Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Utálok játszani és kevés olyan dolog van amivel egy kutya fel tud bosszantani, ráadásul az sem gond ha a nem lóg a nyakamon folyton mert az meg kifejezetten irritál.

Félreértés ne essék nem egy antiszociális szörnyeteg vagyok, van egy jól nevelt kutyám de ha véletlenül megrágja a könyvem vagy odakakkant ahova nem kéne akkor nem őrjöngök mérgemben ill. van jobb dolgom is mint egész álló nap a labdát dobálni, egyszerűen unom az effajta játékot.

Szeretnék egy második kutyát mert imádom őket és imádok sétálni velük stb. csak olyan fajtát keresek aki úgymond megvan nélkülem és nem pusztul bele ha nem vele játszom 24/7. Lehet, hogy másnak aki apportozik, meg agilityzik ez szomorúan hangzik de én nem vagyok ilyen, nem élvezem az ilyen dolgokat. Én egy társra vágyom aki velem él de nem kerget az őrületbe a szeretetéhségével ugyanis sokszor nehezemre esik ezt kimutatni és kedvem sincs hozzá.


Amit tudnék neki nyújtani: 24 éves vagyok tehát nem egy taknyos a szüleim kontóján, saját lakásban élek, de közvetlenül a ház mellett óriási park a világ legnagyobb kutyafuttatójával. A kutyámat napi 4x viszem sétálni és valaki szinte mindig van otthon. Gyakorlatilag 3-4 órám fixen van erre egy nap. Prémium táppal tudnám etetni és semmilyen megvehető dologban nem szenvedne hiányt. Több kutyám volt már így van tapasztalatom, úgy érzem meg tudok tanítani egy kutyát a kulturált viselkedésre de idióta trükköket a jelenlegi sem tud ugyanis arra sem érzek késztetést, hogy megtanítsam. Meglévő kutyám mindent és mindenkit imád ezen a földön, szocializált és engedelmes.



2017. szept. 6. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
P
2017. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat... Puli
2017. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Mini csivavát, akit lehet öltöztetni, babakocsiba tologatni az utcán, ölbe bevásárolni vinni, és nem utolsó sorban facebook-on pózolni vele.
2017. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 Annyira a magyar fajták nem vonzanak de köszönöm

#3 Nem tudom mit olvastál félre ami alapján a csivavát ajánlod nem egy pinkhercegnő vagyok, tipikus panelkutyára pedig nem vágyom azt kifelejtettem és nem is dísznek kell a kutya

2017. szept. 6. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
#3 LOL ;)
2017. szept. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Csau-csau, akita. Elég maguknak valók.
2017. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozz el egy idősebb menhelyi keveréket. Többségükre tökéletesen ráillik a leírásod. Olyan kölyköt úgy sem tudsz vinni aki ne lógna a nyakadon és ne igényelni a játékot.


Esetleg Agár, Whippett akik kifutják magukat fél óra alatt és átalusszák a napot a kanapén.


#6

Mondjuk Akitát nem kéne olyannak ajánlani aki sétán kívül minimális szinten akar csak foglalkoni a kutyájával, mert hiába önálló attól még nevelni kell.

2017. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Plüss!


"Én egy társra vágyom aki velem él de nem kerget az őrületbe a szeretetéhségével ugyanis sokszor nehezemre esik ezt kimutatni és kedvem sincs hozzá. "


Hát akkor neked egy macska való, nem kutya! :) Minden kutya "szeretetéhes" akárhogy nézzük.

2017. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akitát azért nem vállalnék be, főleg nem lakásba de esetleg Shiba Inu?

Az agáron is gondolkodtam de az egyetlen amelyik tetszik az a Kis olasz viszont nehézkes beszerezni külföldről.

2017. szept. 11. 09:53
 10/10 anonim ***** válasza:

A Shiba Inu sem való neked a leírtak alapján.

Az Olasz Agárhoz pedig nem kell külfödre menned. Nekik hamarosan lesz alom: [link] .

2017. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!