Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Döglött és elszáradt (? )...

Döglött és elszáradt (? ) kullancs a kutyában?

Figyelt kérdés

Az imént találtam a kutyám hasán egy kullancsot. Amikor kiszedtem, akkor tűnt fel, hogy ez valójában már nem is él, el is van száradva. De amit kiszedtem, az nem úgy tűnik, mintha egy egész kullancs lenne, talán a feje bent maradhatott, ami kint van csak pár pici száraz fekete darabka. A helyén viszont pici duzzanat, és egy kis véres pötty maradt. Ilyenkor mi a teendő? Fertőtlenítsem valamivel?

Ha olyan tünetei lesznek, amiből babézia, vagy egyéb kullancsfertőzés feltételezhető, akkor természetesen azonnal megyünk a dokihoz.


2017. szept. 15. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, valami van a kutyán védelemként. Az meg működött. A kullancs helyét betadinnal kend be és kész. Majd elmúlik.
2017. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Advantix volt még nyár elején, de augusztus végén már csak Biospotix spot on-t csepegtettem rá. Eddig még sosem volt kullancsa, eléggé be vagyok tojva... Ne menjünk dokihoz már most? Pici duzzanat mindig van, miután kiszedjük belőlük azt a dögöt?
2017. szept. 15. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valamennyi vért szívott, ott van egy kis piros folt vagy duzzanat. Közben viszont hatott a szer is, ezért döglött meg és száradt el. Valószínű nem volt benne annyi ideig, hogy fertőzni tudott volna, de azért nem árt figyelni a kutyát. Nyáron a nagy meleg miatt eltűntek, de most hogy bejött a hűvösebb idő megint több a kullancs, mindenképp tegyél rá cseppet vagy nyakörvet.
2017. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de nekünk a nagy melegben volt a legtöbb.. Döbbenet, a viszonylag kemény tél után azt hittem, hogy elpusztult a kullancsok nagy része, hát egy túrót. Több volt mint valaha a kertünkben ráadásul! Én most gőzerővel keresek kertre kullancsirtószert. Ha valaki tud, ne tartsa vissza!


Egyébként mindig van duzzanat, piros folt a kullancs helyén.

2017. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

A kullancs miután rávetette magát áldozatára, végigmasírozik az emberen, hogy megfelelő behatolási pontot találjon. Nyelvével érzésteleníti a bőrfelületet, majd az elülső lábával szinte orvosi precizitással felvágja azt. Miután felnyitotta a bőrfelületet a kullancs lábaival lehorgonyozza magát, majd ormányával megkezdi a behatolást. A kullancs ormánya hasonló, mint egy nyílvessző: csak befelé tud haladni.


A kullancs a beágyazódást követően nem kezd rögtön vérszívásba. Eleinte csak a nyiroknedvet szívja, majd 4-6 óra elteltével vágja fel a kapilláris véreret, és kezd vérszívásba.


Akkor fertőz, amikor vért szív. Ezért használnak a kullancs elleni szerek, mert még a vérszívás előtt megdöglik .

2017. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 11.50


Kullancs elleni védekezés a kertben, telken, udvaron:


Bár kullancs ellen nevesített irtószer nincs forgalomban, a kullancsok egyáltalán nem különleges élőlények, szinte bármilyen irtószer képes pusztítani őket. Egy kiskertben vagy udvarban végzett általános rovarirtás (mely például levéltetvek vagy atkák ellen irányul) jó hatékonysággal pusztítja a kullancsokat is.


Az ilyen növényvédő jellegű kezelések nem tiltottak, III. kategóriás növényvédő szerrel (pl az általánosan felhasznált piretroid hatóanyagokkal) egyszerű és eredményes kezelést lehet végrehajtani. A rovarölő permetezőszer felhasználása ilyen esetben az engedélyokiratban meghatározott kártevők ellen irányulhat (pl lombrágó hernyók, mezei poloskák, levéltetvek, tripszek, molyok).


A növényvédőszeres kezelés hatására a célkártevők mellett a kullancsok is pusztulnak…

2017. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


A kutyám egyelőre még épp olyan "őrült", mint általában. Levertség, láz, étvágytalanság nem jelentkezett. Remélem nem is fog.

2017. szept. 15. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!