Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pit/ staffi hasonló kutyák...

Pit/ staffi hasonló kutyák tulajdonosai! Nektek mikor kezdett a kutyátok beérni?

Figyelt kérdés
Júliusban elhoztam gyepiről egy pit keveréket, először csak ideiglenesbe, majd szeptemberben örökbe is fogadtam. Fantasztikus, kiegyensúlyozott kutya, minden kutyával barátságos/ közömbös, nem hagyja magát ledominálni, de balhéba sem megy bele soha. Olyan másfél év körüli lehetett, mikor befogadtam, azóta eltelt 4 és fél hónap, és változásokat veszek észre a viselkedésén. Mintha kezdene beérni, komolyabb lenni, illetve dominánsabb is. Pl. másik kutyával játszanak egy boton, az szinte mindig nála köt ki, pedig nem morog, nem agresszorkodik, csak simán dominánsabb. Mire lehet számítani, mennyit fog még a jelleme változni? Azt olvastam, hogy az ilyen jellegű kutyák 2-3 éves korukra érnek be. Ez igaz? Ti milyen változásokat vettetek észre?
2014. nov. 6. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Enyém két és fél éve van velünk, és igen, változik, ahogy megnyugszik? a lelke -ha lehet így mondani - szóval kiegyensúlyozottá, határozottabbá, stabilabbá vált a kutya. Ez a játékán is meglátszik. Mintha tisztába lenne az erejével. Nem balhézik, ha belekötnek. Ha emberi jelzőkkel ruháznám fel, olyan, mint egy profi bokszoló nem áll le egy kocsmai balhéba bunyózni. Nem veszi fel a kisebb kutyák arcoskodását, közömbös velük szemben, nem akarja megtorolni a szemtelenkedést. Nyugodtabbá vált, legfeljebb pózerkodik, pöffeszkedik, mellkast domborít, de nem érzi szükségesnek, hogy azonnal megtorolja a szemtelenkedést.
2014. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az enyém eleve nem veszi fel szerencsére a pózolást/ kötekedést, nekem ehhez semmi nem kellett hozzátennem, én is ahhoz tudnám hasonlítani, hogy tudja, hogy a kötekedő kiskutyát egy harapással elintézhetné, de nem akarja, simán otthagyja a kötekedő kutyákat. Viszont ő is egyre határozottabb, kiegyensúlyozottabb, este sötétben mindent figyel, ilyen 'őrjáratozó' üzemmódba kerül:D
2014. nov. 6. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Á, az enyém az elején mindenre ment, ami mozgott. Vagy zsákmány vagy ellenség. De valóban úgy van, ahogy írtad, hogy "beérett". Kiegyensúlyozottá vált.


Ivarosan hoztad ki, vagy már ivartalanítva volt? Nekem az ivartalanítás után jött a jelentős változás, de akkor már kb. fél éve velünk volt.

2014. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy hoztam ki, hogy az orvosi rendelőbe mentem érte, ivartalanítása után fél órával. Még aludt az altatótól. Az a furcsa, hogy sem macskákra, sem galambokra, sem egyéb kisállatra nem megy, de a labda/ kötél/ gumi, szóval bármi, amit lehet fogni, az megőrjíti:) Néha ha nagyon beindul, a pórázt is elkezdi rágni, de szépen leállítható.
2014. nov. 6. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:

:)

Jaj, a macska az nagy kihívás nekünk, de szépen alakulunk :) Galambra már nem ugrik, de a gyík, pocok, egér, szöcske, tücsök, minden zsákmány :)

2014. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sok sikert, nekem a huskym a 'keresztem', eleinte galambtól kezdve mindenféle madárra ment, manapság már csak pocok/ macska/ gyík/ őz stb. érdekli:D A rendszeres futtatás ezen mondjuk baromi sokat segített, én bringázom, a kutyák futnak mellettem, de a husky kizárólag mögöttem (úgy elég jól kontrollálható).
2014. nov. 6. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!