Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyamat idegenek simogatjak...

A kutyamat idegenek simogatjak. Ez baj?

Figyelt kérdés
A kutyamat idegenek simogatjak neha keritesen kivul. Ettol jo hazorzo meg lehet? 5 honapos nemetjuhasz

2017. szept. 25. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha házőrzőt szeretnél,akkor ne hagyd a simogatást. Mit gondolsz bemegy a betörő,megvakargatja a kutya hasát,és már mehet is be. Ha hagyod akkor max. ugatni fog ha meglátja a betörőt,de megállítani nem valószínű,hogy megfogja. Ne hagyd,ha jó házörzőt szeretnél nevelni belőle. :)
2017. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos,tehát kölyök. Ilyenkor még barátságosak,bár nem célszerű,hogy kerítésen benyúlva simogatják. Utcán engedélyeddel nem baj.


A kutya egyrészt lehet ilyen mindenki kutyája lesz,nem fog még jelezni sem.


Illetve a másik variáció ha felnőtt és megkomolyodott a kutya akkor könnyen lehet,hogy megharapja azt aki benyúl és esetleg egy olyan fog benyúlni aki most még simogatja. Na abból lesz inkább a gáz.


Én kiszólnék,hogy ne simogassa senki sem. Illetve a kutyát is elhívnám onnan.


Emberekkel meg kell értetni,hogy most még kölyök,de pár hónap múlva haraphat is,hiszen meg fog komolyodni és ha jó helyről vetted akkor igazi nj tehát védeni fogja a területét. Szóval az emberekben tudatosítani kell,hogy a kölyök egyszer felnő és nem szerencsés hozzá nyúlkálni.

2017. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tegyél ki egy harapós kutya táblát és senki nem fogja simogatni. Ez azért is praktikus, mert esetleg meg is haraphat valakit, aki benyúl és az neked nem jó, ha elég hülye az illető, hiába ő tehet róla.
2017. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EvaSz86 ***** válasza:
Ne simogassák, én a yorkimat sem hagyom, hogy simogassák, pedig nem házőrző...viszont remek jelzőkutyus. De ne hagyd, hogy simogassák, mert akkor neki olyan lesz, hogy mindenki barát. Értem én, hogy a kölyökkutyákat mindenki simogatná, de ne engedd...főként gyerekeknek ne.
2017. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
#4 Jó, hát ugye kinek mi a célja, én például pont azt akarom, hogy mindenkivel barátságos legyen :)
2017. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 EvaSz86 ***** válasza:
Akkor gondolom nem házőrzőt nevelsz.
2017. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem. Ne értsd félre, én értem, hogy neked más a célod.
2017. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 EvaSz86 ***** válasza:
Persze, értelek. De én más okból sem szeretem, ha simogatják a kutyámat. Szomszédom kutyája mindenkivel barátságos volt, nem félt egyik hozzányúló idegen kéztől sem, aztán egy nap eltűnt a kutyus az udvarról, szökésre nem volt lehetősége, szóval valakinek nyilván megtetszett...jó nyilván egy németjuhász, vagy nagyobb testű kutyánál ez nehéz...de én az enyémet nem hagyom simogatni.
2017. szept. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért hagyod?


ALAP, hogy más TULAJDONÁHOZ NEM nyulunk, csak otthon valahpgy szeretnek megfeledkezni erröl.

Itt kinn keményen rád szolnak ha a kutyához érsz a gazdi engedélye nélkül, ami nagyon helyes.

2017. szept. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EvaSz86 ***** válasza:
Igen, mondjuk külföldön más a mentalitás kutyákat illetően is. Én is külföldön élek, és itt alap, hogy megkérdezik, még a gyerekek is, hogy megsimogathatják-e a kutyust. Otthon meg nyugodtan kérdezés nélkül megteszik, aztán történhet baj is...és nem csak nagytestű kutyáknál...kisgyerek kezére akár egy csivava is veszélyes lehet...belekap, aztán a gazdi a hibás, hogy milyen "hamis" a kutyus. Elég érdekes felfogás.
2017. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!