Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igaz lenne? Royal...

Tényleg igaz lenne? Royal Canin, Stb?

Figyelt kérdés
A gyk-àn nagyon sok kutyatáptos kérdésnél, illetve kutyák nagyságának való kérdéseknél olvastam a royal canin kutya tapról. És nagyon sok olyan tapasztalatot osztottak meg a válaszolok amibe megjegyeték személyes tapasztalatként, hogy a royal canin kutya táp úgymond nyújtja a legtöbb kutyát szóval, hogy túlnövekedést okoz. Szerintetek ez valóban igaz lenne? Illetve valóban igazak lennének azok a személyes tapasztalatok amik arról szólnak, hogy bizonyos tápoktól nagyobbra nőhet egy kutya?

2017. szept. 22. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen , nagy a fehérje tartalma miatt a nagyobb kutya túl gyorsan nő és a váz nem mindig éri utol . Select Goldnál is ez a helyzet az is RC gyártmány .
2017. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én úgy szoktam mondani hogy széttolja a kutyákat. Én nem etetnék vele a nagyon magas fehérjetartalom miatt. Arról már nem beszélnék, hogy a Royal Canin más összetételű tápot gyárt az ország nyugati és keleti részére :/

Ha egy tápban sok fehérje van, akkor az a kutya szervezetének ad úgymond egy "plusz löketet" így nagyobb is lehet, mintha a számára "tökéletes" étrendet kapná.

Egyébként sok olyan kutya aki Royal Caninnal van etetve lesz ízületproblémás, ugyanis hirtelen nőttek a táptól, így az ízületeikre is hirtelen nagyobb súly rakódott.

2017. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Ez mind igaz, amit fentebb leírták! Én is etettem vele, nem javaslom! A fajtatáp dima pedig állati ügyes reklámfogás! Oszt Ennyi!😊
2017. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én macskánál tapasztaltam, hogy hirtelen sokat nőtt a RC-től...

De az a baj, hogy nem is gabona mentes, viszont ehhez képest nagyon drága.

2017. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A növekedés mértékét nem befolyásolja, ez teljesen genetikai dolog, de a növekedés ütemét nagyban befolyásolhatja az etetés típusa.

A túl sok szénhidrát, hirtelen nyúlást, és növekedést okozhat, mely a nagy vagy gigant testű kutyáknál mozgásszervi elváltozáshoz vezethet.

A Royal Canin pl. egy Moszkvai Őrkutya tenyésztő ismerősöm a fajtának betiltaná, szerinte túlságosan rossz ütemben fejlődik tőle a fajta. Összességében a Royal Canin nem egy különösebben jó táp, tele van szénhidráttal (gabonával) és ízfokozókkal, kevés benne a hús és az esetek 90%-ban csak csirke. Ehhez az összetételhez viszonyítva pedig marha drága.

amúgy meg egyed függő is. Van tenyésztő aki esküszik rá, de az összetételek átolvasása után nagyon sokan jönnek rá, hogy csak túlkampányolt szemetet vesznek arany árban.

2017. szept. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Royal Canin Giant Junior Összetétele:

Szárított szárnyasfehérje, rizs, kukorica, növényi fehérje izolátum*, állati zsír, ásványi anyagok, állati fehérje (hidrolizált), szárított répapép, szójaolaj, halolaj, élesztő, psyllium (mag és maghéj), frukto-oligoszacharidok, élesztő kivonat(mannán-oligoszacharid-forrás), hidrolizált rákok (glükozamin-forrás), körömvirág kivonat (lutein-forrás), hidrolizált porcok (kondritin-forrás).

* L.I.P.: válogatott könnyen emészthető, értékes fehérjék.

Adalékanyagok:

Tápértékkel rendelkező adalékanyagok:

A-vitamin (17.100 NE / kg), D3-vitamin (1.100 NE / kg), E1 [vas ] (52 mg/kg), E2 [jód] (5,2 mg/kg), E4 [réz] (9 mg/kg), E5 [mangán] (68 mg/kg], E6 [cink] (203 mg/kg), E8 szelén] (0,1 mg/kg), L-karnitin (300 mg/kg), tartósítószerek, antioxidánsok.


Analitikus összetevőknél a fehérje arány 31% amivel szerintem nincsen baj. Az Orjen tápoknál a legalacsonyabb fehérje érték min 35%, ettől csak több van. Engem jobban zavar a sok rizs és kukorica, arról nem is beszélve, hogy a fehérje forrást mint szárnyas fehérjét említeni nem pedig mint húst vagy szárított húst, vagyis a vágóhídi szárnyas hulladék bármely része bele kerülhetett, a csontoktól kezdve a tollakon keresztül bármi....

2017. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én is tapasztaltam. Előző kutyám volt a legkisebb az alomban, viszont 4,5 hónaposan, mikor találkoztunk a testvérével, az majdnem átfért a hasa alatt, olyan hirtelen megnyúlt az enyém. Ennek a megnyúlásnak pedig következménye a mozgásszervi gondokra való predesztináltság, ami sajnos szintén bejött, bár csak pár év múlva, nem kölyökkorában. De sok hasonlót olvastam az RC-ről, különböző fajtájú kutyáknál.
2017. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire igaz, de én például azt olvastam, hogy a gyors megnyúlást nem a magas fehérjetartalom okozza, hanem a táp rossz kalcium-foszfor aránya.


Amúgy meg a RC nem is számít olyan magas fehérjésnek, ennél jóval erősebb tápok is vannak (pl. Orijen, Acana).

Szóval ha meg tényleg csak a fehérjén múlik a dolog, akkor nem a RC az, ami a leginkább megnyújtja a növekedésben lévő kutyát.


"bizonyos tápoktól nagyobbra nőhet egy kutya"

Ez így nem igaz, a méret genetikailag meghatározott minden egyednél. A növekedés üteme/tempója az, amit az etetés befolyásol(hat). De a végleges magasságon nem változtat.

2017. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!