Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8 hónapos Yorkim, és...

Mhajni kérdése:

Van egy 8 hónapos Yorkim, és van problémám bőven. Mikor hozzánk került pelenkára szoktattuk aztán megelégeltem hogy ezáltal a séták alkalmával nem volt hajlandó lent végezni a dolgát, igy elvettem a pelenkát. Na és most tudnátok segiteni?

Figyelt kérdés
Itt kezdődött a rémálom, minden nap pisiben és kakikban úszott a lakás, pedig napi 2-3szor mindig leviszem, ahogy az időm és a munkám engedi. Minden nap pisiszagra mentünk haza és lehetetlen volt eltűntetni a szagot. Igy visszakapott egyetlen egy pelenkát a konyhába, ha nagyon nem birná. Azt rendszeresen használja, de az ágyába folyamatosan bepisil és bekakil. Leszidom érte, van hogy a fenekére is csapok, de mnem érdekli, viszont más dolgokat, szabályokat tiszteletben tart, tudja h nem mehet a konyhába, a nappaliba, az ágyunkba engedély nélkül. Nem értem miért csinálja. Van ötletetek?
2017. szept. 24. 13:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit kap enni és hányszor egy nap?
2017. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor leszidod érte, az hogy néz ki? Órákkal a baleset után hazaérsz és megszidod? Mert abból egyáltalán nem tanul.
2017. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Premium minosegu kutyatapot kap napi 2szer reggel es este...napkozben is probaltam beiktatni egy evest, de nem kell neki, nem eszik egy falatot se...csak reggel es este.

Akkor mar nem szidom le ha hazaerek, de sokszor kaptam már rajta, es hiaba szidtam le...

2017. szept. 24. 14:00
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 5-6X le kell most vinni. Kérj meg barátokat, szomszédot, bárkit. Kutyás ismerőst, gondolom már vannak barátai a kiskutyának akiknek a gazdáját te is ismered. Nálunk így ment 5-6 ember vitte vetésforgóban az új kiskutyát délben, mert gazdi dolgozott. Ki-mikor ért rá, beosztottuk.

Felnőtt kutyát ismerek akit 2X visznek egy nap (óriás schnauzer), de nem ám egy pisi és annyi, hanem 2X 2 és fél -3 órát vannak a parkban egy nap. Így már azért Okés.

2017. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor tényleg nincs mit tenni, le kell vinni 2-3 óránként. Ha egész nap dolgozol, akkor ahogy hazaérsz, fogod a kutyát és kiviszed, addig kint vagy vele amíg el nem végzi a dolgát (én első alkalommal éjszaka negyed egyig kint voltam vele). Utána sok dícséret és jutalomfalat. Hétvégén gondolom nem dolgozol, így 2 teljes napod lenne rá ilyenkor, a kutya pedig nem hülye, normálisan nem piszkít oda ahol alszik. Csak nem tudja, hogy mivan. Érdemes lenne kivenni szabadságot is ha más nem tud segíteni, 1 hét alatt simán kiszoktatható.
2017. szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Újra kellene kezdeni a szobatisztaságra szoktatást, kb. mintha 8-10 hetes lenne.

Pelenkát kidobni.

Kutyust jól takarítható helyre zárni, míg nem vagy otthon (kőpadló, linóleum). Hétvégén vagy szabadnapodon addig kint lenni vele, akár egész napos program keretében, míg nem bírja tovább és pisil kint. Akkor nagyon örülni, dicsérni.

Bent se bántsd, mert az ő szemszögéből nézve te magad tanítottad neki, hogy bent kell vécéznie. Gyorsan takaríts össze.

Az ágyába is azért csinál be, mert neki mindegy hogy pelenka, vagy szőnyeg, vagy az ágya. Valami, ami lent van a földön. Azt teszi, amire tanítva lett.

Ezért nem célszerű pelenkát használni. 10 hetesen már le lehet vinni, akkor már 3 oltása van. De már mindegy.

Most kell elkezdeni elölről.

Lehetőleg minden ébredés és evés után vidd le, naponta minél többször. A 4 séta ilyen pici testű és még kölyök kutyának amúgy is alap: kora reggel, kora du., kora este, késő este. A 2-3 nem elég, a kettő semmilyen lakásban élő kutyának nem elég.

2017. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Dodó86 válasza:
Semmi baj a pelenkával!! Az én Yorkim 4hónapos volt mikor hozzám került. Hajnalban keltem aztan mielőtt mentem dolgozni ismet levittem munka után úgyszintén mentem vele,semmi nem történt. Vettem pelenkát arra végezte a dolgát. Kizárólag arra! Kemény 3honapba telt mire egy séta alkalmával megtörtent a csoda.Nehezebb ha nem kap szagot. Ilyenkor érdemes a pisijet felitatni valamibe amit magaddal viszel.Ha dolgoztam akkor ugyanugy maradt a pelenka amit aztan elhagytunk.Nem ütni vagni kell mert az nem biztos hogy jo!Türelem kell hozzá hiszen ha mar magadhoz vetted neked kell megtanitani! Azóta is kora reggel leviszem akkor nem akar nagy setat tenni csak gyorsan elvegzi a dolgát és délelőtt meg a nagy séta. Nekem is türelmesnek kellett lennem anno hozzá. De sikerült
2017. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!