Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a kiskutyát...

SSS Máté kérdése:

Hogy szoktassam a kiskutyát arra hogy benti legyen ne kinti?

Figyelt kérdés
Ahonnan hoztuk ott a kiskutya mindig kint volt a szüleivel (2 hónapos Japán Akita) ezért nálam is folyamatosan kint akar lenni, viszont mivel kezd hideg lenni és alapból benti kutyának szántam volna, így azt akarom hogy bent legyen ,hogy tudom rá szoktatni a kiskutyát arra hogy nem jobb kint mint bent? azok a válaszok nem érdekelnek hogy "hát de az Akita nagy legyen kint". normális válaszaitokat előre is köszönöm.

2017. szept. 3. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Előbb utóbb úgy is belátja, hogy jobb neki bennt a társaságban mint kinnt egyedül. Egyik kutya sem szeret egyedül lenni. Gondolom még szokja a kertet és kíváncsi mindenre így érthető hogy kinnt szeretne lenni.


Esetleg próbáld azt, hogy sokat játszol vele bennt, közben jutalmazod. Etetés és a víze is bennt legyen a lakásban (bár gondolom ez amúgy is ott van).

2017. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd bejön, ha fázik vagy társaságra vágyik. De ha élvezi a kertet, a kinti játékot, ne foszd meg tőle. Ha játszanál vele és nem akar bemenni, akkor menj ki hozzá te.
2017. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám kinti-bentiek, de még a rövid szőrű kutyám is kint hentereg 10 fokban is. Az akitáknak tömött-dupla bundájuk van, arra lettek tenyésztve, hogy bírják a szélsőséges időjárást. Nekik a ház jellemzően meleg, kint érzik jól magukat. Ezt csak azért írom, mert ez nem szoktatás kérdése. Azért mert szerinted "kezd hideg lenni", attól ő még nem fázik. Ha nem érzi jól magát bent, akkor nem fog bemenni.
2017. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne erőltesd, szerelj fel esetleg egy kutyaajtót, hogy szabadon ki be járkálhasson. Ha ráerőlteted a bent létet akkor nem fogja szeretni. Ha szeretne bent veled lenni, akkor be fog menni. Az akiták amúgyis elég szabadszellemű kutyák, nem szeretik, ha korlátozzás őket. Amikor jól esik neki, had legyen kint.

Ami mége segíthet. Fáraszd le nagyon, hogy bent pihenjen, aludjon. Egy idő után igényelni fogja, hogy bemehessen pihenni.

(azért télire egy hőszigetelt kutyaházat szerezz be neki, hogyha egésznap kint van amég te pl dolgozol tudjon hova behúzódni)

2017. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 2 hónapos, kíváncsi. Az akita egyébként is elég önálló fajta, nem igazán lehet "megmondani" neki a dolgokat. Majd magától rájön, hogy jobb bent, ne erőltesd. Eddig a kinti létet szokta meg, de biztos vagyok benne, hogy estére be fog hozzátok kéreckedni, hogy ne legyen egyedül.


Esetleg tanítsd meg az ajtó használatra vagy tegyél ki neki egy kis csengőt. A mi kutyánk mindig "kopog" a mancsával, ha be akar jönni (amikor kint van, alapból én is a nappaliban vagyok, így hallom/látom, hogy jönne be).

2017. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van kutya ajtó mivel van mellette egy Westie kutyusunk is, megtanította neki használni az ajtót,(nagyon okos)Remélem akkor majd az Akitánk is rá fog jönni hogy tényleg jobb neki bent, köszönöm a megoldásokat :))
2017. szept. 3. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű rá fog jönni, bár pl az én németjuhászom is inkább kint szeret lenni. Ha a későbbiekben ő úgy dönt, hogy inkább kint van, akkor se erőltesd rá, ott a lehetőség, hogy bemenjen, majd ha kedve lesz bemegy.
2017. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akita önálló fajta,annyira nem igényli az ember közelségét mint egy német juhász,dobermann vagy egy kistestű kutya.


Mivel dupla rétegű a bundája így nem fázik.


Papámnak volt akitája, 4 hónaposan a hóban aludt az ólat sosem használta szinte míg élt. Csak öregségére.


Ne erőltesd ha kint akar lenni legyen kint. Majd bemegy ha beakar. Lehet télen is szívesebben tartózkodik kint,bent melege lesz.

2017. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
még nem kötődik, foglalkozz vele sokat majd ahogy elkezd kötődni hozzád mindig a közeledben akar majd lenni, arra viszont nagyon vigyázz hogy ne legyen szeparációs szorongása mert szét fog szedni bármit(ajtó, padló, kerítés).
2017. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!