Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan tenyésztőről aki a "rajta maradt" már felnőtt kölyköt kölyökárban árulja?

Figyelt kérdés
Szembefutottam kistérségem hirdető oldalán egy olyan tenyésztővel, aki a törzskönyves, ivartalanított már másfél éves fajtatiszta kutyáját most kezdte el hirdetni kölyökárban. Elmondása szerint végig nála volt, nem hozták vissza de kölyökként senki se vitte el, csak foglalták. Nyilván valóan a tenyésztő nem akarja se tenyészteni (hisz ivartalanította) se megtartani, viszont az a meglátásom hogy kb 150ezerért senki nem fog megvenni egy felnőtt kutyát, amikor ennyiért egy családban együtt felnövő kölyköt vehet. Felelős tenyésztő, mert gondoskodott a rajta maradt kölykön, ezt nem vitatom. Tudom hogy milyen drága egy alom, milyen drága felnevelni és milyen drága tartani, és persze kell egy lélektani összeg hogy ne akárki fia borja vigye el rossz helyre, de szerintem ez azért mégis kicsit túlzás. Ti ilyen esetben mit tennétek? Mennyiért kínálnátok egy ilyen kölyköt? Elég elkeseredett lehet ha jófogáson és társain kínálja és eddig senki se vitte el másfél évig, de akkor miért nem adja reálisabb áron?

2017. szept. 2. 10:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő barátomnál így marad meg egy kölyök. Le volt foglalva,úgy volt Amerikába viszik ki a kölyköt,de 3-4 hónapos kort el kellett,hogy érje. Aztán várták a telefont Amerikából,hogy mikor tehetik fel és melyik gépre a kölyköt. Végül teltek a napok,hetek,hónapok és nem hívták őt illetve ő sem tudta elérni a leendő gazdikat. Végül mivel a kutya már 8 hónapos volt. Így megtartotta. Máig homály fedi az Amerikai érdeklődőket. Akik pedig foglalót is küldtek a kiskutyára.


Simán lehetett hasonló ok miatt.

Tartani kellett a kölyköt egy érdeklődőnek aztán az meg vagy nem jelentkezett vagy történt vmi.


Szerintem 1,5 éves ivartalanított kész kutyára 150 ezer nem sok.


Én csak staffit láttam egy csopiba,hogy a tenyésztő rakta fel,de viszont azoknak ment le az áruk 2 kölyök maradt és már 30 ezer ft-ért árulta őket azok is voltak 1-1,5 évesek. Van ilyen,hogy hiába hirdeti nem kell senkinek.

2017. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy hihetetlenül jó lehetőség, ez a 1,5 éves kutya is ugyanúgy fog kötődni a leendő gazdihoz viszont nem kell már vesződni a tipikus kölyökkori idegesítő dolgokkal. Nagyon aranyosak a kiskutyák nem tagadom, nekem is épp van egy 3 hónapos de bizony gyakran égnek állítja a hajam pedig törpe fajta. Tenyésztőnél pedig biztos helyesen van nevelve és szocializálva nem egy bizonytalan előéletű menhelyes kutya. Papírokkal, összes oltással, ivartalanítva és megnevelve 120.000 Ft-ért ez a kutya ajándék, ha illene hozzám a fajta és nem panelban laknék azonnal lecsapnék rá.
2017. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam most pont borderrel... Egyszerűen divat lett lemondani a kölyköket... 4 hónaposan vitték volna el és lemondta a gazdi 1 nappal a hazavittel előtt. Ilyenkor a mi felelősségünk új gazdit keresni, aki bevállal egy idősebb kutyát. Nálunk 6 hónapos a törpe és nagyon nehéz, mert igazi idióták jelentkeznek...
2017. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem erről a kutyáról volt szó akit linkeltetek. És nem venni akarok egyébként, átugrottátok azt a részét a kérdésemnek hogy böngésztem a kistérségem eladásait, és úgy szúrt szemet. Egyáltalán nem célom kutyát venni úgyhogy köszönöm a megalázó magyar mentalitású hozzászólásokat hogy egyből a torkomnak ugrotok. És nem vagyok szaporító párti se egyébként hogy sokalljak egy ilyen összeget a kutyáért.
2017. szept. 2. 18:15
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ha nem az, akkor nem az, pedig jól hangzott, csak az ár nem volt pont ugyanaz, de gondoltam direkt nem írtál pontosat, hogy ne találjuk meg :)


De tulajdonképpen mindegy is, hiába nem ugyanaz, teljesen megfelel annak, amit írtál, legalább volt miről beszélni :)


Egyébként most nézem, hogy rengeteg fajtatiszta felnőtt kutyát hirdetnek százezrekért, szóval csak lehet ennek piaca. Viszont tényleg megdöbbentőek a mindent elborító szaporítós mini meg extra mini yorkiek és francia bulldogok. Láttam hihetetlen gusztustalan hirdetéseket is, másfél éves, kétszer ellett, vemhes szukát meg ilyeneket, durva.

2017. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez kicsit vicces, hogy te jössz ide háborogni hogy a tenyésztő milyen pofátlan, amikor annyiért ad el kutyát amennyiért akar, de azért mi vagyunk a "magyar mentalitásúak"!
2017. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem háborogtam hanem megkérdeztem a véleményeteket, néhányan pedig nekem támadtak hogy akkor nem kell ilyen kutyát vennem és kiszűrtek máris mint nem megfelelő gazdát holott egy, nem akartam kutyát venni, kettő, ha hiszitek ha nem tenyésztőtől vett kutyám van és nem sajnáltam rá a pénzt. Szimplán véleményt kértem amit megkaptam bár nem abban a formában amiben úgy gondolom megérdemeltem volna.


Egyébként én is szoktam háborogni amikor komplett szaporítótelepeket számolnak fel, végkimerülésig elletett sovány lógó emlőjű szukákat akik alól alig szették el a kölyköket stb.

2017. szept. 2. 20:20
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

"de szerintem ez azért mégis kicsit túlzás."

"A tenyésztőnek inkább csak árucikk."

"a tenyésztő nagyon szépen mentegetőzve írta le hogy"

"de a pénzüket azért meg akarják kapni a kutyáért"

"Annyian védik a tenyésztőket hogy a fajtáért csinálják és nem a pénzért, de azért nem kell őket se szentként kezelni."


Ez mind háborgás, de mindegy is. Csak nem éreztem fair-nek a reakciódat. A kérdésedre azt hiszem kaptál válaszokat.

2017. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
25%
Le fogtok pontozni, de nem érdekel: tökéletesen megértem a kérdező álláspontját. Biztosan nem adnék ki ennyi pénzt felnőtt kutyáért, amikor fajtamentőktől ennek töredékéért lehet kapni gyönyörű, okos, jól nevelt, szuper kutyákat. A német juhászom 0 forintba került (felnőttként került hozzám) és tökéletes. Persze most biztosan én is be lettem skatulyázva, mint a kérdező, hogy szaporítókat támogató rossz gazdi, de akkor is így vagyok vele, hogy ha felnőtt kutyát veszek, akkor minimum tudjon valami extrát ahhoz, hogy ennyi pénzt kiadjak érte. Mellesleg Amerikában rengeteg szolgálati kutya van, akit felnőttként hoztak ki menhelyről, pár hónap alatt betanították és most gyönyörűen dolgoznak. Akkor én minek vegyek felnőtt kutyát 150 ezerért?
2017. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!