Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan tenyésztőről aki a "rajta maradt" már felnőtt kölyköt kölyökárban árulja?

Figyelt kérdés
Szembefutottam kistérségem hirdető oldalán egy olyan tenyésztővel, aki a törzskönyves, ivartalanított már másfél éves fajtatiszta kutyáját most kezdte el hirdetni kölyökárban. Elmondása szerint végig nála volt, nem hozták vissza de kölyökként senki se vitte el, csak foglalták. Nyilván valóan a tenyésztő nem akarja se tenyészteni (hisz ivartalanította) se megtartani, viszont az a meglátásom hogy kb 150ezerért senki nem fog megvenni egy felnőtt kutyát, amikor ennyiért egy családban együtt felnövő kölyköt vehet. Felelős tenyésztő, mert gondoskodott a rajta maradt kölykön, ezt nem vitatom. Tudom hogy milyen drága egy alom, milyen drága felnevelni és milyen drága tartani, és persze kell egy lélektani összeg hogy ne akárki fia borja vigye el rossz helyre, de szerintem ez azért mégis kicsit túlzás. Ti ilyen esetben mit tennétek? Mennyiért kínálnátok egy ilyen kölyköt? Elég elkeseredett lehet ha jófogáson és társain kínálja és eddig senki se vitte el másfél évig, de akkor miért nem adja reálisabb áron?

2017. szept. 2. 10:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom a tényleges eseményeket, akár igaz is lehet, amit állít.


Bele se gondoltam, hogy esetleg visszakaphatta valamiért az eladott kiskutyát, így ragadt rajta, de végülis el tudom képzelni.

Állatokkal is foglalkozom, és optimális esetben 2-3 hónapos korukban elviszik tőlem (haszonállat, nem kutya). Ha nem viszik, akkor viszem lejjebb az árat, mert úgy nagyon drága tartani, hogy csak eszik, és az esetleges állatorvosi költségek szükség szerint...


Viszont egy tenyésztő nem ivartalanítja saját magától a kölyköt, mert ha jó az alom, akkor akár továbbtenyésztésre is elvihetik. Akkor szokták ivartalanítani, ha a vevő külön kéri, esetleg ha továbbtenyésztésre nem alkalmas... Szóval lehet, hogy igazad van itt, és valami sunnyogás van a dologban...


Más részről jófogáson meg vaterán én még nem láttam igazi tenyésztő által feladott hirdetést... A "megoldjuk okosba" nem vallana tenyésztőre...

2017. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én olykor szoktam látni igazi tenyésztők hirdetését, mert rákeresek az oldalukra és valóban "igényes" törzskönyves kutyáik vannak, betűzött almok, szűrések, szkennelve minden okmány meg ilyesmi, csak valószínűleg több emberhez el akarják juttatni a hirdetéseiket.


Igazad van egyébként, olyat is láttam hogy ilyen rajta maradt kutyusokat olcsóbb áron kínálták mint amennyi a kölyökára lenne, persze ez veszteséges a tenyésztőnek de valljuk be egy tenyésztőnél nincs olyan jó helye egy nem megtartani kívánt kényszerből maradt kölyökkutyának mint egy családnál akinek ő A kutya. A tenyésztőnek inkább csak árucikk.


Mondjuk ivartalanítást megértem, mert gondolom nem akart ügyelni hogy nehogy befedezzen egy tenyészszukát, esetleg a saját anyját, és ezzel kiküszöböli azt is hogy szaporítók vegyék meg. Ennek ellenére ezt a kutyát több mint valószínű hogy ennyiért nem fogják elvinni, már csak azért se mert sokakban szintén felmerülhet a gyanú a susmusra.

2017. szept. 2. 10:46
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, minden annyit ér, amennyit megadnak érte.

Ha az a tenyésztő 150 ezret kér, az az ő dolga. Neki ennyit ér még így is az a kutya.

2017. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

"Akkor szokták ivartalanítani, ha a vevő külön kéri, esetleg ha továbbtenyésztésre nem alkalmas..."


Vagy ha nem akarja, hogy szaporító markába kerüljön, aztán addig gyártsa a kiskutyákat, amíg van benne szufla... (nem, a szaporító se úgy megy oda, hogy ő szaporító, hanem okosan, jól megrendezett sztorival, mintha ő lenne az álomgazdi).


Egy tenyésztőnek szíve joga annyit kérni egy kutyáért, amennyit szerinte megér, legyen akárhány hónapos/éves. Másfél évesen egy kutya még vígan fiatal.


Sőt, elárulom, hogy sok tenyésztő csak felnőtt kutyát vesz, így nem vesznek zsákbamacskát, hogy milyen lesz a kölyök felnőve - persze ez nyilván nem ez az eset, csak azért írom, hogy nem ördögtől való így kutyát árulni.


