Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell valami rosszra gondolni...

Kell valami rosszra gondolni akkor ha a kutyám folyamatosan csetlik-botlik?

Figyelt kérdés

11 éves keverék kutyám van, és az utóbbi hónapokban rendszeresen megbotlik,elesik akár a kertben is.

Voltam vele erdőben sétálni, ott lefutott a domboldalról, a végén a lendülettől hatalmasat esett (a vele párhuzamosan futó másik kutyám gond nélkül jött le), akkor a napokban aszfalton akkorát esett,hogy az egyik körme le is tört, és vérzett a tövénél.

A kertben is rendszerint bukdácsol, nagyon sokszor van,hogy majdnem elesik.

Ez nem volt rá jellemző régen, ő olyan,hogy a csomagtartóba is elsőre beugrik,a lépcsőn szalad fel, ha meg kell állni megáll a lépcső közepén is,minden sikerül neki.Míg a másik kutyám meg szokott bénázni, például ő nem tud helyből felugrani a csomagtartóba, ha a lépcsőn meg kell állnia van,hogy visszacsúszik a hasán pár fokot, és nem is nagyon mert lépcsőzni, de ő mindig is ilyen kis béna volt.


Azt leszámítva, hogy most csetlik-botlik az eddig mindenben nagyon ügyes kutyám más gondot nem tapasztalok, eszik, iszik, élénk, mindenben a régi.


2017. szept. 7. 13:25
 1/5 anonim válasza:
Szerintem ez csak annyi, hogy már öregszik. Elvégre 11 éves, ami a kutyáknál már elég soknak számít.
2017. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több minden lehet, érdemes lenne állatorvossal megvizsgáltatni. Lehet, hogy egyensúlyzavara van, ennek is több oka lehet gondolom, bár nem értek hozzá. Vagy a lábaival van gond, de az is lehet, hogy nem lát jól. Anyukám mesélte, hogy az ő gyerekkori kutyája megvakult, mikor idősebb lett, és nekik is úgy tűnt fel a dolog, hogy egyre ügyetlenebb lett, felbotlott, nekiment dolgoknak.

Állatorvos vizsgálja meg, mert lehet, hogy visszafordítható vagy legalábbis javítható valamivel a helyzet. Ha pedig netán idegrendszeri baja van a kutyának, akkor lehet, hogy jobb, ha idővel elaltatjátok :(

2017. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valami ízületi fájdalma lehet, ami persze simán lehet egyszerűen az öregségtől. Amikor túlterheli, akkor belehasít a fájdalom, ezért megpróbálja hirtelen levenni róla a terhelést és elbotlik.
2017. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy 11 éves, "öreg" még önmagában nem kéne, hogy ilyet okozzon.

Sajnos idegrendszeri probléma is lehet, én a leírtak alapján legfőképpen kialakulóban lévő porckorongsérvre gyanakszok. (koordinálatlan mozgást, látszólag egyensúlyvesztést okoz)


Én a helyedben megmutatnám egy állatorvosnak.

2017. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya egyébként? Mekkora?
2017. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!