Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek kutyaruhát?

Vegyek kutyaruhát?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kistestű keverék kutyám aki a hidegben nagyon fázik.Régen benti volt de szüleim kirakták amikor felnőtt.Arra gondoltam hogy vennék neki egy kabátot sétáláshoz és egyet itthonra amikor nappal kint van mert este aludhat a garázsban.A szüleim ezt hülyeségnek tartják hogy minek de kell rá mert még nyáron is nagyon fázott esténként.Nem rövid szőrű de nem is hosszú.A kutyus fehér szinű a rózsaszin jól áll neki arra gondoltam hogy rózsaszin kabátkát veszek neki.Nem lenne ciki rózsaszin kabátba sétálni vinni?szerintetek vegyek neki kabátot?
2017. szept. 17. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha ennyire fázik szerintem igen, bár nem támogatom a kutyaruhát, de ebben az esetben szerintem örülne neki a kutyus is.Nekem pulim van, de ő is nagyon fázós.

A rózsaszín nem lenne praktikus ebben az időben, mert nagyon könnyen koszolódik. Szerintem akkor már egy sötétebb színűt vegyél. :)

2017. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ruha ide vagy oda attól még ugyanúgy fázni fog. A ruha a hátát takarja leginkább ami többnyire a széltől véd. Télen viszont az átfagyott föld, hó ami hideg. Az ellen pedig nem fog védeni a ruha mert a kistestű kutyáknak a teste alig páe 10 centire van a talajtól. Ha ennyire nem bírja a hideget akkor vagy beviszitek vagy kerestek neki egy állattartásra alkalmas gazdát.


Tudom, hogy ebbe sok beleszólásod nincs és szép dolog tőled, hogy legalább egy ruhával kisegítenéd a kutyád de a szüleiddel mindenképp próbáld megbeszélni, hogy vigyétek be.

2017. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell ilyenek lenni hogy új gazdit keresek neki tudod a haláltól lett megmentve és mindenkitől nagyon fél csak minket(a családot)fogadja el.A szüleim nem engedik be.Szerintem mi vagyunk az alkalmas gazdik az egész faluba csak nekünk ivartalanítottak az állataink mások ki nevetnek hogy minek kell ivartalanítani.Még a macskát is orvoshoz viszük szóval nem kell egyből arra gondolni hogy felelőtlen állattartók vagyunk.Arról meg nem én tehetek hogy nem jöhet be.Meg teszek amit tudok.Ha kell még cipőt is veszek neki.



Olyan kabátot néztem neki ami a hasát védi.

2017. szept. 17. 14:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Kinti kutyának a ruha nem védi semmijét.

Gondolj bele.... Eső, hó.... Ruhácska átázik, ebecske szépen priznicben didereg.

Inkább csinálj a méretének megfelelő házat. Ha hideg lesz, béleld ki szalmával. Abban megszárad és melegen is tudja tartani magát. Hidegben az is számít, milyen minőségű ételt kap.

2017. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy még a vízhatlan ruhák is idővel átnedvesednek és ilyenkor bizony az szépen ráfagy a kutyára,tehát rosszabbat teszel vele.


Legalább 3 ruhát venned kéne és cserélned,hogy ne nedvesedjen át,vagy ha átnedvesedik lecseréld.


Amúgy akkor is felelőtlenség így tartani egy kistestű kutyát,mert abszolút nem kintre valóak! Ha tudták a szüleid,hogy a házba nem mehet,akkor míg kölyök volt keresni kellett volna neki olyan gazdit aki bent tartja.


Sétánál mozog,tehát nem feltétlen kell rá ruha.


Remélem van olyan meleg ólja ahová napközben is bemehet és nem csak éjszakára tud behúzódni.

