Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky első kutyának?

Husky első kutyának?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok. Tudom hogy most jönni fog a válasz zivatar miszerint "egy ilyen gyerek semmilyen kutyát ne vegyen" stb... Időm lenne rá: 1-2 óra séta +játék a kertben. Kinti-benti kutya lenne de inkább kinti. Már volt egyszer e beagle-ünk, de még olyan 7-8 éves lehettem amikor meghalt.

Ő is elég önfejű volt. Akkor még én csak játszottam vele mert kicsi voltam, nem neveltem, az nem az én dolgom volt. Szóval ez lenne az első kutyám. Nem teljesen egyedül nevelném: egyértelműen, de megpróbálnék én lenni a "falkavezér" mit gondoltok?



2017. szept. 7. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
1-2 óra még egy lusta kutyának (mint az enyém) sem elég nem hogy egy husky-nak. falkavezérnek lenni meg nem próbálni kell, az már régen rossz. Szüleid benne vannak? akarnak kutyát?
2017. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ők benne vannak, kutyasuliba is vinném
2017. szept. 7. 17:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen már ne haragudj meg de ne egy Husky-t akar annak kevés az 1-2 óra séta+ játék. Szerintem keress egy kisebb fajta kutyát aminek kevésbe vannak ilyen igényei. És igaza van az előttem szólónak falkavezérnek nem próbálni kell lenni mert az már régen rossz főleg egy ilyen kutyánál.
2017. szept. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyereknek való, akárhányan, akármilyen körítéssel teszitek fel a kérdést. Ez van.
2017. szept. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnél Huskyt?

Mi fogott meg a jellemében amiért ilyen kutyát szeretnél?

Minden nap lenne legalább 2 órád de inkább több sétálni/futni vele és még ezen felül foglalkozni vele?

A szüleid mit szólnak ehez? Nekik milyen kutyás tapasztalatuk van?

Támogatnának kutyaiskolában? Ha épp programod lenne, akár tábár vagy bármi akkor ők ugyan úgy foglalkoznának vele minden nap?


Mindenki azt hiszi, hogy alakalmas munkakutyát nevelni, aztán amikor a kutya elkezd kamaszodni akkor rájön, hogy hoppá ez mégsem az amit ő szeretett volna. Nem véletlen próbálnak az emberek lebeszélni erről. Nekik/nekünk van tapasztalatunk az adott fajtával.



A kérdésedre pedig egy határozott nem a válaszom és el is mondom miért.

Napi 1-2 óra foglalkozás egy lustább szobakutyának való aki egész nap a családdal van. Mivel őt inkább kintinek szeretnéd akkor így kb 20-22 órát kinnt töltene egyedül. Ezalatt halálra unja magát, szétszedi a kertet és esetleg elkezd szökni. Azt pedig meg sem említem, hogy a kutyanevelésben nincs olyan, hogy szabadnap. A kutya akkor is igényelni fogja ezt amikor te betegen fekszel vagy éppen rádtalál az első szerelem és inkább lennél vele.

De akkor menjünk tovább. A nevelése nem egyszerű és következetesen kell csinálni. Ha nem vagy következetes akkor hamar ránő a fejedre. Viszont ez még mindig nem elég. Határozottság és hozzáértés is kell. Mindig próbálkozni fog és ha egyszer is hagyod neki akkor utána már sokkal nehzebb lesz "visszacsinálni a károkat".

Szép dolog, hogy megpróbálnál falkavezér lenni, csak ez nem így működik. A te korod az pont a gyerek és felnőtt határán van és hacsak nincs kimondott tehetséged a kutyaneveléshez akkor gyerekként nem fog rád falkavezérként nézni. Sőt probálkozni is fog a falkában maga alá rendelni.


Én azt javasolnám, hogy várj ezzel és ha mindenképp ragaszkodsz hozzá akkor hozzatok el egy idősebb, már nyugodtabb szánhúzót az alapítványtól és tapasztaljátok ki. [link]

Tőlük úgyis csak akkor kaphatsz kutyát ha alkalmasnak találnak rá, ha nem akkor szerintem az egy példaértékű visszajelzés, hogy ezzel várni kell.

2017. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor még várok vele, de szerintem egy 10-15 év múlva megpróbálom, de abba félreértettetek néhányan, hogy nem napi 1-2 órát foglalkoznék vele. Kb annyira vinném utcán. A többi szabadidőmben őt fárasztanám, mindegy. A labrador milyen választás ezekre a körülményekre?
2017. szept. 7. 17:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal inkább a labrador, mint a husky.

Könnyebb a nevelése, kevesebb mozgással is beéri.

A huskynak ideális esetben napi 10-20 km futás lenne az adagja felnőtt korában, ezt nem hiszem, hogy tudnád neki biztosítani!

Labit, vagy valami hasonló keveréket javasolnék.

Ha labradort (vagy bármilyen fajtatiszta kutyát) vesztek, akkor körültekintően válasszatok tenyésztőt, pláne ezeknél az összevissza szaporított divatos fajtáknál, a kutya egészsége és kiegyensúlyozott idegrendszere érdekében!

2017. szept. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

12 évesen neked az a dolgod, hogy tanulj.

Mert aztán majd így jársz te is: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8846504-arth..

2017. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
NEM!
2017. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1-2 óra séta az utcán az nagyon kevés.


Futtatni kell őket inkább 2-3 órát intenzíven. Ha nem futtatod akkor 10-30 km séták. Amik inkább 3-6 órásak ha nem többek. Ennek a fajtának sok futás kell. Hiszen szánhúzó fajta több száz km-eket futottak vagy futnak még mai is sarkvidéki helyeken. Pont ezért munkakutya. Pont ezért ezek a kutyák nem annyira házi kedvencnek valóak.Sportos aktív embereknek akik futni viszi magukkal,sokat túráznak stb stb.

Játék alatt nem tudom mit értesz, én ismerek huskykat sőt akitát,malamutot is. Egyik sem volt sosem játékos. Max 2x ha elmentek a labdáért.

Ezeknek nem ez a feladatuk.


Makacs önfejű önálló fajta,szóval sosem lesz belőle egy német juhász aki él hal a az apportos játékokért meg trükk tanításért.


Labrador vagy golden retriever jobb választás de még egy berni pásztor is jobb.


Persze sokakat lenyűgöz a kék szemével meg a szinte farkas kinézetével a husky,de sajnos a látszat csal.


Pont ezért kell úgy kutyát választani,hogy a jellemüket,mozgásigényüket,ápolásukat tartod szem előtt.


Ha meg lesz a kutyád akkor nem a kinézete lesz a legfontosabb hanem az,hogy vonyít,rombol,szökik és ezt hogy oldd meg.

2017. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!