Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire kockázatos a 15 éves...

Mennyire kockázatos a 15 éves kutyám altatása műtét miatt?

Figyelt kérdés

Zsírdaganat kell eltávolítani.

Vénás vagy gázos altatás?


2017. szept. 2. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon.
2017. szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg nem annyira kockázatos, ha egyébként jó az egészsége, jó kondiban van. A mi állatorvosunk is meg szeretné műteni az én kutyámat, aki 14 éves. A teljes emlősort távolítaná el daganat miatt. De én nem szeretném, és nem az altatás kockázata miatt. Nagy műtét, megviselné, és még a pozitív végeredmény sem garantált. De hidd el, rengeteg idős kutyát műtenek, és nem az altatás kockázatától tartanak legjobban.
2017. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, amnnyiben életmentő műtétről van szó. Emberek esetében is igen megfontolandó idős korban az altatás.
2017. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szoktak előtte csinálni vérképet, az mutatja hogy mennyire biztonságos az altatás. Idősödő kutya esetében persze mindig nagyobb a kockázat. Mit mondott az állatorvos, mennyire sürgős ezt a zsírdaganatot eltávolítani? Ha eltávolítja jobb lesz? Ha nem távolítja el rosszabbodik? Mert ha nem lenne jobb ha eltávolítja és nem is rosszabbodik ha bent hagyja én nem tenném ki neki a kutyát.
2017. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vénás altatás kizárt! Mindenképpen gázos, és csak akkor csináltatnám a műtétet, ha tényleg muszáj valami miatt. Zsírdaganatot úgy tudom, sokszor nem szükséges. Igen kérdéses, hogy a műtét sikere esetén mennyi időt nyer még ahhoz képest, ami műtét nélkül adatna, és milyen életminőségben. Ezeket fontold meg, ha kell, másik állatorvost is kérdezz meg.
2017. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Miért kell eltávolítani? Akadályozza a mozgásban? Mert a zsírcsomókat nem szokták eltávolítani, ha nincs útban.

Egyébként pedig a legtöbb műtét kockázata az altatás. Idős korban már csak akkor műtenek ha nincs más választás, és a műtét az egyetlen megoldás,ha pl daganatos, vagy ivarszervi baja van. Viszont vérképet nézni kell előtte

2017. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki riogat az altatástól, hogy ilyen meg olyan kockázatos. Van itt olyan, vagy van valakinek a környezetében ismerős, akinek az altatás miatt múlt ki a kutyája? Az írjon már ha olvassa. Nyilván vannak egyedi esetek, amikor megvan a baj, sőt az orvos a kockázatra fel is hívja a figyelmet. Mérlegelni kell, főleg idős korban, de az altatástól nem kellene annyira félni.
2017. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt az állatorvossal kell megbeszélned, aki műteni fogja.

Meg szokták vizsgálni előtt a kutyát, hogy milyen egészségi állapotban van (szíve, labor, stb.)

2017. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a tíz éves kutyámat alig mertem altatni, pedig neki muszáj volt, fogat húztak. 15 évesen akkor altatnám, ha életmentő műtétről lenne szó.
2017. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7# Ha már így kérdezed, van. Egy ismerősömnek az 1(!) éves kutyája ment el altatás közben, egy másiknak pedig a 9 éves. 5. válaszoló voltam.
2017. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!