Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehetne kicsit feldusita...

Mivel lehetne kicsit feldusitani a tápot?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy eddig azt ette amit a tenyésztőnel de én át álltam a pro plan ra. Eddig a napi adagja a régi tápból 450g volt 3felé elosztva (150g)de az új tápból a javasolt napi adag 260g étkezésenként 87g én 90 et adok de pillanatok alatt megeszi és látszik rajta hogy éhes és álmában szopik.

Tehát a kérdésem az lenne hogy mivel lehetne kicsit felütni a napi adagot ami nem hat a növekedésre.

Csak hogy jóllakottnak érezze magát. És en ne érezzem úgy hogy éheztetem.

Előre is köszönöm



#kutyatáp #éhes kutya
2017. szept. 26. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Add az eredeti tápot neki, akkor nem lesz éhes.
2017. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Csapassad húslevesbe a tápot. Eleve a vízmennyiséget is felveszi, jobb íze lesz mint szárazon és több kajának érződik benne.
2017. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az eredeti táp az nem a legjobb. házi gyártmány igaz rajta van hogy premium de ilyen zacskókat en is tudok rendelni.

A másik probléma vele hogy már meg se akarja enni az új táp finomabb amikor át állítottam akkor kiválogatta belőle és a régit ott hagyta

2017. szept. 26. 11:46
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodtan adhatsz neki több tápot. A feltüntetett mennyiség csak iránymennyiség, nincs kőbe vésve. S biztos, hogy egészségesebb a kicsit nagyobb adag, mintha húslével, konzervvel tuningolnád.
2017. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Majd ha éhes lesz, megeszi...
2017. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha te annyit adnál a kutyának, hogy jóllakottnak érezze magát, igen gyorsan felfutnának rá a plusz kilók.

Egyszerűen figyelned kell a kutya kondícióját, és ahhoz igazítani az adagját. Ha az előírt adagtól fogy, emeled kissé. Ha kerekedik, csökkented.

A prémium tápok beltartalma igen zanzásítva van az olcsóbb tápokhoz képest. Egy gyengébb beltartalmú tápból sokkal többet kell adni.

Egészséges kutyák legtöbbje mindig vevő bármilyen kajára. A gazda meg azt hiszi, éhezteti szegény ebecskéjét.

2017. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Fogalmam sincs mivel etet a tenyésztő de a pro plant nyilván jobban 'szereti'. Te mit eszel szívesebben, olyan ételt aminek nem kimondottan jó íze van vagy nincs is íze vagy inkább azt ami tele van pakolva édesítővel, ízfokozóval és társaival, hogy jobb íze legyen?

Gondolom kitaláltad már, hogy utóbbi a Purina.


Különben pedig nem kell 'jóllakásig' etetni, mert a kutya addig eszik amég van elötte étel. Főleg egy kölyök.

Maradj a megadott adagnál és ha nagyon kevésnek találod akkor +- 10-15%, de nem több mert elhízik.

2017. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
ma 11:48-as: nem az a baj, hogy nem eszi meg, hanem hogy nem lakik jól vele!
2017. szept. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

#8 Értő olvasás ajánlott, hacsak nem vagy funkcionális analfabéta. Ezt a kérdező írta fentebb:


"A másik probléma vele hogy már meg se akarja enni az új táp finomabb amikor át állítottam akkor kiválogatta belőle és a régit ott hagyta"

2017. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

" amikor át állítottam akkor kiválogatta belőle és a régit ott hagyta"

Kölyök, ha képes válogatni, éppen nem akar éhen halni. :)

2017. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!