Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik fajtát választanátok?

Ti melyik fajtát választanátok?

Figyelt kérdés

Kapok egy kutyàt ,de nem tudok egyenlôre valasztani.

Kôzép-àzsiai Juhàsz vagy Német Juhàsz.

Mindkettô megfelelne.


2017. szept. 5. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Mégis milyen célra kell a kutya? Nem mindegy. (Én egy jó vérvonalú németjuhászt választanék.)
2017. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
A fennt említett két fajta azért elég sokban eltér. Ha választanom kéne akkor megnézném mik az igényeim a kutya felé és hogy mit tudok nyújtani a kutyának, aztán ennek függvényében választanám a mindkettőnknek megfelelő fajtát vagy hoznék menhelyről.
2017. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a célod a kutyával, és mit tudsz te neki nyújtani.

A két fajta elég különböző.

A német juhász sokoldalú munkakutya, kutyaiskolára, képzésre, rendszeres tréningre van szüksége.

A KÁJ pásztorkutya, feladata elsősorban a terület-és vagyonvédelem. Nagy területre van szüksége, amit szabadon bejárhat, és határozott, következetes gazdára.


Személy szerint én egyértelműen a német juhászt választanám, mert hozzám az illene.

Tehát a fentiek alapján neked kell megállapítanod, hogy a te életviteledhez melyik való.

2017. szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kôszi a vàlaszokat.

Eloször is nem îrtam ,hogy 25éves vagyok. A pàromtôl kapnàm a kutyàt. Van egy 3éves lànyom. Pàrommal ôsze fogunk kôltôzni ,neki van egy Amstaffja ,jo nevelt / szocializàlt kutya ,két éves.

Udvar elég nagy és anyagilag is belefernek a kutyàk.

''Mind kettô megfelelne'': Ugy értem természetessen ,hogy mindkét fajta megfelel az igenyeinknek és az ô igényeik is ki lennenek elégitve.

Kutya suliba nem vinném ,megbîrkozok a nevelésûkkel. Segédként régebben dolgoztam kutya iskolàban ,elég sokat tanultam.

Apamnak Kaukàzusija és Argentin Dogja volt mindig ,majdnem hogy velûk nôttem fel. Sokat foglalkoztam velûk.

Én kaptam egy Tibeti Spanielt ,15 évig a târsam volt. Kôltôzéskor is jött velem.

Papaméknak meg Orias Snauzerûk volt ,vele is rengeteget foglalkoztam.


Ugyhogy nem elsô kutya.


Német juhasz mellett àll fôként ,hogy lakàsba megvan.

2017. szept. 5. 13:19
 5/8 A kérdező kommentje:

lakásban*

Még annyi ,hogy tenyésztötől vennenk.

2017. szept. 5. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha dolgoztál segédként, akkor tudod, hogy nem azért kell a német juhász képzésre, tréningre járni, mert a gazdi nem tud megbirkózni a nevelésével. Hanem hogy le legyen fárasztva, le legyen dolgoztatva rendszeresen agyilag is.

Kisgyereket nem írtad először. Mellé KÁJ-t én nem vennék, de az amstaff mellé sem szívesen.

2017. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyerek mellé én is mellőzném a KÁJ-t.
2017. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azert sem vinném tréningre meg suliba ,mert lenne rá elég idönk. Agyilag és fízikailag is le lenne fárasztva.


En Kaukázusival és Argentin Doggal nöttem fel. Sztm teljessen elvan a gyerekkel a KÁJ.


Tényleg köszönöm a válaszoka.

A Német Juhász mellett döntöttem viszont.

Nézve a KÁJ terület igényét és ugye jopar évig a társam lenne ,ezért ha költöznénk (remélem megtaláltam végleg a párom és nem lesz ilyen ,de hátha) ,akkor a KÁJt már nem tudnám megfelelően tartani.

2017. szept. 5. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!