Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8 hónapos Yorkim, és...

Mhajni kérdése:

Van egy 8 hónapos Yorkim, és van problémám bőven. Mikor hozzánk került pelenkára szoktattuk aztán megelégeltem hogy ezáltal a séták alkalmával nem volt hajlandó lent végezni a dolgát, igy elvettem a pelenkát. Na és most tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés
Itt kezdődött a rémálom, minden nap pisiben és kakikban úszott a lakás, pedig napi 2-3szor mindig leviszem, ahogy az időm és a munkám engedi. Minden nap pisiszagra mentünk haza és lehetetlen volt eltűntetni a szagot. Igy visszakapott egyetlen egy pelenkát a konyhába, ha nagyon nem birná. Azt rendszeresen használja, de az ágyába folyamatosan bepisil és bekakil. Leszidom érte, van hogy a fenekére is csapok, de mnem érdekli, viszont más dolgokat, szabályokat tiszteletben tart, tudja h nem mehet a konyhába, a nappaliba, az ágyunkba engedély nélkül. Nem értem miért csinálja. Van ötletetek?
2017. szept. 24. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Azért csinálja mert már megtanítottad neki, hogy pelekára szabad - tehát végezze nyugodtan a lakásban. Amikor ezt eltüntetted akkor ő nem értette az egészet, de mivel már megszokta, hogy a lakásban szabad ezért keresett új helyeket.

Most pedig, hogy egyet visszaraktál még szépen rá is erősítettél, hogy ügyes vagy kicsi Bobi, nyugodtan csináld csak a lakásban hisz neked ezt szabad.


Kutyát következetesen nevelük ahogy gyereket is. Keress egy kiképzőt majd ő segít.

2017. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
nem azért pisil/kakil be mert ő így akarja, felseleges ütnöd. Egyszerűen szerencsétlen nem tudja tartani. Mi az hogy 2-3 séta? ugye tudod hogy minimum 3x de inkább 4x kell levinni? Ez persze a szobatiszta kutyákra érvényes, a szobatisztaságot még tanuló kölyköket sokkal többször.
2017. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
sajnos muszáj volt pelenkára szoktatni, hiszen oltások nélkül nem vihettük még le setálni :(
2017. szept. 24. 13:18
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
és amikor már vihettétek? Gondolom kényelmesebb volt a peluscsere, a kutya ütése, meg a bűz szaglászása mint 4-5 óránként levinni szegény kutyát.
2017. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
arra kiváncsi lennék te hogy viszed le 4 óránként munka mellett....igazából nem az a bajom hogy bepisil vagy bekakil a lakásban...de miért a saját ágyába? aztán ugyanugy visszafekszik, mintha mi sem történt volna
2017. szept. 24. 13:25
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Csakhogy az oltáshiány max 16 hetes korig tart, nem 8 hónapos korig...


A többiek már mindent leírtak előttem.


2-3 séta az lófütyi. Szobatiszta kutyákat szokás 3-4x levinni sétálni, és azt sem úgy hogy pisil 1x, aztán húzás vissza...


Gyakorlatilag most újra meg kell tanítanod a szobatisztaságra, úgy mint egy kiskutyát. A pelust dobd ki, a kutyát meg 3 óránként le kell vinni pisilni, ha sikerül, akkor örömóda, dicséret.


Minél kevesebbszer és ritkábban viszed le, annál nehezebben lesz szobatiszta és értelemszerűen be is fog piszkolni.

2017. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
vannak barátaim, családtagjaim... nem én vagyok a egyetlen aki le tudja vinni a kutyámat. Kismillió mód lett volna levinni sétálni hogy rendesen megtanulja a szobatisztaságot. Persze kifogást keresni mindig könyebb
2017. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes kortól vihettétek volna le. Akkor még, ha rendesen csináljátok, nagyon gyorsan megértette volna. Viszont 8 hónapos, már van egy általad tanított rögzült viselkedése, ez még minimum 8 hónap, de inkább több idő, mire kijavítod. És nem 2-3 levitellel, hanem minimum napi 6-8-10 sétával.


Én is megoldom munka mellett és még sokan mások is abban a 2-3 hónapban, amíg a kutya nem bír ki egyhuzamban 8 órát.


Mikor bünteted és mire?

2017. szept. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

"kiváncsi lennék te hogy viszed le 4 óránként munka mellett"


Úgy hogy szabit kérsz... vagy megkérsz valakit, hogy vigye le... barát, családtag, szomszéd, stb...


"igazából nem az a bajom hogy bepisil vagy bekakil a lakásban"


Na erre inkább nem mondok semmit. Az igénytelenség és a léhaság netovábbja! Grat!

2017. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok probléma van itt. Először is a pelenka nagy hiba volt. Aztán visszatettétek, ami még rosszabb helyzetet teremtett. Aztán​nem viszitek le elég gyakran. 2 nagyon kevés bármilyen kutyánál, minimum 3 kéne, de egy szobatisztaságot tanuló kölyköknél még többször. Én a felnőtt, szobatiszta kutyámat legalább naponta 4x viszem le. Persze nem kell minden alkalommal több órás sétákra gondolni, 1-2 nagyobb séta van, azon kívül 5 perces pisilésre viszem ki.
2017. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!