Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért simogatják meg a kutyáma...

Miért simogatják meg a kutyámat, ha kérem, hogy ne? Olyan nehéz ezt megérteni?

Figyelt kérdés
Jó, tudom, hogy nem fogjuk ezen az oldalon ezt megoldani, csak felidegesít, hogy egyesek milyenek, de tuti, hogy ha harapós kutyám lenne, és megharapná őket, utána meg én lennék a hülye. Egy fura férfi, hajléktalan / ittas külsővel odajött hozzánk, én magam is megijedtem. Odanyúlt a kutyámhoz, az meg elugrott tőle, mert megijedt. A hapek adott neki valamit, a kutyám szagolgatta, de nem ette meg. Mondtuk, hogy legyen szíves, ne. Erre megsértődött, hogy "jó, jó, tudom, nem etethetem a kutyát...", valami ilyet dörmögött. Arrébb mentünk, azt hittem, megy a dolgára, de megkerült valamit, és oldalról odaugrott a kutya mellé, és dafke megsimogatta a fejét meg a fülét. A kutyám megint elrántotta magát. Nagytestű kutyám van, elég békés, de akkor sem értem. Ha valami pici kis kutya lenne, még azt mondom, a hozzá nem értők odajönnek, hogy jaj de ari, megsimogatom. De egy nagyobb kutyával (még ha nem is egy agresszív kutya) mért kell azt játszani, hogy odaugrom, és direkt megsimogatom, mikor a kutya világosan kimutatta, hogy nem akarja?
2015. szept. 3. 21:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Mert hülye es nem tudja felfogni, amit mondtál beki :/
2015. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Mert hülyék,gyerekesek. Ha egyszer így harapja meg őket egy kutya akkor ne félj elgondolkoznának,hogy hozzá érjenek egy idegen kutyához vagy nem.


Nekem ugyan kistestűim vannak,de az idősebbet régen bántalmazták,mentett kutya.Hirtelen fölé hajolnak idegenek,meg hirtelen hozzá nyúlnak akkor oda kap. Hát nem egyszer majdnem oda kapott,ha nem rántom el gyorsan -.-

Ő meg kicsi és fehér jajj de cuki simizzük meg.


Én is hiába mondom,hogy ne. Volt egy férfi aki annyira erősködött,hiába mondtam,hogy ne.Hát én engedtem,hogy oda kapjon megfogta a kabátja úját a kisőrzővédő vér bichon :D Aztán a pasi akkorát ugrott és elkezdte mondani,hogy szájkosár kéne rá.Mondtam,hogy ne nyúljon hozzá,mert harap és nevettem.

2015. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Mondd azt hogy harap :D (és ha a szájkosárral jönnek, találj ki valami marhaságot, pl. légzési zavara van az orra miatt ezért nem hordhat, nehogy megnyomja. Biztos beveszik, értelmes ember nem simogat kutyát ha a gazdi megtiltja)
2015. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy van, aki meg se kérdezi (ez a pasi se kérdezte meg). Egyszer egy nő megkérdezte, odamehet-e a gyereke. Azt is furcsálltam. Annyira kicsi gyerek volt, hogy én nem engedtem volna, az olyan gyerekre vigyázni kell, nehogy baja legyen. Beszélni alig tudott, meg járni. De engedtem, mert tudtam, hogy a kutyám a kisgyerekeket sose bántja, szereti őket. Megnyalta az arcát. A kisgyerek hátrébb ugrott, én a kutyát megfogtam, az anyja meg ott visongott a nevetéstől, hogy ez aztán milyen jó.
2015. szept. 3. 22:17
 5/26 A kérdező kommentje:
Mármint a saját gyerekemnek nem engedtem volna. Saját családunkban a kisgyerek rokon még nem érhet hozzá.
2015. szept. 3. 22:19
 6/26 A kérdező kommentje:
Mármint a saját gyerekemnek nem engedtem volna. Saját családunkban a kisgyerek rokon még nem érhet hozzá. Aki még tényleg pici.
2015. szept. 3. 22:20
 7/26 A kérdező kommentje:
(Bocs, hülyén küldte el a gép.)
2015. szept. 3. 22:20
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem lehet velük megértetni, tévképzetekben élnek. Simogasd meg őket, nyilván ők is utálják, ha idegen ér hozzájuk. A kutyád pont ennyire utálja, és ő még harapni is tud, ha ennyit megértenek az esetből, már nyertél.
2015. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én napi szinten összefutok ilyen idiótákkal. Rászólsz, nem kell megindokolni, miért ne simogassa, mert akkor csak nekiállnak okoskodni.

