Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kiskutyám nem...

7 hónapos kiskutyám nem szobatiszta, miért?

Figyelt kérdés

2017. szept. 19. 11:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Azért nem szobatiszta, mert ti arra neveltétek, hogy ne legyen szobatiszta, bent ürítsen. A pelenkával pont ezt értétek el.


Nem vagyok a pelenka híve egészséges kutyáknál, mert csak fölösleges összezavarása az ebet és csak a gazda lustaságát szolgálja ki. De én is használtam gerinc problémás kutyánál, aki nem tudta a vizeletét tartani 20-30 percnél tovább. A pelenka is akkor működhet csak, ha minden alkalommal rárakjátok a kutyát, hogy oda végezze a dolgát. Ha megtanítjátok neki, hogy az a kijelölt hely. És nem csak hagyjátok a kutyát, hogy ellegyen, mint egy befőtt, várva, hogy magától a pelenkára szokik.


Ilyen idős korára már rég szobatisztának kellene lennie. Viszont most már nagyon nehéz dolgotok lesz vele, hogy az eddig megtanított szokásán változtasson.

2017. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A pelenka miatt elsősorban. Azzal azt tanítjátok a kutyának, hogy szabad, elfogadható bent is üríteni.

A pelenkát elfelejteni, kutyust kőpadlós vagy más könnyen takarítható helyre zárni, míg nem vagytok otthon. De 8 órát vagy többet még nem feltétlenül bír ki, majd ha felnőtt lesz.

2017. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"És nem csak hagyjátok a kutyát, hogy ellegyen, mint egy befőtt, várva, hogy magától a pelenkára szokik. "

--köszönöm szépen, nem érzem, hogy ekként nevelném a kutyámat. Nem vártam, hogy magától szokjon oda, módszereinket fent írtam.

2017. szept. 19. 13:42
 14/21 anonim ***** válasza:
Jó a pelenka, de rosszul használjátok. Ha már kint is elvégzi a dolgát akkor fel kell venni.
2017. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hiába sértődsz meg, ha nem tanítod meg neki a szobatisztaságot vagy a pelenka használatát, nem fogja tudni. Márpedig nem tanítottad meg neki.


A leírásod alapján azt vártad szerencsétlen kutyától, hogy mikor 8-9 hetesen sok órára egyedül hagytad, magától tanuljon meg a pelenkára üríteni. Nyilván ez soha, egy kutyánál sem működik így. Az, hogy a benti ürítéseknek mondjuk a 10%-át kontrollálod, nem nevelés, hanem következetlenség. Mert alapvetően azt tanulta meg az az eb az elmúlt hónapok alatt, hogy ha kell neki, bárhol a lakásban elvégezze a dolgát. Ennek leggyakrabban semmi akadálya, senki nem javítja ki ezt a viselkedést, számára viszomt egyértelműen ez egy önmegerősítő cselekvés. Viszont egyszer-egyszer rajta kapod, akkor megbünteted (mire fel is bünteted le ezt?), a pelenkára rakod, de ezzel még mindig nem tanítod meg neki a helyes viselkedést. Vagyis teljesen következetlenül neveled.

2017. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15! Szerinted mi a helyes pelenka használat, ha az nem jo, hogy ha rápisil megdicsérem, jutalmazom, ha nem, akkor pedig szidás+ odaviszem rá?

Tényleg érdekel. Elfogadom az épito jellegu kritikát, bár ettől eltéro pelenka használatot soha sehol nem olvastam/hallottam mástól sem.

Dolgozunk, nem tudom megtenni, hogy felugyeljem a nap 24 orájában. Vagy miazhogy a 10%ot kontrollálom? Szeretnék megismerni valakit, aki kontrollálja a kutyát, ha ö dolgozik napközben. Nem tudom mire gondoltál.


Többiek!!

Akkor ennyi idösen fel kellene számolnom szerintetek a pelust? De tuti lesz pisi.mire hazaérunk, sztem nem birná ki még. Vagy nem?

2017. szept. 19. 17:18
 17/21 anonim ***** válasza:
Számold fel, ha így se úgy se csinál rá, akkor szerintem tök mindegy hogy ott van. Mikor otthon vagy gyakorolj sokat vele, szidd meg bent, és dicsérd kint.Amikor meg munkából mész és vár egy tócsa, moss fel, mert azt már nem fogja tudni miért kapja a szidást.Előbb utóbb szoba tiszta lesz. Kitartást, igen sajna ez sok meló, de hát ilyen a kutyás élet:-)
2017. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen, számold fel a pelust. Lesz pisi, egy ideig még, majd feltakarítod.

Az a baj a pelenkával, hogy a kutya nem érti meg, hogy ez itt a pelenka, ide szabad, az ott a szőnyeg, oda nem szabad.

Nem, ő csak azt érti meg, hogy szabad bent vagy nem szabad bent. Egyszer szidást kap, ha bent csinált (ezért amúgy sem szabad megszidni, mert ez nem "rosszaság"), egyszer dicséretet. Ő a pelenkával való összefüggést nem érti, amint láthatod is, hiszen hol odacsinál, hol máshova. Össze van zavarva, nem érti, mit várnátok el tőle.

Ezért írjuk, hogy ne legyen pelenka. Csak most már nehezebb dolgod lesz, mintha soha nem is lett volna.


Csináld úgy, mintha még kicsi lenne: minél gyakrabban, ahogy lehet, vidd ki. Kint dicséret, öröm. Ha bent csinál, akkor sem szabad megszidni érte, hanem mielőbb fel kell takarítani.

2017. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Azt a kb. egy hónapot kellett volna rászánni, mikor 90%-ban tudod kontrollálni a kutyát. Úgy, hogy hazamész napközben is és leviszed a kutyát 2-3 óránként. Vagy megkérsz rokont, jóbarátot, szomszédot, hogy segítsen ebben. Mint írtam nem maga a módszer lenne a rossz, hanem az, ahogy kivitelezed. Hogy csak az esetek nagyon kis százalékában figyeled és irányítod a kutyát.


Igen, vedd fel a pelust, mert fölöslegesen is van lent, hisz nem tanulta meg azt használni, illetve csak félre nevelnéd vele a kutyát. De ha nem változtatsz, nem szánsz rá időt és energiát, magától ez a probléma nem fog elmúlni.

2017. szept. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kutyapelenkát iktasd ki az életetekből.

Igen, lesz pisi, igen, szeretecsomagok is lesznek, majd szépen lassan elhagyja.

Illetve, nincsen szeparációs szorongása? Csak egy ötlet, de nálunk emiatt nem lett szobatiszta a 4 éves menhelyes, csak nagyon soká, mikor kutyasulit kezdtünk. Bejöhetett bárhová, de éjszaka a folyosóra kizártuk, ott aludt. Reggelre szinte mindig lett legalább egy szeretetcsomag volt, hogy napközben is. Kiment, sutyiban betojt valahová aztán visszajött a szobába mint aki jól végezte dolgát.

2017. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!