Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak sokan ennyire...

Miért vannak sokan ennyire betojva egy játszó kiskutyától?

Figyelt kérdés
Annyira, hogy már rohannak ide kiírni egy kérdést, hogy a 8 hetes kutya megvadult, morog, habzó szájjal vicsorít, véresre harap mindent és mindenkit, félnek tőle, mint a tűztől, egy vadállat, stb stb... aztán kiderül, hogy egy durván fél kilós kölyökkutyáról van szó...
2014. dec. 11. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert nem értenek a kutyákhoz, nem olvastak utána semminek, csak megvették, mert cuki.
2014. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Vannak, akik születésük óta állatbarátok és vannak akik nem szeretik őket.

Mamám pl. utál minden mozgót, ami nem ember. De mivel egyszerű falusi volt, ezért kellett tartson tyúkokat, nyulakat stb. Ezt apum nagyon szerette és most az én időmbe akarja megvalósítani gyerekkori álmait :) Ebből következik, hogy én is szeretem őket. De pl. anyum és a tesóim utálják őket, és ezért nem szabad lakásba tartsunk, csak garázsba, műhelyekbe stb. Ők pl. tudják, hogy mit 'jelent', hogy kutya, de mégis utálják őket. Vannak akik nem szeretik őket semmiképp.


De ne téveszd össze az állatkínzókkal. Nálam az volt, hogy én és tesóm hintáztunk a diófa alatt, és ő véletlenül megrúgta egy kicsit a kutyusunkat. Jajj, attól tova fele egy hétig simogatta, és játszott vele, mert nagyon sajnálta :) De még mindig nem szerette meg. Hiába gondozta egy hétig... szóval nem mindenki állatbarát

2014. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor félrevezető okítás folyik. Pl : a kölyök, ha az alomban marad, megtanulja, hogy nem haraphat erősen. A mamája najd megtanítja rá. Erre otthon a kölyök elkezd játszani, ahogy az kutyakölyköknél szokásos. persze, az ember bőre jobban érzékeny, mint a kutyabőr. Hát egy kis odaharapás, amit a másik kutya fel sem vesz, az embernél már véres esemény a tűhegyes fogakkal. Plusz mindenki azt hallja, itt evett meg valakit egy felnőtt kutya, ott szedett szét valakit egy másik kutya. Hát paráznak, mert ha a kölyök ilyen, felnőtten tuti vérszomjas fenevad lesz.
2014. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Azért,mert valóban nem olvasnak utána,hogy egy kölyök kutya hogyan "működik".


Érdekes,hogy amikor hozzám került egy 9 hetes kölyök egyből tudtam nem azért harap meg,mert majd egy gyilkoló gép lesz hanem mert játszik.Én se így születtem,hogy tudom csak egyszerűen utána néztem a kutya tartásnak,nevelésnek.Na meg a rokonoknál mindig voltak kutyák. 5-6 hónapos korukig még játékból csinálnak sok mindent,utána már komolyabb a dolog.6-7 hónaposan kamaszodnak ott van jelentősége a harapásnak.


Egyszer egy ismerősöm ajándékozta el a staffiját,mert 12 hetesen se tudta leszoktatni a harapgálásról és attól félt,hogy ha nagyobb lesz akkor nekik fog támadni.Mondtam,hogy vigye el kutyaoviba,meg hogy nevelés kérdése,meg még kölyök ez a dolga.Tanácsoltam is mik váltak be nálam(bár nekem Havanesem van).Ki se próbálta mert rettegett a 3 hónapos kutyájától.Csak tudnám miért választotta ezt a fajtát ha alapjáraton is félt tőlük.Na mind1..

2014. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jajj, az emberek manapság már egy haltól vagy egy békától is frászt kapnak, pedig az nem is harap , mármint foga sincs, érted :D


Csak azt nézik szerintem, hogy milyen cuki egy kölyök, aztán megijednek és nincs türelmük, elhatározásuk nevelni...


Én 1 évesen hoztam el a mostani kutyámat a sintértelepről. Kis termetű, de majdnem német juhász méretű feje van, hát úgy ráharapott a kezemre az első hetekben, mintha nem is kutyám hanem egy pitonom lenne :D


De az utcán is érdekesek a reakciók, ha pl. 2 kutya játszik. Egyszer egy bullterrierrel, máskor egy kis keverékkel játszott az enyém és hát keményen birkóztak, de látszott, hogy baromira játszanak. Többen a járókelő közül ott jajgattak, hogy bántják egymást. Sőt, kutyám amikor ráugatott egy vizslára, mert játékra hívta, visított a gazdája, hogy agresszív(?) a kutyám.


Mióta az ember ilyen városias környezetben savanyodik, még egy kis ászkától is kiveri a frász XD

2014. dec. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert ostobák és nem értenek ahhoz, akit magukhoz vettek. :)

Én egyszer leálltam játszani ismerősünk 5 hónapos német dogjával. Ilyen korben, hiába lesz 70-80 kiló, ugyanúgy egy hebrencs kölyökkutya. A "pici" felágaskodva úgy szájonvágott a mellső mancsaival, hogy ömlött a vér a pofámból. :D Nem tudtam haragudni rá, hiszen kölyökkutya volt még, játékos és teljesen sötét. :D

2 amstaffot nevelek, fantasztikus kutya mindkettő. Érdekes, első kutyáim, de egyszer sem jutott eszembe a velük való kölyökkori játék közben, hogy hirtelenjében eldobjam magamtól, mert rácsippentett az ujjbegyemre, vagy meghúzta a nadrágszáramat. :)

2014. dec. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!