Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadnátok azzal a tudattal,...

Befogadnátok azzal a tudattal, hogy ha nem akkor elaltatják, ha igen árthat a gyerekeidnek?

Figyelt kérdés

Van a közeli telepen eg kutya, 2x hozták már vissza, az első pár hétben minden rendben van vele aztán elkezd morogni, kapkodni, harapni.

Mind a 2 helyen gyereket harapott meg :(

3 gyerekem van, persze nem mehetnének a gyerekek a kutyához, de az ördög nem alszik.

Kértem pár nap gondolkodási időt,haa nem visszük el elaltatják.

Nem tudom mit tegyek.



2017. máj. 29. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon szeretem a kutyákat, és nagyon sajnálnám, de ebben a konkrét esetben nem.
2017. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
73%
Nagyon sajnálnán szegény kutyákat, de a gyerekeimet nem veszélyeztetém semmiért és senkiért.
2017. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem elég egyértelmű, hogy nem. A kutyának sem pálya, hogy egész nap be van zárva, hogy ne bántsa a gyerekeket, meg nektek sem, hogy kajáltatni, oltatni, féreghajtani kell, miközben semmi örömötök belőle.
2017. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont ő kell neked? Én is harapós, morgós kutyát fogadtam örökbe, de nekem nincs gyerekem. Nem volt egyszerű vele az első időkben, de leszokott róla. Ehhez viszont kellett a mindennapi foglalkozás, és a szeretet. Idő kellett neki, hogy megtanulja nincs veszélyben, de sokszor volt kiközösítési módszer is. Nem veréssel, nem agresszióval tanítottam meg, hogy nincs értelme harapni, de ehhez nagyon sok türelem és foglalkozás kell, amire neked a gyerekeid mellett nem lesz lehetőséged. Nincs más aki erre alkalmasabb lenne? Én inkább úgy segítenék rajta, hogy segítenék megtalálni a megfelelő gazdit.
2017. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának viselkedési problémái vannak, ami megoldható. Viszont nem feltétlenül egy gyerekes családban kell elkezdeni megoldani ezeket a problémákat.

Ha mégis bevállalod, szakember segítsége nélkül bele se kezdj, és még azelőtt beszélj valakivel, hogy hazavinnéd a kutyát.

2017. máj. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mi is inkább a nem felé hajlottunk :(

Csak nagyon megsajnáltam. Velem nagyon barátságos volt :(

Amúgy 3 évey a kutya tehát nem öreg. Felhívom a telepet akkor :(

Azért köszönöm!

2017. máj. 29. 11:16
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, csak ha meg tudnám oldani, hogy külön, elzárt részen legyen, amíg neveljük és suliba hordjuk.

Ha gyötör a lelkiismeret, akkor próbálj minden követ megmozgatni és segíteni neki találni más gazdát.Akár az ismerettségi körödből, hátha valaki lenne.. Én is nagyon sajnálnám, hogy el kell altatni, az emberi felelőtlenség miatt..Kis korában gondolom hogy volt nevelve..

De persze mondom, a gyerekeid az elsődlegesek, ha nem tudod megoldani,hogy ne legyen bajuk,akkor inkább ne../

2017. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Megértem, és tudom milyen érzés ez, de sajnálj meg akkor egy gyerek kompatibilis kutyát, ha menteni szeretnél. Ne add fel, és ments ha teheted, ennek a szerencsétlennek meg próbálj segíteni gazdit találni. Szerintem nem csak rátok várnak a menhelyen, csak nyomás alá próbálnak helyezni, hogy minél előbb elkeljen.
2017. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Önkénteskedek a menhelyen, tényleg elaltatják. :/

Már van 3 mentett kutyánk, mind innen jött ahonna ő és mindegyik altatás elől került hozzánk.

2017. máj. 29. 11:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de nem lehet minden kutyát megmenteni. Főleg a gyerekeid testi épségének kockáztatásával. Nekünk nem menhelyes kutyáink vannak, de anyagilag támogatjuk a menhelyeket. Bevallom, nem lennénk képesek egyet sem otthagyni. Én biztos nem tudnám soha kiheverni a menhely látványát. Minden tiszteletem annak, aki képes oda bemenni és egyet elhozni. Természetesen nem a szaporítókat támogatjuk. Tenyésztőtől vásárolunk. A szapisok miatt van ennyi kutya a menhelyen, na meg azért mert sokan csak divatból választanak fajtát kinézetre és nem bírnak vele. Faluban is luxus sok helyen az ivartalanítás. Ameddig a probléma gyökerei nincsenek kezelve, addig mindig lesznek elaltatva kutyusok :(
2017. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!