Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehetne kicsit feldusita...

Mivel lehetne kicsit feldusitani a tápot?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy eddig azt ette amit a tenyésztőnel de én át álltam a pro plan ra. Eddig a napi adagja a régi tápból 450g volt 3felé elosztva (150g)de az új tápból a javasolt napi adag 260g étkezésenként 87g én 90 et adok de pillanatok alatt megeszi és látszik rajta hogy éhes és álmában szopik.

Tehát a kérdésem az lenne hogy mivel lehetne kicsit felütni a napi adagot ami nem hat a növekedésre.

Csak hogy jóllakottnak érezze magát. És en ne érezzem úgy hogy éheztetem.

Előre is köszönöm



#kutyatáp #éhes kutya
2017. szept. 26. 11:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%

Amennyiben a kutya súlya jó, nem sovány, akkor megfelelő mennyiségű adagot kap. Egy egészséges kölyök amúgy is folyamatosan csak enne, ez normális, ösztön, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem kap elegendő tápot. Ezért szokták azt mondani, hogy onnan tudod meg legelőször egy kölyökről, hogy beteg, hogy kedvetlen és nem eszik.


Ha mindenképp szeretnél mellé adni neki valamit mégis, akkor jó lehet a kefír, natúr joghurt, reszelt sajt, reszelt/cikkezett répa, de ezek sem fogják meg tölteni a kutyát.


Amit még tudnék ajánlani, bár nem ez volt a kérdés, de érdemes lenne tápot váltani. A Pro plan túlárazott és távol áll a minőségtől (igen, most lehet lepontozni) .

Meg is mutatom miért.


Itt a Purina Pro Plan Medium Sensitive Digestion Optidigest összetétele:

Csirke (20%), szárított szárnyasfehérje, kukorica, szójaliszt, rizs (10%), állati zsír, autolizátum, szárított répaszelet, kukoricagluténliszt, kukoricadara, ásványi anyagok, halolaj, szárított kolosztrum (0,1%).


Kevés a hús tartalma. A 20% ne tévesszen meg, egyszerű reklámfogás. Csak annyit ír, hogy csirke, ez lehet bármi, ami a csirke része (csőr, toll, lábak, csont) ami igen csak nem hús, de legyünk bizakodóak, tegyük fel, hogy 20% hús. Na tudni kell, hogy a húsnak 70%-a víz. Tehát a valódi hústartalom mindössze 6% . Így már nem is olyan imponáló, mi?

A másik, hogy sok a kukorica. Kukorica, kukoricagluténliszt, kukoricadara. A kutyáknak semmi szükségük kukoricára, ettől még a búza is jobb már akkor. Itt jön a kérdés, hogy akkor miért van a kutyatápban? Mert olcsó alapanyag, sokkal kifizetődőbb ezzel teletömni a tápot, aztáb prémiumként eladni tízezrekért.

Szójaliszt. Ennek sincs semmi keresnivalója a tápban. Akkor miért rakták bele? Mert megdobja a fehérje tartalmat, ugyanis a szójának nagyon magas a fehérje tartalma, de a kutyáknak első sorban állati eredetű (hús) fehérjére van szükségük. A szóját messziről kerülni kell.

És itt jön az igazi pofátlanság:

Ezt a "tápot" van képük 14 000 ftért (!!!!) árulni (12 kgot) .


Ezzel szemben mondjuk egy Brit Care Puppy Salmon összetevője:

szárított lazac (35%), krumpli (28%), lazac eredetű fehérje (15%), csirke zsír (tokoferolal védett), lazac olaj (3%), szárított alma, sörélesztő, tengeri eredetű puhatestű páncélok (glükozamin forrás, 320 mg/kg), porc kivonat (kondroitin forrás, 190 mg/kg), mannán-oligoszacharidok (180 mg/kg), gyümölcs és növényi kivonat (rozmarin, szegfűszeg, citrusok, kurkuma, 180 mg/kg), frukto-oligoszacharidok (120 mg/kg), Yuka schidigera (120 mg/kg), inulin (110 mg/kg), Silybum marianum (90 mg/kg).


Rengeteg vitamin, több, mint 50% hús tartalom (valódi, víz nélkül) gabona, kukorica mentes. Gyümölcsök, zöldségek.

És ennek a tápnak 12 kgja mindössze 15 000 ft (egy 1000-sel drágább, de gabona mentes és 44%-kal több húst tartalmaz) .

De ez csak egy a sok, jobb táp közül.

Vannak még ilyesmi árban minőségibb tápok (Pl.: Taste of the wild)

2017. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
én a tápot sajttal és párizsivel szoktam adni neki. magába nem eszi meg.
2017. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!