Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha repulosnutazasra mentek ti...

Ha repulosnutazasra mentek ti viszitek magatokkal a kutyatokat?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 18:55
 1/5 A kérdező kommentje:

Szeretnenk a prommal egy kutyat(amstaff), de nagyon gondolkozunk rajta, mert en szeretnek kicsit utazgatni is(nyaron) ami egy repulos ut lenne. De egy evben 1-2 szer szoktunk wellnesselni is.

Szüleimnél van kutya de nem tudom hogy jonnenek ki egymással. Gondolom ossze kell oket szoktatni. De nagy terhet sem szeretnek anyukameknak. Panziotol meg felek mivel nem egy kis termetu kutyarol van szo.

2017. szept. 4. 19:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy milyen hosszú az utazás és mennyi időre megyek. Mi jövőre külföldre költözünk, 14 órás utazás lesz, de visszük. Ha csak nyaralás lenne, nem vinnénk, ahhoz túl nagy stressz ez neki.
2017. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Panzióban hozzáértők vannak, többségüket olyanok üzemeltetik akik kutyaiskolát is üzemeltetnek mellette. Esetleg elmentem kutyaiskolába és több mint valószínű, hogy valamelyik oktató vállal panziózást és akkor ismerősnél van.

Repülővel meg az a gond, hogy utastérbe egy amstaff méretű kutya maximum akkor mehet ha szolgálati kutya. (Vakvezető, terápiás, stb és ezt nyilván a megfelelő papírokkal tudod igazolni)

Ha viszont nem utastérben utazik akkor én egy nyaralás végett semmiképp nem vállalnám be. Ha tengerentúlra költöztök az megint más de 1-2hetes nyaralásra nem.

Különben ha jól szocializáljátok és anyukàd kutyája is kellően szocializált akkor még élvezni is fogják az együtt töltött nyaralást.

2017. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amstaffom van, nekem is anyumnál panziózik szükség esetén.

Repülős útra nem vinném, mert nem élvezné, sőt megviselné. Anyuméknál jobban elvan, ott is otthon érzi magát.

Az, hogy anyukád kutyájával kijön-e, az attól függ, hogy az ő kutyájuk hogyan van nevelve, szociális-e más kutyákkal. És hogy a tiéd megfelelően lesz-e nevelve és szocializálva.

Panzióba csak végszükség esetén adnám, hallottam már nem túl jó dolgokat.

2017. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én viszem magammal bár az enyém csak 2 kg. 8 kg alatt veled lehet az utastérben de afölött már a raktérbe megy egy speciálisan állatok számára fenntartott részbe egy kennelben. Én személy szerint azt preferálom ha velem van mivel én többnyire 14-16 órát repülök mivel a család egyik fele a tengerentúlon lakik. Nem bíznám a kutyámat senki idegenre akkor sem ha rendesen etetik, itatják. Én többnyire hónapokra utazom ki de ha csak 1-2 hétre megyek jobb megkímélni ettől és rokonokra/barátokra bízni esetleg panzióban elhelyezni.
2017. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!