Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaphatnék egy kis segítséget?

Kaphatnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Szeretne a gyerekem egy havangese-t!!kérlek írjátok meg a tulajdonságiat!!mennyire gyerekbarát??lehet vele játszani??Lakásba lehet tartani(van kert is,de estére behoznánk)
2010. máj. 25. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szereti a gyerekeket, és igényli a játékot is. Lakásban is lehet tartani persze, de van mozgásigénye elég. De ha van kert akkor semmi gond. Én ajánlani tudom :))
2010. máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szija,nyáron persze napközbe lehet kint,éjszaka meg bent

.

de télen valami melegebb kell neki nappalra is ...


de hogyha a gyerekednek az első kutyája,de nem szeretne túl nagy kutyát akkor egy másik jobb lenne,amit ha megun kint is tarthat... (pl:beagle),mert egy ilyen kutya nagy felelőség,akár 15 évig is élhet . . . .

Szerintem mond meg neki hogy gondolja át,mert nem 2 évig él,amikor meg már ottvan nálatok 3 éve akkor meg (normális esetbe) nincs szívetek kidobni..


szerintem ha átgondolja akkor vegyél neki :)


Nyáron,tavasszal: nappal kint,éjszaka bent

Összel: sok séta nappal,bent éjszaka is bent

Télen pedig bent megint :)

2010. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Havanese!! Amúgy nekem ilyen van. 3 éves kislányom van és egy 5 éves kisfiam. Nagyon gyerekbarát! Az egész család imádja. Alig hullik a szőre, nagyon tanulékony és rettenetesen hűséges. Nagy bohóc is tud lenni ám. :D Én csak ajánlani tudom! De csak a legjobb helyről!! Sok sikert hozzá!
2010. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert szeretne még nem kötelező venni neki.
2010. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2.vok

a 4.nek nincsigaza, :)mert meg kelltanulni felelősgételjesnek lenni



még2.vok

nézz utána szerintem,hogy az oltások mennyibe kerülnek,ésmennyi időként kell adni... az se drága,de nem is olcsó :D:P:D:P

2010. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tulajdonságai:

Súlya Max 6 kiló. bár én már láttam 7 kilósat is , de a wikipédia ezt írja:)

Színei: „lehet fehér, krém, pezsgő, vörös (havannai szivar színű, egyes források szerint innen ered a fajta neve), csokoládé, fekete vagy ezüst.”

„Fajtársaival jól kijön, a gyerekekkel szemben jóindulatú és barátságos.” Úgyhogy úgytűnik gyerek barát:)

Nekünk bolognese kutyánk van, az kicsit kisebb azt hiszem, őt teljes mértékben házban tartjuk, kert nincs. Úgyhogy szerintem ők is kibírják főleg, ha csak éjszakára (és gondolom télen) viszitek be

remélem segítettem:)

2010. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Te is szeretnéd? MErt ha csak a gyerek, az nem lesz elég! A gyerek egyszer csak tinédzser lesz, és fontosabb lesz a buli, meg a haverok, és akkor te fogod sétáltatni, majd akkor is szeretnéd?


A nevelés is rád fog hárulni, egy gyerek nem tud kutyát nevelni, viszont a kölyökkutya tűhegyes fogacskái simán megsérthetik, és a harapdálásról, rágásról is neked kell majd leszoktatnod, és valószínű a szobatisztaság megtanítása is a te feladatod lesz.


Ha tényleg tudod vállalni ezt 15 évre, akkor hajrá! Olvasd el ezt: [link]

2010. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyereked?
2010. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
13,egyébként mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat(utolsó előttinek: mindenki szeretné a családból ;) )
2010. máj. 25. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahh de jo ez a csalad! :)

En egy eleten at konyoroghettem a szuleimnek. Azt nagy nehezen elfogadtam, hogy panelba nem akartak, de aztan egy hatalmas hazba koltoztunk, udvarral es akkor megint elojottem a keresemmel, de kijelentettek, hogy amig ok itt elnek, addig ebben a hazban kutya nem fog....

Szerintem nagyon sok mindenbol maradtam ki emiatt. Igazad van, hogy felelosseget vallalni idoben meg kell tanulni es nincs annal szebb, mint egy allatot szeretni.

A havanese jo kutya lesz nektek, de ha nem vagytok tapasztalt gazdik, akkor sokat kell olvasgatnotok a kutyanevelesrol, kikepzesrol, stb. Szerencsere neten es konyvtarban minden anyag megtalalhato!

Gyerekekkel nagyon jol megvan sot, nekem az a tapasztalatom, hogy egy akarmilyen idegen gyerekrol is tudja, hogy az egy kisgyerek es jobban udvozli, mint egy masik, idegen felnottet. Jofej kiskutyak!

A 13eves pedig mar nem is annyira gyerek, inkabb kis holgy. Ne sajnaljatok draga, jo tenyeszetbol valo kutyara a penzt, mert egy vasari kutyaval nagyon megjarhatjatok. A jo tenyeszetbol szarmazo kutya kevesebb valoszinuseggel fog betegsegekben szenvedni, ha pedig megis, akkor a tenyeszto kompenzalja a karotokat! Szerzodes nelkul ne is vigyetek kutyat, garancia nelkul szintugy! A garancia a rejtett betegsegekre vonatkozik, az adasveteli szerzodes pedig ervenyesiti a jogaidat.

Google-ban keress kenneleket: Havanese kennel magyarorszag, stb modon.

2010. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!