Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanulási feladatokat hol...

Tanulási feladatokat hol keressek?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén fogalmaztam meg... van egy kölyök német juhászunk, 6 hónapos. Nagyon okos, tanul mindent. Sokat sétálunk, napi 2órát.

De nem elég neki, látom, tanulni szeretne. Nekem nincs lehetőségem suliba vinni. Nem pénz, hanem messze van és sok idő lenne oda elkocsikázni, ott lenni, vissza.

Szeretnék egy oldalt, vagy youtube csatornát vagy akármit, ahol vannak különféle feladatok. Megtanítom neki egyedül, nem vagyok kezdő. Csak ötlethiányos :D

Tudom, hogy sok feladat mellett lesz kiegyensúlyozott :)


2017. szept. 16. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Kezdd az alap dolgokkal.

Behívás, pórázon séta (laza pórázon, lábnál).

Lábnál követés szabadon, ültetés, fektetés, helyben maradás. Majd menet közben ültetés, fektetés, állítás.

Apportírozás. Nyomkövetés.

Aztán tanulhat trükköket is, kezdve a legegyszerűbbtől: pacsi (egyik lábbal, másik lábbal), forgás, kúszás, parancsra ugatás stb.

Német juhásznak jót tenne az őrző-védő képzés is, de ehhez már szakember kell.

Hétvégén sincs időd kutyasulizni? Nagyon jót tenne a kutyádnak.

Az alap dolgokhoz (hogy hogyan tanítsd), hívhatsz házhoz kijáró kiképzőt is, ha nem a pénz, hanem az idő a probléma.

2017. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2017. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi :) az alap dolgokat már tudja, nyugodt helyen (kert illetve erős sétánál), illetve kutyás/emberes helyen is ültethetem, fektethetem, állíthatom, marad, pacsi, lábhoz, lassú séta, kocogás, fordulás, oldalt fekvés, láb mellett séta, majd parancsra szaglászhat...

de a többit jónak látom :)

lehet, hogy tényleg háznál képzés kellene, csak ugye, ha pl őrzőznék vele, akkor úgy tudom, nem a háznál képzés előnyös, hanem a sulis.

2017. szept. 16. 09:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 10 perces kutyaiskola című könyvet jó szívvel ajánlom neked :)
2017. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél a kutyáddal? Szép, kicsit komolyabb engedelmes munkát tanítani? Vagy inkább trükköket? Vagy nyomkövetést? Rengeteg kutyás sport van, érdemes kiválasztani valamilyen irányt.
2017. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha trükköket szeretnél, akkor például ott van a 101 kutyatrükk című könyv. Remek trükkök vannak összegyűjtve benne. :)
2017. szept. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!