Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?

Milyen fajta kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Hovawart vs Beauceron


Egyszerűen nem tudok dönteni. Életem úgymond első kutyája lenne (volt már gyerekként kutyám, de akkor ugye semmi tudatosság nem volt bennem, most viszont szeretnék tudatosan egy hozzám illő kutyát), és ez a két fajta fogott meg. Eddig teljesen hovawart párti voltam, de mostanában a bociról is olvasgattam, és ő is nagyon megtetszett. Elsősorban szeretnék egy társat (gondolom nem meglepő, mint minden kutyatartó, ezért nem macskát választunk :DD), ugyanakkor szeretném, ha egy kicsit komolyabb munkakutya lenne, tehát ezért nem is gondolkoztam kicsi kutyában. Szeretném, ha őrző-védő lenne, nem rettenne el az idegenektől. Kinti-benti kutya lenne, de azért éjszakára legtöbbször legszívesebben kint hagynám őrizni, de ugyanakkor lenne, hogy vele is aludnék, ezért gondolkozom, a kutyaajtó beszerelésén.

Kísérőkutyaként is szeretném, akivel lehet ide-oda menni. Akár egy nagyobb utazásra. Pl. reptéren stb..

Temperamentumban valahogy a malinois és az angol agár között szeretném.

Olyan "kemény"kutyát mint pl. egy Káj nem szeretnék, de egy nagyon barátságos goldent sem.


A hovi és a boci nagyon hasonlók ebből a szempontból, de azt olvastam, hogy a boci jobban alkalmazkodik és nem annyira önfejű, mint mondjuk egy hovi.



2017. aug. 30. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Hát szerintem inkább hovawart
2017. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen hozzá állással inkább egy plüss kutyát.
2017. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Miré mi baj a hozzáállásávál?? Szerintem semmi.

Szerintem is inkább hovi, arra figyelj azért, hogy a tenyésztőtől ne a legdominánsabb egyedet hozd el, mert akkor szenvedni fogsz bármelyik fajtánál kötsz is ki. Az ŐV mellé ajánlanám még az obedience-t, és BH, illetve későbbiekben akár IPO vizsgát.

2017. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen. Kaphatnek egy kis indoklast is, esetleg tapasztalatokat?


Szegeny masodik, biztos funkcionalis analfabeta.

2017. aug. 31. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A beauceronra ne őrző-védő kutyaként gondolj, ők juhászktyák.

Valahol a border és a malinois között van, célirányos vonalból tudatosan választott kölyök akár éles elfogó munkára is jó lehet, de a többség emberekkel bizalmatlan, ám nem agresszív, más kutyákkal jól kijön, és nagyon könnyen képezhető. Zsákmányuk jellemzően nagyon erős, és a terelőösztön is jól él még a fajtában, nem olyan "szolgalelkűek" vagy labdahozó robotok, mint sok más fajta, inkább a kreatív, vicces értelemben törik össze magukat a gazdájuk kedvéért :)

Viszont lelkizősek, túl szigorú kézben könnyen törhetű a kis szivük.

2017. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!