Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kiskuty...

Hogyan szoktassam le a kiskutyát a harapásról?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes Staffordshire terrierem. Iszonyú akaratos. Eddig ha rosszat csinált elég volt mondanom, hogy Nem szabad!, és abbahagyta. Újabban elkezdett harapni, és hiába szólok rá, nem hagyja abba, ráadásul baromi erősen harap, és nem is akarja elengedni a kezemet ilyenkor. Legutóbb mikor nem engedte el, muszáj volt elkapnom a nyakán hátul a bőrt, és úgy hátrahúzni a fejét, így sikerült, de azonnal ment volna rá arra a kezemre, amivel leállítottam. Mivel szoktathatnám le erről?
2015. júl. 11. 20:37
1 2
 1/11 NoHead Dog ***** válasza:
Amikor harap, sikkantasz egy harsányat, aztán fogod, és otthagyod. Akárhogy követ, ne figyelj rá. Ha nagyon szadista, morogj rá, tornyosulj fölé.
2015. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pofon
2015. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Olvass el egy kutyaneveléssel kapcsolatos könyvet illetve ha nem szeretsz olvasni nézz meg 1-2 részt a "A csodálatos kutyadoki" című sorozatból. (Ugyan a műsoridő miatt jól fel vannak gyorsítva a dolgok, de hasznos dolgokat el lehet tanulni)
2015. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na ezeket kipróbálom, köszi! :) Igazából csak ideiglenes befogadója vagyok a kutyusnak, és gondolkodtam rajta, hogy maradhatna végleg, mert kezd a szívemhez nőni a kis szaros, csak nem tudom mennyire nehéz nevelni ezt a fajtát.
2015. júl. 11. 20:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Szinte minden kölyök harap. Mert neki az a játék. Nem fog pirospacsit játszani, sem más emberi játékot. Neked kell megtanítani, hogy az emberekkel másként kell játszani.
2015. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NoHead Dog ***** válasza:
100%

Nekem 2 staffordom van, első kutyák. :D Semmivel sem másabbak, mint a többi kutya. Ugyanúgy kell szocializálni és korlátokat szabni, szabályokat felállítani nekik, mint bármely fajtának. Egy édi-bédi golden retriever is lehet szörnyeteg, ha egy sötét veremben tartják, ahol verekednie kell kölyökkorától fogva.

Első staffimat 5 éve vettem tenyésztőtől. A második kis mocsadékot rámsózták: keresztapám kérdezte, kell-e még egy amstaff, mert egy ismerősénél (értsd: putrilakónál) kicsik születtek, egy kis kan maradt egyedül, 12 hetes, senkinek sem kell. Idehozta nekem, én első látásra beleszerettem, pedig nálam is ideiglenesen lett volna. :D Dugig volt féreggel, bolhával, büdös volt mint a kolera, de úgymond "megmentettem" attól, hogy éhen haljon. 3 hónaposan nem volt 4 kiló. Vizet és valami rizses pépet evett addig, amíg hozzám nem került.

Tartsd meg a kis szarost, hadd legyen jó élete. :)

2015. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló, mégis mit kezdjek azzal, amit írtál? Csak gúnyolódva, és mást hülyének nézve tudsz megnyilvánulni? Nehéz lehet így élni...

Nem vagyok idióta, voltak korábban is kutyáim, és jelenleg is van. Pontosan tudom hogy képes játszani egy kölyök. De amikor ráharap az ember kezére olyan erősen, hogy épp csak fel nem sérti a bőrt, az már nem olyan jó móka. Nekem kell megtanítani, hogy ne így játsszon az emberekkel? Mit nem mondasz! Szerinted miért tettem fel ezt a kérdést!?

2015. júl. 11. 21:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha voltak kutyáid és teljesen képben vagy, akkor miért a kérdés? Egy máltai nyilván nem harap olyan erősen, mint egy staff. De a letiltás pontosan ugyanúgy történik.

Na, igen...a staff lehet, hogy nem elsőre hagyja abba.

2015. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

NoHead Dog, hozzám is olyan helyről került ide szegény, és pontosan olyan állapotban, mint a tiéd. Most már szépen hízogat, úgy néz ki a bolháktól is megszabadultunk. Azt hiszem maradni fog, a héten már kétszer elbőgtem magam, mikor belegondoltam, hogy másé lesz, és ott nem lesz ilyen jó dolga. :)

Talán "kissé" már el is kényeztettem. Első éjszaka megengedtem, hogy mellettem aludjon, azóta is ott szunyókál, és többnyire rajtam. :D

Hogy mennyire nehéz a nevelése, azt nem arra értettem, hogy a fajtája miatt biztos egy vadállat lesz(nem hiszek az ilyenben), hanem hogy energikusságban, makacsságban lehet, hogy túltesz majd a boxeremen is. A másik kutyám egy bordeaux-i dog, ő egy kis lusta disznó, nem okoz túl nagy fejtörést a lefárasztása. :) Mindkét nagy kutyám ivartalanított szuka, ez a kicsi pedig fiú, nem tudom ez a későbbiekre nézve mit jelent majd, hogy fognak kijönni egymással. A staffi már most dominánsan viselkedik a boxerrel, amit persze a nagy kutya nem hagy, így néha van egy kis összemorgás közöttük. Nekem ez is új dolog, mert a másik két kutyám összeszoktatásánál semmi ilyen probléma nem merült fel.

2015. júl. 11. 22:17
 10/11 A kérdező kommentje:
8-as, azért a kérdés, mert az eddigi kutyáim nem ilyen vadul haraptak, hanem csak mint a kiskutyák. Picit harap- nyalogat, ismét harap-nyalogat. Na ő nem ezt csinálja. Minden erejét beleadja, és nem ereszt tiltásra sem. Vagy szétfeszítem a száját a másik kezemmel, vagy kicsit elkapom a nyakát, különben nem szedem ki a kezemet a szájából.
2015. júl. 11. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!