Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen kezdett el...

Mennyi idősen kezdett el romlani a kutyátok hallása, látása?

Figyelt kérdés

És milyen fajta a kutyátok?

Ha egy kutya látása rossz lesz, attól még tud lépcsőzni, járkálni, vagy egy helyben fog feküdni?


Az ilyen idős kutya, akinek látása és hallása már nagyon rossz, házat őrizni, ugatással jelezni már nem tud?


Mi kutyánk 11 éves labrador, nem vettük még észre hogy romlana a hallása és a látása.


2017. szept. 8. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Volt egy kutyám, argentin dog, már eleve süketen született, túltenyésztés miatt. Én ingyen kaptam, de aki adta, az 50ezer forintért vette, csak az anyja utána szólt, hogy nem tarthat kutyát a gyerek udvaron se. szegényt amúgy is átverték, mivel "selejt" kutyát adtak el neki. Na mind1, nagyon szép kutya volt, csak nem hallott, szerencsére nagyon nyugodt természetű volt, de azért figyeltünk, hogy ne lepjük meg, ha alszik, vagy hátulról, ha nem figyel, mert olyan esetben támadhat is. Sose volt baj ilyenből. 11 éves korában vettük észre, hogy már kezd romlani a látása is, de aztán nemsokkal rá meg is halt szegény (nem szeretem írni, hogy döglött) nem nagyon zavarta, eleven volt még 11 éves korában is, sokat futott, csak mintha a mozgásra nem, vagy csak sokára reagált.

A mostani argentín dogom meg 1 éves, hall és lát is, csak éppen hátonfekve, égnek álló lábakkal alszik a ház mögött a golyóit napoztatva, hogy véletlenül se lássa, ha jön a betörő :D akkor ébred fel, ha felrázom az álmából etetésnél, vagy ha kiviszem futni

2017. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szálkás szőrű tacsink volt, 14 évig élt, 11 évesen kezdtek leépülni az érzékszervei. Először a hallása romlott meg, az könnyen észrevettük, mert nem figyelt fel rá, ha a háta mögül mentünk hozzá. Ezután kb egy évvel ment el a látása is. Süketen és vakon is fogott patkányt a kertben, vigyázott a portára( benti kutyus volt amúgy, de a kert is az ő birodalma volt). Ugyanolyan jó kedve volt végig, egyáltalán nem csökkent az energia szintje sem ezek miatt. Két éve egy nagyon meleg nyári napon elaludt és nem kelt fel másnap, nem szenvedett, békèsen elment :)
2017. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk keverék volt, 13 évesen kezdett romlani a hallása, 16 évesen lett rövidlátó nagyon, aztán megvakult.

Amíg látott, de már nem hallott, mindig integetni kellett neki, ha valamit szerettünk volna. Amikor meg rosszul látott,mindig az orrára koppintottunk finoman, és akkor tudta, hogy utánunk kell jönni. Arra figyelj, hogy ne rendezd át a területet, mert abszolút emlékezetből közlekedik. A mi kutyánknak a lépcsővel sem volt gond, mondjuk csak 3 lépcsőfok van. De ha már egy kosár kint maradt, vagy az autó nem ott állt, ahol szokott, egyből nekiment, elesett.

2017. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, milyen fajta volt a kutyus?
2017. szept. 8. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Közepes-nagy testű keverék.
2017. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kb 12 évesen.

Először a látása, bokrokat,kukákat is megugatta,illetve félt tőlük. Azelőtt soha sem csinált ilyet. Meg is ijedtem,mivel ez szürkületben volt,de ma már nappal is képes a bokroktól,kukáktól megijedni.


Akkor ha ledobtunk egy jutalom falatot csak nézett fel,mintha nem látta volna,hogy leejtettük a másik kutyánk rögtön beszippantotta.


Hallása az talán 1-1,5 éve kezdett el romlani.


Nem jelez ha szól a kapucsengő (előtte mindig szaladt és ugatott) akkor nem veszi észre,hogy haza értünk. Az első pár alkalommal a szívinfarktus kerülgetett,talán buliból haza jövet hajnal 3 fele értem haza volt az első,hogy csak a másik kutyánk jött elém, az enyém nem. Kerestem mindenhol,halkan szólóngattam (család ugye aludt) nem jött, én már a legrosszabbra gondoltam. Végül az ágyam alatt találtam meg feküdt, kihúztam és megráztam akkor kelt fel! Olyan mélyen aludt,hogy semmire sem ébredt fel,pedig előtte mindig. Akkor egy pillanatig azt hittem meghalt. Azóta már megszoktam,hogy nem jön mindig elém,de ahogy haza érek és nem jön,megkeresem hol fekszik és felébresztem.


Nem hallja ha szólunk neki,meg lényegében semmi. Nagyobb zajokat hallja dörgés,tüzijáték,riasztó,mentő,vagy ha leejtünk egy edényt. Szóval ami nagy zajjal jár azt meg hallja.


Orvos tavaly nézte a szemét,szerinte csak homályokat,foltokat lát már.


Jelenleg 15 éves vagyis több kicsit, februárban tölti majd a 16.életévét :)

Bichon Frise szuka

2017. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 évesen. Angol cocker spániel volt, 15 évig élt,már vakon,süketen.
2017. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Apam csivije most 13 eves es mar rossz a hallasa es latasa, egy eve meg sokkal jobb allapotban volt, azota sokat romlott, de ettol meg jol van, bar az egyensuly erzeke is romlott, amikor megrazza magat pl akkor utana majd orra esik, de ezen kivul nincs baja. Nem o az egyetlen kutya amugy es ha jon valaki es a tobbiek ugranak es o ezt latja akkor o is elkezd ugatni, de magatol mar nem veszi mindig eszre, szoval ugymond jelzo kutyanak mar nem jo.
2017. szept. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!