Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házi praktika bolha ellen?

Házi praktika bolha ellen?

Figyelt kérdés
A kiskutyámnak nagyon hosszú a szőre, naponta 2x vittem állatorvoshoz is, de nem tudják kiírtani belőlle sehogy. Már vettem spot-on-tól kezdve minden féle bolha írtó cseppet, spréket egyszóval mindent. Tanácstalan vagyok, szegényem már véresre vakarja magát. Elvittem 3 kozmetikába, hogy lenyírják a szőrét, de nem vállalják, mert bolhás. Segítsetek légyszi, nem tudom mit tegyek. Kérlek csak olyan írjon aki tényleg tud segíteni. Köszönöm
2010. máj. 26. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
frontline nincs injekcióban?
2010. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
amúgy keress egy eszesebb doktort ;)
2010. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem 2 pulim van és borzasztó hosszú és sűrű a szőrük,de soha nem volt gond a bolhairtóval.Széthúzom a nyakán a szőrt és rácsöppentem a szert.

Milyen kutyád van?

Nekem egyszer tanácsolták a dió levelét.Leszeded és úgy zölden tedd a fekhelye alá.Pár naponta cseréld ki.Remélem beválik.Én nem próbálkoztam vele,mert nem volt rá szükség.

2010. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
Nem tudom, mit csinált az orvos, de bármilyen spot-on bármilyen szőrből 2 óra alatt kiirtja. Szerintem Téged átvertek.
2010. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még azt is el tudom képzelni, hogy a spot-ont nem a bőrére csöpögtették, hanem közvetlenül a szőrre, úgy meg persze, hogy nem hat. Létezik bolhairtó sampon is, azzal meg lehet fürdetni + miután megszárítottátok, rá lehet tenni a spot-ont.
2010. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami nem ok a leírtakkal kapcsolatban. Milyen fajta a kutya? Mit jelent a nagyon hosszú szőr. 13 évig volt pulim és soha nem volt vele ilyen gond. Se kullancs, se bolha nem volt benne. Kozmetikusból is lehet találni normálist. Mostani kutyám demodexes volt, aminek a kezelése 3 naponkénti fürdés volt spec. szerekkel. Volt kozmetikus, aki elvállalta.

Szívesen segítünk, de jó lenne, ha választ kapnánk a kérdésekre. Valójában tényleg fürdés kellene neki, aztán spot-on (Stronghold, Advantix - nem csak külső élősködőkre jók, ezért ajánlom ezeket), esetleg bolhaírtó nyakörv (ha nem allergiás rá).

Hol van tartva? Milyen körülmények között?

2010. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami vicc???

Mindent kipróbáltatok és semmi nem jó ?? ! -_-'

Nekem 1x volt csak bolhás az egyik kutyám , bár mind az összeset lekezeltettem ,kaptam fűrdetőt megfürdettem őket, és azonnal dögölve potyogtak ki a bolhák a kutyámból !!

Utánna pedig Advatixet raktam rájuk ez nekünk bevált !

2010. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Neocidol, 1ampulla 5 liter vízbe! Ebben fürdesd meg a kutyát. Nincs az az élősködő, amit nem irtana ki. És a fekhelyét is permetezd ki vele. Ott több a bolha, mint a kutyádban. Bármelyik gyógyszertárban lehet venni.
2010. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

No, itt ténleg nem teljes a kép. Egy kérdés Neked, látom nem válaszolgatsz, de ha elolvasod az is elég. Ha abból gondolod a kezelések után hogy még mindíg bolhás hogy vakarózik, az nem csak bolhásságot jelenthet. Lehet hogy már rég nem bolhás, hanem vmilyen allergia vagy rühesség miatt vakarózik. Ételallergia, de most nyáron pollenallergia is lehet és vakarüzást, bőrpírt okoz. Rühesség mellett kopaszodik is.

Különben ha nem úgy mész oda a kozmiba h van egy nagyon bolhás kutyám...hanem h csak nyírják rövidre, megcsinálják, esetleg lekezelik ha észreveszik közben.

A hosszabb szőrű kutyáknak ténleg nehezebb megválni az összes bolhától, hiszen a bundában a bőrtől távolabb is lehetnek ahol gyengébb a szer hatása(hiszen nem szőrbe, hanem bőrbe szívódik), illetve valószínű h vmi helyen jártok gyakran, más állattalé találkozik, akitől mindíg újrafertőződhet.

2010. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 05-27 13:37

Nekem is ezt ajánlotta az orvos, hosszú szőrű kutyáim vannak, és tényleg jó.

3 ampulla van egy dobozban, 1-t 5 liter vízben kell feloldani, ebben fürdettem meg.

1100 forintért vettem.

2010. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!