Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadnátok e szívférges...

Andi.sz kérdése:

Befogadnátok e szívférges kutyát egészségesek mellé?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy kinek mi a tapasztalata, véleménye, vagy ki mit tud arról, hogy egy szívféreggel kezelt kutya /advocate-t kap/, mennyire jelent veszélyt egészséges kutyákra, ha azok Advantixxal vannak kezelve?

Hazavinnétek e a menhelyről egy kutyát, akinek pozitív lett a szívféreg tesztje?

Köszönöm a válaszokat.



2017. szept. 20. 14:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Bocsi elolvasom, sőt már mindent elolvastam,amit találtam, de arról nem találtam információt, hogy a kezelt kutya véréből szívó szúnyog,hozzájut e fejlődőképes lárvához, és terjeszti-e tovább a környéken élő megelőző kezelésben nem részesülő kutyákra.
2017. szept. 21. 15:21
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem jut hozzá. De tudod mit? Itt egy állatorvos válaszol, aki biztos kielégítőbb választ tud adni, mint mi, laikusok! Kérdezd őt!


[link]

2017. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet,hogy nehéznek tűnik a felfogásom,de biztosra akarok menni. Akkor hazavihetem, és ha szépen kapja a kezelést akkor nem fertőzöm le a környéket szúnyogok közvetítésével. Ugyanis van egy tó a közelben, ezáltal szúnyog is.
2017. szept. 21. 15:35
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem, ne vidd haza, mert alap dolgokat nem fogsz fel.
2017. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

De igen, a szúnyog hozzájut a vérben levő mikrofiláriához. Bizonyos órákban, pl. alkonyat közeledtével (nem véletlenül szokták az állatorvosok a 6 óra körüli vérvételt preferálni szűréskor) a mikrofiláriák a felszínközeli kapillárisokba vándorolnak, ahonnan a szúnyog fel tudja őket venni vérszíváskor. Aki ezt tagadja, az nincs tisztában a szívféreg fejlődési ciklusával, ahol is a szúnyog a köztes gazda, tehát logikusan fel kell vennie vérből a lárvát. A lárva ezután a szúnyogban egy fejlődési fázison megy át, tehát ugyanaz a szúnyog a lárva felvétele után közvetlenül nem fertőz meg más kutyákat, de KÉSŐBB, amikor a lárva elérte a megfelelő stádiumot, igenis fertőzni fog vérszíváskor, ergo igen, terjeszti e betegséget.


". Amennyiben azonban a fertőzött állaton egy szúnyog vért szív, és közben mikrofiláriákat vesz fel, a szúnyog szervezetében a lárvák fejlődésnek indulnak. Számukra optimális hőmérsékleten két hét alatt két vedlésen esnek át, és fertőzőképes, harmadik stádiumú lárvákká fejlődnek.

Ezt követően, ha a szúnyog vért szív egy újabb gazdán (vagy akár ugyanazon), ezek a lárvák a szúnyog szájszervein keresztül átvándorolnak a gazda szervezetébe."

[link]

2017. szept. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!