Én 2 évesen vettem a saját kutyámat, hasonló körülmények közül (csak ott már volt egy gazdija aki megunta, de még nem került vissza a tenyésztőhöz). 3 éve van velünk és egy másodpercig se bántam meg! Persze majd szeretnék kölyköt is, de gyönyörűen beilleszkedett a kutyus, és csak pozitívum, hogy már szobatiszta volt és minimálisan kellett csak nevelni, hisz már tudta az alap szabályokat.


Ha nem érzed a szikrát, akkor nem kötelező megvenni a kiskutyát. Egyébként 150 ezer forint nem egy kibírhatatlan összeg úgy, hogy már ivartalanítva is van a kutya, meg "készen" kapod szinte.

2017. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem zsákbamacska a tenyésztőknek a felnőtt kutya, de ez nem az az eset, mint te is mondtad. Számomra pont nem az a lényeg hogy "készen" kapjak egy kutyát, hiszen ha kutyát veszek magam mellé, ő velem lesz 17 évet jó esetben és az elejétől a végéig minden örömét bánatát és nehézségét én akarom végigvinni. Persze más a felnőtt kutyus örökbefogadása, hiszen az teljesen más kategória.


Nem szeretném publikálni se a fajtát, se a körülményeit a hirdetésnek de akkor azt még hozzáteszem azért hogy a tenyésztő nagyon szépen mentegetőzve írta le hogy nem, véletlenül se visszahozták, igen, volt foglalva de nem, nem vitték el, nem, semmi baja nincs a kutyának, nem, nem azért akarnak megválni tőle mert baja lenne stb. Tehát nekem már ez is olyan eltántorító dolog.


Kerek perec azt látom benne hogy rajtuk maradt a kutya, nem akarják megtartani, nem kellőképpen foglalkoznak vele (hosszú szőrű fajta és küllemre hát nem a legszebben ápolt a szőre), de a pénzüket azért meg akarják kapni a kutyáért. Annyian védik a tenyésztőket hogy a fajtáért csinálják és nem a pénzért, de azért nem kell őket se szentként kezelni. Persze hogy pénzből élnek ők is, de akkor hol van az az elv hogy a kutyának a legjobbat keresik?

2017. szept. 2. 11:10
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a pénz számítana neki, akkor "leakciózná", aztán vigyék minél előbb. De nem, inkább magánál tartja és még "költ is rá". Szerinted miért? Azért a 20-30 ezer forintért, amit másfél év alatt már kb 10x elköltöttek a kutyára?
2017. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Róla van szó? [link]

Szerintem nem gáz egyebként és gondolom el is fogják vinni előbb-utóbb, van, aki kihagyná a kiskutyákkal való szívásokat.

2017. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

"(hosszú szőrű fajta és küllemre hát nem a legszebben ápolt a szőre), de a pénzüket azért meg akarják kapni a kutyáért. Annyian védik a tenyésztőket hogy a fajtáért csinálják és nem a pénzért, de azért nem kell őket se szentként kezelni."


OK! Neked nem tetszik a kutya, neked már öreg az a kutya, és neked még drága is. Akkor tovább kell rajta lépni. Nem a tenyésztő(ke)t ócsárolni. Egy amúgy tök normális dologért (annyit kér érte és annak adja el, akinek akarja).


"Persze hogy pénzből élnek ők is, de akkor hol van az az elv hogy a kutyának a legjobbat keresik?"


Lám-lám, te máris fennakadtál a szűrőn, mert a vételáron hisztizel. Lesz aki vígan kifizeti vételárat (még az is lehet, hogy nem magyar), sőt, bármit vígan ki fog kifizetni, ami a kutyatartással jár és "túlárazott".


Ha meg a szóban forgó kutya tényleg az, akit linkeltek, akkor ez a kérdés elég pofátlan volt részedről. 120 ezer forint egy borderért (akiknek azok a szülei akik) semmi!


Na ezért nincs "akciózás".

2017. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 120 ezres ár egy fiatal ivartalan törzskönyves kutyáért már akciós!
2017. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont az lenne a tré, ha most hirtelen "leakciózná". :D Nem gyümölcs a kutya, hogy lejárt előtt leakciózza. Őszintén ha nem lenne már egy borderem, akkor simán megvenném 120 000-ért. Jó ára van. Nem ismerem a tenyésztőt, de végig futottam a weboldalát, és eredményes kutyái vannak, így nem gondolom, hogy rossz vásár lenne. Nyilván rengetegen inkább kölyköt akarnak, de biztos lesz olyan, aki elfogja vinni.
2017. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!