Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zavar van a bukijában? Mi a...

Zavar van a bukijában? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos spicc kutyánk. Egyébként is nagyon hisztis, "magyarázós" fajta, ezzel nem is lenne gond, mert tudjuk kezelni, viszont zavar a mostani viselkedése. Pár hete megváltozott, és mintha nem lenne tisztába vele, hogy ő kutya, és nem ember./ez lehet bután hangzik, de már nem tudok mire gondolni/. Bemászik a párom, és közém aludni, rá a párnára, a lábai égnek állnak, és igényli is, hogy betakarjuk. Ha letesszük,hogy a helyén aludjon, hisztizik, ez egy dolog, de sunyin,megvárja amig elalszunk, mikor éjjel megébredek, már köztünk van újra, mégcsak nem is a lábunknál, hanem egészen köztünk mint egy kisgyerek.

Nem értem mi lett vele...Tippek? Ötletek?


2010. máj. 27. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém is ezt csinálja.
2010. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Chucky megszállta!
2010. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad abba a szobában hagyni éjjelre ahol alszotok,vagy olyan rácsot rakni ami nem engedi hogy bejöjjön de lát titeket.Gondolom sokszor volt betakarva mint egy baba és ez a gond,hozzászokott.Meg kell vele értetni hogy ti vagytok a fönökök ha nem mehet az ágyba nem mehet.
2010. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Bizony sokszor volt betakarva, mert fürcsi után vacog, és betakartam. Az a baj, hogy sokat foglalkoztunk vele, és le is csesztük, ha valamit csinált, nem volt azzal gond, hogy nem neveltük, de ha kizárjuk, van mikor elvan, van mikor olyan hisztit csinál, hogy nem lehet kibirni./spiccesek ezt tudják szerintem/. A másik meg az, ha megsértődik, mert pl, kicsukjuk a szobából, nekiáll molesztálni a törpenyuszit, és órákon keresztül magyaráz neki, mintha azzal sem lenne tisztába, hogy mi az.

Pár hónapja még éjjel nappal velem volt, tudom minden egyes kis hangja mit jelent, elmentem dolgozni, és arra is gondoltam, hogy ez furcsa neki, azért akar minél többet, és minél jobban a közelembe lenni.

2010. máj. 27. 12:48
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ti neveltétek ilyenné. Persze tudom, hogy nem szándékosan, hanem hozzá nem értésből fakadóan, de ez a végeredményen nem változtat. Olvassátok el a belinkelt könyvet!


Azért nem érted "mi lehet vele", mert nem érted a kutyád kommunikációját. Ő valószínűleg pont ezt gondolja rólad, mikor kitessékeled az ágyból, hogy "Mi van ezzel a kétlábúval, kezd megbuggyanni?" Csak az a különbség, hogy te megtanulhatsz kutyául, ő viszon nem képes megtanulni emberül.

2010. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon tévedsz. Pontosan tudom mit miért csinál, és NEM mi neveltük ilyennek, mert soha nem volt beengedve az ágyba, mindig a helyén aludt...Ezért nem értem mi van vele, gondolom, más kutyások sem tudnak mindig mindent.
2010. máj. 27. 12:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mégegy dolgot észrevettem:

"Spiccesek ezt tudják..."

Ne vedd magadra, majdnem minden fajtánál előfordulnak ilyenek, amikor a gazda a saját rossz bizonyítványát a kutya fajtájával magyarázza. Elég gyakori eset. Tény, hogy a fajták között vannak jelentős jellembeli különbségek, de az ilyen magyarázkodások nagy része csak olcsó kifogás.

2010. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha te mindent tudsz miért írsz ide, miért nem oldod meg? A kutyád marhára elkényeztett kis dög akit rendre kéne szoktatni. 8 hónapos, kamaszodik, mostmár nem elég neki annyi fegyelem ami eddig volt. Ennyi. Még a végén többet is fogtok kapni tőle mint ugatás. Ez nagyon nem vicc...

Fürcsi? Egy kutyát évente 2-3 alkalommal kell fürdetni mert tönkre megy a bőre és a szőre. Még ha kiállítási kutya akkor is. De az tuti nem a tiéd mert akkor okosabb gazdái lennének.

2010. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azért nem volt eddig ilyen mert enélkül is megkapta amit akart. De most elmentél dolgozni és nem kapja meg amit akar ezért keményebb eszközökhöz nyúl...
2010. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!