Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyánál túlzott éhség,...

Idős kutyánál túlzott éhség, szekrény nyitogatás betegség jele vagy időskori rossz viselkedés?

Figyelt kérdés

15,5 éves a kutyám.


Napi 2x kap enni, reggel és este. Aktív,eszik rendesen,iszik rendesen. Jó kedvű. Láthatóan semmi baja nincs.


Viszont kb 2-3 hete olyan mintha túlzottan éhes lenne,konkrétan minden szekrényt kinyit még ruhás szekrényt is hátha van vhol kaja, kukázott amit fiatal korában sem tett meg és pont 15 évesen kezdi.

Akkor valaki van a konyhába akkor nyüszög pitizik,mintha csak is neki csinálnánk kaját állandóan. Napjában többször is a konyhában tölti idejét,nem nagy,de ott van szaglászik,járkál folyamatoson,morzsákat eszik vagy nem tudom. Szép az,hogy kaja után képes úgy kuncsorognia konyhába mikor végre én is eljutok az evésig és szedem ki.Mintha nem kapott volna vacsorát. Konkrétan vmelyik nap a fiatalabb kutya elől majdnem megette a kaját.


Nem tudom mi lett vele,mindig a hasa vezette. De ennyire sosem,hogy állandóan nyüszög,ugrál,sertepertél a konyhába a kajáért. Ha kapott enni utána többnyire félre vonult pihenni vagy az étkezőbe feküdt,ült és nézte mit csinálunk a konyhába.


Ilyen szintű kajért való kuncsorgást nem észleltem,meg kukázni? Mindig jó kutya volt, sosem lopott el semmit,sosem szedett szét semmit. Most 15 éves kukázás,szárazkenyér lopás,kaja utáni kajtatás.


Nem tudom mire vélni.


Kaja adagja biztos,hogy nem kevés,mert már kb fél éve ugyan annyit kap,nem kevesebbet.


2017. szept. 12. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
érdemes lenne dokinak megmutatni és megemelni a kaja adagot, lehet hogy kevés neki. viszont ha elkezd hízni akkor más baja lehet.
2017. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van rajta egy kis plusz,nem sok,de van, többet adok akkor nem eszi meg,vmennyit hagy a tálban. Már próbáltam azt is.
2017. szept. 12. 20:36
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem csak azért furcsa,mert ha ő beteg vagy gond van akkor általában nem eszik,ez a legfőbb jele minden betegségnek ami vele volt eddig vagy ha izületi gyulladása volt,akkor kedvtelen volt alig evett.


De aktív,jön megy,eszik,iszik rendesen,vizelet,széklet normális ezért nem gondolnám,hogy betegség lenne igazából,de október elején így is úgy is akartam egy vérvizsgálatot csinálni minden évben csináltatok neki általános kivizsgálást. Másik kutyát visszük ivartalanításra,neki is kell vérvizsgálat,időset elvisszük.

2017. szept. 12. 20:40
 4/11 anonim ***** válasza:

A cushing kórt ismerem, ami farkasétvággyal jár kutyáknál.


[link]

2017. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Embernél is van úgy h nassolna, te is vagy úgy , csak nincs ki megfigyeljen. Plusz, h már idös is es lehet nyalánkabb lett.

Adni kell neki , amit kér , már nincs sok hátra

2017. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sokat is iszik,de azt kivizsgáltattam, minden rendben volt, doki mondta,hogy pszichés lehet valószínűleg a dolog.


Cusing kórnak utána néztem. Sok vízivás 2 éve fent áll az lett kivizsgálva,illetve most ez a kaja után kuncsorgás.


Fogok kérni az orvostól egy teljes vérképet!

Most már 100%.

2017. szept. 12. 21:07
 7/11 anonim ***** válasza:
A kivizsgálás nem árt. Remélem semmi komoly nem lesz, egyébként gyönyörű kort megélt már most a kutyusod:) Még ugyanennyit kívánok neki :)
2017. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Lehet cukorbeteg , azok isszak a vizet es folyton ehesek
2017. szept. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dokival nézesd meg. Lehet hülyeség de én idős kutyák számára előállított tápra váltanék (már ha még nem azt kapja).
2017. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

2 éve mikor volt a kivizsgálás a sok pisi sok ivás miatt az első volt,hogy a cukrát nézték, azóta nem hinném,hogy változott,mert doki néni mondta,hogy annak idővel más tünetei is vannak vagy lesznek.


De elviszem teljes vérkép vizsgálatra, abból majd remélhetőleg többet megtudunk.

2017. szept. 13. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!