Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedett fel?

Miért nem engedett fel?

Figyelt kérdés
Van egy Staffi szuka kutyám, nagyon okos, gyönyörűen sétál, sok trükköt tud. A mai napon buszra akartam vele szálni, türelmesen okosan várt a buszra, ráadtam a szájkosarát, póráz is volt rajta. Szálltam volna fel a buszra, mikor rám üvölt a buszsofőr, hogy "azt a dögöt fel ne hozd!" hiába mondtam neki, hogy minden előírásnak megfelelően szeretném felhozni, és hogy fel kell engednie folyamatosan azt hajtogatta, hogy nehogy felhozzam a "dögömet". Miért? Előítélet?
2017. szept. 21. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy előítélet vagy sem, ha volt a kutyának jegye, szájkosár, póráz rajta, akkor fel kellett volna engednie. Te miért hagytad magad???
2017. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyautáló sofőr.Simán jelentsd be a társaságnál.
2017. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg. Lehet már volt rossz élménye utazó kutyával, vagy nem szeretne szerezni semmilyen élményt, vagy eleve fél a kutyáktól. Mindenesetre nem szabályosan járt el, mert ha okkal nem engedi fel, pl. nem fér fel, vagy van már kutya a buszon, akkor azt normálisan is lehetett volna közölnie. Eldöntheted, hogy jelented-e a munkáltatónál, de én személy szerint nem vagyok jelentgetős típus.
2017. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd a volánnak.
2017. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos a Volánbusz szabályzata szerint a sofőr dönti el, hogy felengedi-e a kutyát a buszra. Aggódtam is emiatt azon kevés alkalmakkor, amikor buszoznunk kellett valamennyit, mert nem körtúrára mentünk, de nekünk eddig szerencsénk volt.
2017. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hol van az, hogy a buszvezető dönti el, felmehet-e a kutya vagy sem? Az üzletszabályzatban nincs ilyenről szó!


"12.Fejezet: Autóbuszba bevihető élő állatok


1. Élő állat olyan zárt szállítóeszközben szállítható, amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg és biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki.


2. Az 1. pontban foglalt feltételek megtartásával zárt szállítóeszközben utasonként egy kutya szállítható. Az 1. pontban foglaltaktól eltérően, autóbuszonként egyidejűleg egy kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral (szájmaszkkal) és pórázon vezetve is szállítható. Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával (Kisállat egészségügyi könyvével) és kérésre azt az autóbuszjárat személyzetének vagy az ellenőrnek fel kell mutatnia.


Amennyiben ugyanazon autóbuszjárattal egyidejűleg egynél több pórázon vezetett kutya szállítására van igény, a kutya szállításában elsőbbsége a már az autóbuszjárattal utazó utasnak van, a felszállásra pórázon vezetett kutyával jelentkezők sorrendjére pedig az elszállítási sorendre vonatkozó szabályok (VII. Fejezet) érvényesek. A segítő kutyák (3. pont), továbbá a hatósági feladatok ellátását segítő szolgálati kutyák autóbusszal történő szállítására a pórázon vezetett kutyák szállítására vonatkozó korlátozás nem vonatkozik."


[link]

2017. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet, hogy már változott, én vagy két éve utaztam utoljára busszal kutyával és akkor ezt láttam, anyáztam is, hogy mi van, ha az utolsó buszra nem engednek fel, mert mondjuk sokan vannak rajta.
2017. szept. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Asszem erre gondoltam:

"7. A Szolgáltató a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja."

2017. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én értelmezésemben, ha tömve van a busz, akkor nem szállhat fel a kutya.


Kérdés, a kérdező esetében ilyesmi volt a probléma?

2017. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Emnerek alig voltak a buszon. Talán 8-9-en h lehettek. Előtte direkt megkérdeztem személyesen, hogy lehet-e, azt mindták szájkosárral igen.
2017. szept. 21. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!