Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszabadulnátok ilyen esetben...

Megszabadulnátok ilyen esetben a kiskutyától?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja lett elhozva, most olyan 3 hónapos körül van. Sajnos egész nap egyedül van az udvaron (ami tele van törmelékkel, mivel most épült fel a ház, még rendes kerítés sincs). Bár vannak gyerekek, de nem igazán érdekli őket a kutyus, napi 2x10 percre megy ki hozzá valaki, amikor kaját kap. Ti ilyen esetben megválnátok tőle?

(A koncepció kb az volt, hogy kertesházba gyerek mellé kell kutya, de nem igazán elhivatott senki, nem nagybetűs kutyarajongó család.)



2017. szept. 7. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartanám meg, de nagy odafigyeléssel keresnék neki új gazdit.


(Egyébként a felső kérdés "Megszabadulnátok" miatt már készítettem a dumámat, hogy az állatkínzás, állat megöléséért jobb esetben börtönt kap az ember.)

2017. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

De akkor alapból miért vittétek haza? Már akkor tudnotok kellett volna, hogy ez lesz, mivel minden értelmes gazda először utánaolvas a tartásnak, gondozásnak és utána dönt. Ez így 0 gondoskodás, persze mikor a kutya majd hiperaktív vagy agresszív lesz, akkor nem fogjátok érteni, hogy miért. Remélem legalább tápból jófélét kap...


Inkább keressetek neki új gazdát, vagy sürgősen kezdjetek el vele foglalkozni, nem napi 10 percet, hanem annak a tízszeresét legalább (alapvető nevelés, lefárasztás, séta, játék stb). Minden élőlény felelősséggel jár, nem is értem, mi értelme volt bevállalnotok egy kutyát. Ez így nem csak neki szenvedés, de idővel majd ő is megkeseríti a ti életeteket, mikor megmutatja, milyen is egy neveletlen kutya.

2017. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek azonnal új gazdát neki. Egy kölyök kutyát nem lehet csak így magára hagyni egyedül egész napra, semmi foglalkozás nélkül. Arról nem is beszélve, hogy nem csak kétszer eszik ilyen fiatalon hanem akár 4szer. Szépen kimész, lefényképezed és megosztod facebookon, hogy gazdát keresel neki vagy visszaviszed ahonnan hoztátok.
2017. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom minek vittétek akkor haza. Keressetek neki olyan gazdit aki foglalkozik vele, mert így egy neveletlen, bolondos, figyelemhiányos kutya lesz és utána szegény még ő lesz a rossz kutya, közben meg csak a körülmények teszik ilyenné.
2017. szept. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, a fő kérdést rosszul fogalmaztam meg:D

Nos, igazából én vagyok a szomszédja az új lakóknak. Sokszor hallottam, ahogy mondták, hogy milyen aranyos a kutyám, amikor labdáztam vele, sétáltunk, trükköket csinált. Erre még kész sincsen a telkükön semmi, és egy ugyanolyan fajtát szereztek, mint az enyém. Reggel mennek, este jönnek, de nincsenek kint 1 percet sem. Megszakad a szívem, amikor látom a kiskutyát ülni a kapuban és nyüszög át, így megfordult a fejemben, hogy befogadnám/megvenném tőlük. Nekem belefér még egy kutya, nekik láthatóan nem fontos, szívbaj nélkül kiengedik az utcára.

De nem tudom mennyi az esély, hogy belemennek-e. Mindenkinek jobb lenne így, a kutyus már most elég mozgékony, jobb híján a szemétrakásokat kaparja szét, vagy ugat megállás nélkül.

Csak kívülállók véleménye érdekelt, direkt nem úgy fogalmaztam a leírásban, hogy az enyém a kutya, de első olvasásra akkor mások szerint is sokkal jobb helye lenne felelősebb gazdinál, ahol normálisan foglalkoznak vele.

2017. szept. 7. 18:09
 6/12 piriiiii ***** válasza:
77%

Egyetértek a többiekkel, azonnal neki kell állni új gazdát keresni, aki ért a kutyákhoz, van rájuk ideje, tapasztalt és nem utolsó sorban valóban szeretne egy társat magának, nem pedig csak kirakná az udvarra dísznek.

A kutya érdekében váljatok meg tőle, de felelősségteljesen: kerüljön jó helyre. Ha már az elején nem voltatok felelősségteljesek...

2017. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 piriiiii ***** válasza:
100%
Bocsi, akkor ez esetben próbáld meg "megszerezni" a kutyát. :) Vagy esetleg mondani, hogy szívesen elviszed sétálni.
2017. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajtáról van szó egyébként? Remélem nem valami divatfajtát vettek amihez nem értenek. Én komolyan szélmalomharcot vívok a hasonlóan életképes szomszédokkal hogy a border nem való mindenkinek, mert el vannak ájulva hogy "jaj de hát olyan okos meg ügyes és tanulékony a kutyád nekünk is ilyen kutyusunk lesz :)" hát a hajamat tépem komolyan.


Szerintem győzd meg őket hogy megvehesd a kicsit, bár gyanítom nem fajtatiszta de biztos vagyok benne hogy neked ez nem fog számítani és biztosítani tudod neki a megfelelő igényeket.

2017. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg megszerezni a kutyát, bár nekem biztos lenne egy-két keresetlen szavuk hozzájuk, hogy hogy lehetnek ilyen felelőtlenek és hozzátenném, hogy remélem több kutyát nem fognak tartani!
2017. szept. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a sétán kívül is lenne igénye, hogy pl bent lehessen emberek között, de ha más nem, lehet a foglalkozást kérdezném meg tőlük, még átgondolom.

Szerencsére nem igazán divatfajta, puliról van szó. Az enyém elég mozgékony, és azért tud trükköket meg labdázni és szépen sétálni, mert tanítottam rá. De szerintem az ő fejükben is az van, hogy magától tudja ezeket a dolgokat majd ha felnő, és felesleges időt szánni rá..lehet, hogy nem fajtatiszta, az nem számítana, én tényleg csak jobb helyet szeretnék neki. A hétvégéig átgondolom, hogy hogyan tudnám ezt megbeszélni velük, mert szerintem ez egy szuper fajta, én nagyon megszerettem, de egyébként is minden kutyának szüksége van rá, hogy emberekkel lehessen, és normálisan foglalkozzanak vele, minthogy szétunja magát egész életében, a jelenlegi állapotnál szerintem minden jobb lenne neki.

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

2017. szept. 7. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!