Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ír szetter első kutyának?

Ír szetter első kutyának?

Figyelt kérdés

Az en SAJÁT első kutyamról lenne szó. A családnak már volt egy kutyaja akit sajnos megmérgeztek de már elköltöztünk onnan.

Tudnam vinni kutyakozmetikushoz is.

A szőrevel tudnék sokat foglalkozni. Reggel egy óras séta ebéd előtt szintén és egy hosszú 2-3 óras valamint 1.5-2 óra játek és szellemi fárasztás valamint heti 5 alkalommal futok amikre velem jöhetne. Szigetelt kutyahaza is lenne valamint a kert is hatalmas! Sok sok játeka is lenne.

Először ugye pórázon vinném setalni míg kölyök de akkor furni persze nem vinném! Felnőtt koraba meg a Julius-K9 hámot venném meg neki! Már rég gyűjtöm a pénzem és 350000 ezer gyűlt össze amit teljes mértékben rá tudnék szánni. Ja es persze tenyésztőtől lenni. Jól érezné itt magát? Meg jó első kutyának? Van valami amire kifejzetten figyelnem kell vele kapcsolatban?



2017. szept. 17. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nekem ír szetter keverékem volt első kutyának (ránézésre talán még labi lehetett benne), de jellemre teljesen a szettervonások jöttek ki rajta. Nagyon intelligens kutya volt, nagyon hűséges, aktív, mondjuk kicsit hebrencs és sokáig tartott nála a kamaszkor, illetve néha hajlamos volt megmakacsolni magát, de abszolút nem a kezelhetetlen kategória volt, szóval szerintem megfelelő lehet első kutyának, főleg olyan feltételek mellett, amit leírtál. Mondjuk én inkább kinti-benti kutyának ajánlom (nem írtad, hogy bemehetne-e a házba), mert nagyon ragaszkodó és imádja az ember közelségét.
2017. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja igen azt kifelejtettem bejöhet a házba persze! Nyáron a melegben szerintem én nem fogom hagyni neki hogy kimenjen csak ha nagyon akar mert bent ugye van legondi nekik meg igen hosszú szőrük van. Jöhetnek meg válaszok!:)
2017. szept. 17. 21:26
 3/6 anonim válasza:
Szetti nem házőrző!Kávét is főz a betörőnek csak jöjjön már végre.Nem udvari kutty!Ő melletted akar lenni minden körülmények között.Nem kell ház ha csak nem a szobában akarod elhelyezni.Szőre szigetel télen,nyáron.Elfogult vagyok,nekem a kutyák kutyája,mindenek felett.:)
2017. szept. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
56%
3.vagyok,azt kihagytam,hogy egy szetti tenyésztőtől,jó alomból 120 ezernél kezdődik.Alatta szaporítótól lehet venni.Lehet örökbefogadni is.
2017. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy a gazdájával akar lenni ezért is jöhet majd be. Es tudom h 120ezertől indul de nekem 350ezrem van. És mindet rá dogom fordítani!
2017. szept. 18. 13:36
 6/6 anonim válasza:
Ír szetterem van.2 eves Bellanak hívják.eszmeletlen jó természetű kutya gyerekek mellett nőt fel.mindenkit szeret imád.a betörőt valóban kv-val is meg kínálna.bar megugatja az kerítésen kívüli embereket.imad ölelkezni.viszont terepen mintha kicserelnek.elotornek az ösztönök.olyankor kissé megmakacsolja magát.szorevel nincs nagy gond foleg ha tenyesztotol való.heti egyszer át kell fesulni.bogancsokat kiszedni mert a hosszabb szőr reszekbe bele akad.de barmit csinálhatok nem bánja.viszont vannak pörgősebb jelleműek is.mert láttam olyat is.😊 De akárhogy is szetter love részemről.
2017. szept. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!