennél és kiengedné a bullmasztifját na az áthatapná a torkod. Ha meg félsz a következő fenyegetést ved hang felvételre aztán vidd a rendőrségre vagy mond meg a faszinak hogy ha a kutyát kiengedi és harap akkor kártérítést kell fizetnie, a kutya póráz nélkül közterületen szintén birság + valószìnű hogy el is altatnák. Szóval ha zavarja a kutya ugatás haza fuvarozhat téged vagy rászólhat a kutyára hogy maradjon csöndbe. Te meg olvas utána a kutyáknak, ne fajta szerint itélj, a kutyát nem úgy gyáetják mint a telefont hohy egy adot fajtába mindegyik úgyan olyan.
2017. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!