Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok hegyes fülű nagy testű...

Szőke Maja kérdése:

Tudtok hegyes fülű nagy testű kutyákat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a hegyes fülű nagykutyákat, és szeretnék is egyet. Tudnátok még ajánlani? Sok hegyes fülű kutyát néztem már, de kíváncsi lennék, hogy ti tudtok e még mondani. Viszonylag legyen "népszerű" hogy pl megtalálható legyen a jófogáson. Az is fontos lenne, hogy a fajta jól kijöjjön a gyerekekkel, és más állatokkal.Tudom hogy ez kicsit sok feltétel de hátha vannak ilyen kutyák! Előre is köszönöm a válaszokat!.D

2017. szept. 3. 08:34
 1/8 anonim válasza:
54%
Nagy test, hegyes fül...németjuhász? :
2017. szept. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Doberman
2017. szept. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Jófogásról nem veszünk kutyát! Csak tenyésztőktől!

Amúgy meg, nem kinézet alapján választunk kutyát. Az, hogy kijön-e a gyerekekkel, nevelés kérdése.

Azt meg már tudjuk, hogy te mit vársz el, de mit tudsz nyújtani?

Mennyi séta, foglalkozás naponta?

Kutyasuli/ovi lenne-e?

Kinti, benti vagy kinti-benti lenne?

Mennyit lenne egyedül naponta?

A gyerekek milyen idősek?

A más állat mit takar?

Lenne lehetőségetek rendesen szocializálni (kutyák, emberek közé, városba, autókázni vinni)?

Sportolnátok valamit?

Miért szeretnétek kutyát/Milyen célból szeretnétek kutyát?

Képesek vagytok kifizetni érte az elején 150-200 000 ft-ot?

Van-e keretetek a megfelelő tartásra (prémium táp, felszerelések, oltások, suli, állatorvosi költségek) ?


Ezen ismeretek nélkül nem tudunk fajtát ajánlani, mivel nem tudjuk, hogy illenétek-e egymáshoz.


A német juhász (kedves első) komoly munkakutya. Neki nem jó csak úgy a kertbe kicsapva tengődni, komoly agyi és testi fárasztásra van szüksége. Vele ÖVzni kell, szóval jó lenne, ha nem ajánlgatnátok fűnek-fának ezt a fajtát ;) !

2017. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Megtalálható legyen a jófogáson??? Ha ez feltétel akkor csakis plüsskutyát vegyél.
2017. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem így kell kutyát venni. Hogy hegyes-e a füle az utolsó utáni szempont UTÁN jön.

Kertes ház?

Kinti vagy benti lenne?

Őrző -védő foglalkozás?

Sport?

Mennyi idő lenne ezekre illetve a napi szintű sétára?

Mennyit szánnátok rá?

Fajtatiszta kutya 120 ezertől indul, 300-400 ezerig

Jófogásról ne vegyél kutyát, tenyésztőknek írj! "XY fajta magyar kennelek" így találod meg a googleban.

2017. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

1: Nem kinézet alapján választunk kutyát.

2: Jófogásról nem veszünk kutyát.

3: Miután elolvastál legalább egy könyvet a kutyatartásról, akkor kezdhetsz nézelődni fajták után.

4: Én a menhelyet ajánlom, ott biztos találsz nagytestű, hegyes fülű kevréket.

5: Az, hogy mennyire jön ki gyerekekkel és más állatokkal elsősorban a szocializáción és a nevelésen múlik.

6: Nem írtad, hogy mennyire legyen nagytestű(vkinek a 30 kg nagy, de vkinek az 50 se), mit tudnál nyújtani neki(mennyit és hogyan foglalkoznál vele, vinnéd-e kutyaoviba/suliba, mennyit sétálnál vele, mennyi pénzed van rá, kinti, benti, kinti-benti lenne stb).

Nem csak elvárások léteznek és cuki külső. A kutya érző lény, neki is vannak elvárásai.


Csak, hogy válaszoljak az eredeti kérdésre is: német-,holland-,belgajuhász, akita, husky, malamut, csehszlovák farkaskutya, sok van

2017. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Hagyjátok, csak unatkozik
2017. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó fogás? Ez komoly?

Inkább ne vegyél kutyát. Kutyát vagy örökbe fogadunk, vagy tényésztőtől vásárolunk, valamirevaló tenyésztő pedig nem hirdet a Jó fogáson.

Hegyes fülű fajták:

Husky, Malamut, Német Juhászkutya, Svájci/Kanadai Juhász, Belga Juhász, Csehszlovák farkaseb, Akita Inu, Amerikai Akita, Beauce-i juhászkutya, Grönlandi kutya, Cirneco dell'Etna, Elghund, Eszkimó kutya. Biztos van még de kb. ennyi amiről én halottam, de ebben van olyan amit itthon még nem tenyésztenek.

Részben felálló fülű kutyák: Border Coli, Skót Juhász, Ausztrál Juhász

A csonkolással felálló fülű kutyákat nem számítom ide mert szerintem a csonkolás minden formálya barbárság.

2017. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!