Ha meg nem ért a szép szóból kutyástól arrébb sétálsz, így a kutyád se lesz ideges,mert érzi, hogy te kezeled a helyzetet.


Kedvencem amúgy, amikor SZEMBŐL, gügyögve, lehajolva, esetleg még napszemüvegben nyúlkálnak a kutya felé aztán hátra hőkölnek, ha rájuk ugat.

2015. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon barátságos, mosolygós, játékra kész kinézetű kutyám van, még nem is egészen felnőtt, így állandóan szembesülök a simogatni akaró emberekkel. Alapból nem baj, ha valaki normálisan megkérdezi és okosan nyúl hozzá, legalább a kutya is edződik, mert pl. itthon nincs gyerek, de ha sietek vagy más okom van arra, hogy ne engedjem akkor utálom a "csak azért is" emberek.

Volt olyan, hogy kutyás bemutatót néztünk, mert kíváncsi voltam az adott sportra és leültettem a kutyát a pálya szélén, és ott volt a sok mozgó játszópajtás, meg a hatalmas tömeg is így örültem, hogy nyugodtan ült mellettem. Erre leguggol egy "csakazértis" és térdét csapkodva, integetve hívja a kutyát. Hallotta egyébként amikor leültettem, mert már akkor mellettünk volt, csak akkor még nem tűnt úgy, hogy érdekelné az én kutyám is. Nem használva durva szavakat, de nagyon nyomatékosan elmagyaráztam neki, hogy oka van annak, hogy leültettem a kutyát és engedély nélkül nagy bunkóság más kutyáját hülyíteni, mert persze nem engedtem oda, amit meg a kutya nem értett.

Másik eset álltunk a buszmegállóban és észrevettem, hogy a hátam mögül valaki lehajolt és nekiállt simogatni hátulról a kutyát, aki szerencsére csak hevesen akar játszani, de nem harap, morog vagy fél. Tőle azért hangosabban a kelleténél kérdeztem meg, hogy mit képzel magáról, hogy a gazdi tudta/engedélye nélkül hátulról piszkál egy (közepes) méretű kutyát. Persze az ilyen gyógyegértől hiába kérdezed meg, hogy mi lett volna ha megharapja. A válasz mindig ugyanaz: "Láttam rajta, hogy nem fog bántani". És ki érdekel, hogy mit hittél?! Hát ha ő nem is, én tuti rávágok a kezedre ha még egyszer megpróbálod. Még sokáig magyarázott magának miután elment, de engem az nem zavar.

Volt olyan is, hogy a kutya pont leguggolt dolgát végezni erre a mellette lévő bokorból kiugrott visítva egy gyerek pont a kutya mellé és már simogatta is mire felnéztem a zacskó szájának kinyitásából. Elmagyaráztam neki szépen, okosan, hogy ilyet nem szabad és miért nem, meg először a szüleit kérdezze meg utána pedig a gazdit mert ezt így illik és így kell csinálni. Mondtam neki most nem szabad piszkálni a kutyát, de legközelebb ha a fent elmagyarázott módon jön, akkor meg fogom engedni. Kiderült, hogy az apja mondta neki, hogy jöjjön nyugodtan (gondolom a kiugrást ő sem így gondolta). Akkor elszomorodott a gyerek, ment mesélni az apjának, de azóta jóban vagyunk és mindig szalad elénk és hangosan kérdezi, hogy most szabad-e simogatni. :) Szóval ha a felnőttek nem is, a gyerekek azért nevelhetők ezen a téren.

2015. szept. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!