2017. szept. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én se tennék rá ruhát állandóra. Ha sétánál fázik, akkor oké, de amúgy csak rosszabb, mint nélküle, mert átnedvesedik és nem tud kiszáradni, garantáltan beteg lesz tőle a kutya.
2017. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Állandóra nem szabad rá ruhát adni, mert átnedvesedik, és csak még jobban fog fázni.

Fázós, kistestű kutyát nem szabad kint tartani. Az a hülyeség, hogy a szüleid ezt nem értik meg!

Legalább van kint egy beszalmázott, hőszigetelt, esőtől-széltől védett háza, amit nagyjából be tud melegíteni magának?

Sétánál adhatsz rá ruhát, ha akkor is fázik, de ezt utána le kell venni, és meleg helyre vinni pihenni a kutyát. Így tartani gyakorlatilag kínzás neki a téli hónapokban :( Ezt próbáld megértetni a szüleiddel!

2017. szept. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahogyan többen említették az állandó ruha nem feltétlenül jó ötlet, mert ha átnedvesedik akkor többet árt mint használ. A legtöbb kistestű kutyus nem bírja a hideget, és ez nem a szőrük hanem a termetük miatt van. Ha a bundája dupla rétegű dús, akkor egy jól szigetelő kutyaház kell neki alaposan kibélelve szalmával, vagy szénával. Ahol a legszívesebben szokott feküdni a teraszon, egy megemelt fekvőalkalmatosság szintén szalmával bélelve vagy plédekkel, de azt folyamatosan nézni kell, ha nedves lett cserélni.

De ha a bundája egy rétegű hiába hosszú felesleges minden, akkor is fázni fog, egyszerűen nem a zord időjárásra való a kutyus, és be kell engedni az előszobába, vagy a házba ha nagyon hideg vagy nedves az idő.

A kutyaruha általában arra alkalmas, hogy a lakásban házban tartott kutyák, ha kijönnek sétálni a hirtelen nagy hőmérséklet különbség miatt ne fázzanak meg.

2017. szept. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ennek így semmi értelme. A kutya ígyis-úgyis fázni fog, mint írták, a ruha átnedvesedik és az se biztos, hogy majd egész nap megtűri azt magán (ha egyáltalán megtűri)...


Lehet hogy a halálból lett kimentve, de jobb ez így, hogy most élete végéig így él, hogy fázik és ki van zárva? Kistestű kutyát alapból nem szabad kint tartani... Őszintén, te mit szólnál hozzá, ha pólóban kéne az utcán élned télen-nyáron, mint egy hontalan és max egy garázsban meghúzhatnád magad éjszakára? Te örömmel leélnél úgy 10-15 évet?


És attól, hogy falun élsz, az nem azt jelenti, hogy az ottani állattartás a mérvadó... Tudom, vakok között a félszemű a király... de nem a félszemű a legjobb, ezt értsd meg! Neked is azért vannak igényeid, pl, hogy normális ruhában járhass és normális ételt kapj. Na most mit szólnál, ha krumplihéjat meg száraz kenyeret kéne enned, és tedd össze a két kezed, mert vannak ahol még ennyi sem jut, akkor a száraz kenyér a legjobb étel a világon? Ugye szerinted se?... Na a kutyának ez az élet szintén nem a legjobb!


Azért írtuk, hogy ha sehogy sem megoldható, hogy bent legyen (úgy se hogy elviszed kutyakozmetikába, ahol megfürdetik, rendbe teszik, hogy szép és tiszta legyen), tehát semmiképp nem mehet be, akkor tényleg inkább keress neki gazdát... az interneten hirdesd meg és ne a faluban, értelemszerűen...

2017. szept. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem fogok neki új gadzát keresni!!!!!

Ő az életem nem adom oda másnak.Ahogyan irtam nagyon fél más emberektől így új gazdija sem lehet.


Van szalmával bélelt kutya háza.


A szüleimnek megmutattam a kérdésem és megengedték hogy benti legyen megint :) Holnap megfürdettjük és újra benti lesz sétához kap ruhát.

2017. szept. 17. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!